Kolejny zielony piątek

Kolejny zielony piątek
27 lipca, 2020
Category: gielda

*Kolejny raz kończymy tydzień w zielono. Zamykamy też sezon listopadowych notowań. Indeks WIG20 pozostał jednak dużo poniżej 3600 pkt. *

Co można powiedzieć na temat mijającym tygodniu w odniesieniu do indeksu największych spółek na GPW? Nie udało się pokonać psychologicznej przeszkody 3600 pkt. A jak można skomentować mijający miesiąc? Indeks spadł o wiecej niz 300 pkt.

Nadchodzący grudzień jest aczkolwiek miesiącem szczególnym. I choć zimny wraz z natury, ogrzewa gorączką świątecznych zakupów. Giełda powinna więc podczepić się pod pędzące sanie świętego Mikołaja. Mogą w tym pomóc fundusze, które będą chciały na koniec roku kalendarzowego podciągnąć odrobine wyniki. A technicznie sprawa biorąc, WIG20 może odrobić straty chociazby do poziomu 3700 pkt.

Poniedziałek jak i równiez wtorek były słabymi dniami. Traciły wszystkie indeksy tuz przy niewysokich obrotach. Od środy sytuacja zaczęła się jednakze zmieniać i jak do tego momentu, giełda kolejny raz pnie się w górę. Chociaż wobec poprzedniego piątku WIG20 roni kilka punktów.

Piątek był także dniem obfitującym po wydarzenia. Ludwik Sobolewski po raz kolejny odniósł się do prywatyzacji GPW. Według prezesa wydaje sie szansa, zeby to zagadnienie zrealizować jeszcze w 2008 roku.

Bardzo udany debiut miał Liberty Group na NewConnect. Na temat godzinie 12: 30 swoim notowania rosły nawet o 108, 3 proc. Dochody z wynosiły 146, 6 tys. zł. Odrobine gorzej wyglądał debiut City Interactive w dziedzinie regulowanym, choć też znalazł się morzem kreską.

PKN Orlen nastepnie będzie inwestował w kazachskie spółki naftowe. Spółka odnotowała wzrost o 4, 76 proc. Bakalland natomiast pochwaliłsię dobrymi rezultatami ze sprzedaży za III kwartał jak i równiez jego akcje podrożały na temat 2, 36 proc. Obecnie także został zarejestrowany zamiar podziału Banku BPH. Dzięki temu Pekao będzie mogło rozpocząć przejmowanie jego placówek. Mimo to spółki te
zakończyły dzień na minusach: -3, 57 proc (Pekao) i – 1 proc. (BPH).

Jeżeli chodzi na temat spojrzenie przekrojowe, to najkorzystniej radziła osobiscie spółka Resbud (+24, 84 proc), niekorzystniej natomiast Toora (- siedmiu, 8 proc. )

WIG20 znowu nie zaakceptowac zachwycił osiągami i wbrew, że zakończył dzień w plusie, to jednak słabym, bo jedynie 0, 25-proc. wzrostem. Indeksy średnich jak i równiez małych firm, to wzrosty odpowiednio: na temat 2, 42 i dwóch, 81 proc. Obroty w dziedzinie ukształtowały się na przyzwoitym poziomie. Wyniosły prawie 2, 4 mld zł.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy