Morawiecki: KERM rozpatrzy w porzadku. 20 projektów ustaw resortów gosp. sluzace do końca roku

Morawiecki: KERM rozpatrzy w porzadku. 20 projektów ustaw resortów gosp. sluzace do końca roku
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

Warszawa, trzydziestu. 09. 2016 (ISBnews) a mianowicie Wicepremier Mateusz Morawiecki w pierwszym posiedzeniu Komitetu Gospodarczego Rady Ministrów (KERM) przedstawił listę w porzadku. 20 projektów ustaw, które mają być gotowe az do końca tegoz roku. Sluzace do najważniejszych z nich zaliczył m. in. kodeks dla biznesu, prawo wodne i prawo energetyczne.

„W Ministerstwie Rozwoju cyfra gotowych projektów ustaw wydaje sie byc 12. Są to głównie ustawy dotyczące swobody działalności gospodarczej. Jest ustawa o zmianie ustawy kodeks postępowania administracyjnego, ustawa w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności, ustawa uprawnienie o miarach, ustawa dla poprawy sasiedztwa prawnego przedsiębiorców” – powiedział Morawiecki w trakcie posiedzenia KERM.

Wicepremier wymienił także tego rodzaju ustawy, jakim sposobem: ustawa po związku z sukcesją przy przedsiębiorstwie, skrócenie przechowywanie swiadectwo pracowniczych, ustawa o zwyczajnej spółce akcyjnej i wzór pakietu do konstytucji na rzecz biznesu. „Pan prezydent zażyczył sobie, zeby na „Kongresie 590″ [planowanym w 17-18 listopada] przedstawić szczegóły konstytucji dla interesu. Oczywiście to zrobimy, a wcześniej przedyskutujemy to w Komitecie Gospodarczym Rady Ministrów” – zapewnił Morawiecki.

Wymienił również projekt o nadzorze technicznych, ustawę o programie instytucji progresu, o Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, ustawę o ubezpieczeniach eksportowych gwarantowanych za posrednictwem Skarb Państwa. „To wydaje sie pakiet ustaw, który już jesienią zamknie komplet ustaw dotyczących optymalnego funkcjonowania i najwyższego standardu funkcjonowania instytucji rozwojowych” a mianowicie dodał wicepremier.

Dodał, że KERM będzie również rozpatrywał projekt ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, o usługach płatniczych, kredycie hipotecznym konsumenckim, ustawę o obrocie instrumentami finansowymi.

„[Przedstawimy] także ustawy przygotowywane przez inne resorty – w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wydaje sie ustawa na temat wyposażeniu morskim, [… ] a także inna ustawa, która będzie też az do końca roku, to ustawa o lokatach w zakresie budowy drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany sposród Zatoką Gdańską. Jest to jeden ze sztandarowych projektów PiS” – wskazał Morawiecki.

Dodał, że w Ministerstwie Energii wydaje sie byc kilka projektów ustaw: na temat biokomponentach jak i równiez paliwach ciekłych, prawo energetyczne, zmiany az do ustawy prawo geologiczne, prawo wodne a takze o służbie geologicznej. Natomiast przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wydaje sie przygotowywany przepis budowlany, który znajduje się w ostatniej fazie przygotowawczej.

Premier Beata Szydło dodała, że az do priorytetów należy także projekt dotyczący mieszkalnictwa Mieszkanie+.

Morawiecki podkreślił, że wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański będzie czuwał, by te kazde projekty były zgodne pod spodem względem uprawnienia unijnego.

„To wszystkie ustawy, które chcemy przyjąć sluzace do końca tegoz roku. Myślę, że ów katalog nie jest zamknięty” a mianowicie podsumował Morawiecki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy