Kreml zaspokojony z wizyt Putina po Mińsku, Berlinie i Paryżu

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Kreml jest bardzo zadowolony sposród wyników czolowej po powrocie na urząd prezydenta obcej podróży Władimira Putina, w trakcie której odwiedził on Mińsk, Berlin i Paryż a mianowicie oświadczył dziś jego doradca ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow.

_ a mianowicie Z politycznego i merytorycznego punktu widzenia wszystko przebiegało pomyślnie _ – powiedział Uszakow w spotkaniu sposród dziennikarzami po Moskwie. Kremlowski urzędnik zauważył, że przy organizowaniu wizyt w Niemczech i we Francji _ z arsenału środków dyplomatycznych wybrano nieformalne rozmowy, jakie mozliwosci okazało się udanym posunięciem, gdyż miał miejsce energiczny i prawdomówny dialog wyjawszy oficjalnej oprawy _.

_ – Władimir Putin był jak w kazdej sytuacji przekonujący. Potrzebuje się mieć nadzieję, że nie tylko jego wysłuchano, jednak również usłyszano _ a mianowicie oświadczył prezydencki doradca. Jakkolwiek dziennik _ Kommiersant _, tłumacząc – jego zdaniem – _ oryginalny sens _ podróży Putina na drodze Mińsk-Berlin-Paryż przypomniał, że _ dokładnie dwie stówy lat temu rosyjskie wojska, wyruszywszy wraz z Moskwy, przeszły przez terenie dzisiejszej Białorusi i (ówczesnych) Prus, aby zakończyć po Paryżu, po Pałacu Elizejskim, gdzie sluzace do 2 lipca 1812 roku była willa rosyjskiego cara Aleksandra Jak i równiez _.

_ – W piatek na czas rozmów sposród prezydentem Francji Francoise Hollande’em zatrzymał się tam także Władimir Putin _ – dodała moskiewska gazeta. Głównym tematem rozmów prezydenta Rosji w Mińsku była dwustronna współpraca gospodarcza. Natomiast w Berlinie i Paryżu swoim rozmowy dotyczyły przede wszystkim sytuacji w Jordani. Poruszono też problemy współpracy gospodarczej, w ponizszym w sferze energetycznej. Niemiecka kanclerz Angela Merkel poinformowała, że rozmawiała z Putinem także o rozwoju społeczeństwa obywatelskiego przy Rosji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy