Logo witryny MarketWatch Łącze przenoszące z powrotem do strony głównej.

Category: Miesięczna Rata
17 lutego 2021
 • Ustawienia konta
 • Zaloguj sie
 • Zapisz się

NerdWallet

Philip Reed

W miarę otwierania się salonów samochodowych kupujący mają nowe obawy, które dają duże „tak! do leasingu

 • Ikona wiadomości e-mail
 • Ikona Facebooka
 • Ikona Twittera
 • Ikona Linkedin
 • Ikona Flipboard

  Ikona drukowania Ikona zmiany rozmiaru

Ten artykuł został przedrukowany za zgodą NerdWallet.

Kupno pojazdu to zobowiązanie nawet w najlepszych czasach. Zaliczka wiąże się z dużą ilością gotowej gotówki. Płatności dokonujesz przez 48, 60, a nawet 84 miesiące. Co gorsza, samochód traci na wartości, gdy tylko wyprowadzisz go z parkingu, co oznacza, że ​​możesz być winien więcej, niż jest wart przez lata.

To nie jest świetne rozwiązanie w tej wywołanej pandemią recesji, w której elastyczność i odpowiednie oszczędności awaryjne są kluczem do finansowego przetrwania.

W tej chwili odpowiedzią na pytanie dotyczące leasingu lub kupna jest „bardzo duże„ tak w przypadku leasingu – mówi Oren Weintraub, prezes Authority Auto. Doradza klientom usługi concierge przy zakupie samochodów, aby przynajmniej rozważyli leasing ze względu na obecne warunki ekonomiczne.

Możesz odłożyć niewiele pieniędzy lub wcale. Możesz wybrać krótszy okres niż kredyt samochodowy. A ryzyko ogromnej deprecjacji w przyszłości ponosi bank, a nie Ty.

Wielu kupujących dochodzi do tego samego wniosku: według analityka branżowego JD Power, odsetek kupujących, którzy korzystają z finansowania producentów samochodów i decydują się na leasing, wzrósł z 31% do 52% rok do roku.

5 powodów, dla których leasing działa teraz

Nie każdy jest kandydatem do leasingu. Ale oto pięć czynników, które mogą wpłynąć na decyzję o leasingu, a nie na zakupie kolejnego pojazdu.

1. Leasing oferuje krótsze zobowiązanie. „Nikt nie wie, co stanie się w ciągu najbliższych kilku lat – mówi Weintraub. „Ludzie martwią się o bezpieczeństwo pracy i swoje finanse, więc zobowiązanie się do zakupu samochodu nie jest tak atrakcyjne. Zamiast tego konsumenci skłaniają się ku leasingu, ponieważ dostępne są niedrogie dwu- i trzyletnie umowy leasingu. Ponadto, zwraca uwagę Scot Hall z witryny handlu leasingiem Swapalease, umowy najmu są bardziej elastyczne, ponieważ umowę można łatwo przenieść na inną osobę bez poważnych kar finansowych.

2. Leasing wymaga niewielkich pieniędzy z góry. Podczas ostatnich blokad wiele osób przepaliło swoje oszczędności i zostało im niewiele gotówki na zaliczkę na zakup samochodu. Ale umowy najmu można zainicjować przy niewielkich lub żadnych kosztach. Oczywiście miesięczna rata leasingowa bez potrąceń jest wyższa, ale niektórzy ludzie nadal ją preferują, mówi Weintraub. Jeśli miesięczne płatności są nadal zbyt wysokie, najlepiej rozważyć leasing tańszego samochodu, aby pozostać w budżecie.

3. Niskie stopy procentowe oznaczają bardziej przystępne płatności. Obecne oprocentowanie pożyczek jest najniższe od prawie siedmiu lat, według serwisu samochodowego Edmunds, przy wielu dostępnych pożyczkach bezodsetkowych. Weintraub twierdzi, że znacznie obniża to koszt miesięcznych płatności.

4. Zachęty producentów są liczne. Każdego miesiąca producenci samochodów oferują zachęty, aby zakupy i leasing samochodów były bardziej przystępne cenowo. Weintraub twierdzi, że obecnie dostępnych jest wiele z tych tanich zachęt leasingowych. Może się to jednak zmienić wraz z odbiciem sprzedaży. Aby znaleźć oferty, Hall rekomenduje wejście na stronę producenta i wyszukanie ofert specjalnych. Warunki najmu określono, wymieniając trzy główne elementy umowy:

 • Miesięczna płatność.
 • Długość najmu w miesiącach.
 • Kwota należna przy podpisaniu umowy, która jest podobna do zaliczki.

Hall twierdzi, że pożyczkodawcy mogą dostosować te czynniki i zastosować zachęty pieniężne na wiele sposobów, aby uzyskać niskie raty leasingowe.

5. Leasing zabezpiecza przed nagłą amortyzacją. Leasing opiera się częściowo na przewidywanej wartości samochodu na koniec umowy. Ale w dzisiejszym świecie Weintraub mówi, że nikt tak naprawdę nie wie, ile będzie wart samochód za trzy lata. Jeśli więc wartość samochodu niespodziewanie spadnie, to problem pożyczkodawcy, a nie twój. Jeśli jednak pod koniec okresu leasingu wartość samochodu jest nieoczekiwanie wysoka, masz możliwość samodzielnego zakupu samochodu i ewentualnie możesz zarobić na sprzedaży.

Podstawy leasingu

Próba uzyskania najlepszej oferty leasingu różni się od negocjowania zakupu samochodu. Oto kilka taktyk, które zalecają eksperci.

Sprawdź cenniki. Według Weintraub z powodu ograniczonych zapasów spowodowanych przestojami fabryk cena niektórych samochodów wzrosła. Zacznij od sprawdzenia cen samochodów na stronach takich jak Edmunds, TrueCar i Kelley Blue Book. Pamiętaj jednak, że nie są to ceny w świecie rzeczywistym.

Kupuj w wielu salonach. Uzyskaj wycenę leasingu od co najmniej trzech dealerów, aby znaleźć najlepszą ofertę. Powiedz dealerowi, jaką kwotę chcesz zapłacić w ramach opłat za jazdę, długość kredytu – według Hall’a trzy lata to „złoty standard – oraz liczbę mil, które chcesz przejechać. Na tej podstawie sprzedawca będzie wypłacał miesięczną płatność. Każda część umowy podlega negocjacji.

Zarzuć szeroką sieć. Fabryki samochodów były zamknięte podczas postoju, więc wybór może być ograniczony na kilka miesięcy. Witryny niektórych producentów umożliwiają przeszukiwanie wielu salonów w celu znalezienia odpowiedniego modelu w preferowanym kolorze.

Miej oko na mile. Dowiedz się, ile kilometrów jazdy obejmuje umowa leasingu. W większości umów najmu 12 000 mil rocznie to standard. Ale ostatnio niektóre dzierżawy obejmują tylko 10 000 mil lub mniej, ale oferują niższe miesięczne raty. Mniej mil i niższa płatność mogą w rzeczywistości być lepsze dla wielu osób, ponieważ praca w domu staje się nową normą, mówi Hall.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy