KNF przerwała ofertę publiczną dzialaniu Internet Group

KNF przerwała ofertę publiczną dzialaniu Internet Group
27 lipca, 2020
Category: gielda

Komisja Nadzoru Finansowego przerwała ofertę publiczną akcji Internet Group do 4 kwietnia wraz z względu na niejasności dotyczące wielkości wpływów z emisji i rodzaju ich wykorzystywania. Komisja wypatruje wyjaśnień wraz z strony spółki – poinformował KNF przy czwartek.

„W dniu 22 marca 2007 r. Przewodniczący KNF Stanisław Kluza na podstawie upoważnienia Komisji nakazał przerwanie przebiegu publicznej propozycji akcji spółki Internet Group do poranka 4 04 2007 r. Decyzji nadano rygor szybkiej wykonalności” – napisano przy komunikacie.

„Czekamy aż spółka wyjaśni wątpliwości. Aktualny prospekt nie może być podstawą do przeprowadzenia oferty, poniewaz wprowadza inwestorów w błąd” – dodał rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz. KNF zatwierdził prospekt emisyjny spółki 19 marca 2007 roku w związku wraz z publiczną ofertą 11. 424. 025 dzialaniu serii F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym 26. 206. 000 akcji serii F.

„Komisja, na analizie wiadomosci opublikowanych w mediach jak i równiez otrzymanych dziś ze spółki stwierdziła, że treść i sposób prezentacji informacji w pkt piec oraz 39. 6 prospektu emisyjnego odnośnie wysokości środków jakie spółka planuje uzyskać z publicznej emisji dzialaniu serii F oraz sposobu ich wykorzystania na poszczególne cele inwestycyjne jest niezwykly i może budzić wątpliwości inwestorów” a mianowicie napisała Komisja.

„Zasadne wątpliwości budzi podana szacunkowa wysokość wpływów wraz z emisji skalkulowana w oparciu o szacunkową maksymalną cenę emisyjną, w kontekście przedstawionego poprzez spółkę przewidywanego przeznaczenia środków na poszczególne cele, w ponizszym w szczególności informacja na temat wielkości środków pozyskanych sposród publicznej propozycje przeznaczonych dzieki nabycie 124. 975 dzialaniu CR Srodowiska Consulting SA od BCEF Investment VI Ltd (Cypr)” – dodała.

W środę, kiedy spółka opublikowała prospekt, prezes Globalna siec Group Józef Jędrzejczyk poinformował dziennikarzy, że spółka może skorygować podaną w akcie maksymalną wartość środków, które to planuje pozyskać z emisji akcji linii F. Przy prospekcie podano, że spółka z ogólnej emisji 11. 424. 025 akcji serii F potrzebuje pozyskać az do 171 mln zł (co sugerowałoby maksymalną cenę emisyjną jednej akcji na poziomie 14, 97 zł). Tymczasem kwota ta musi być wyższa.

W prospekcie podano, że środki z emisji 4. 874. 025 akcji serii F zostaną przeznaczone w zakup 124. 975 akcji CR Media Consulting od BCEF i że dzieki realizację pozostałych celów emisyjnych (poza nabyciem akcji od czasu BCEF) spółka potrzebuje 120-132 mln zł.

Z powyższego wynika, że na zapłatę dla BCEF Internet Group musiało zeby wydać około 73 mln zł (przy maksymalnej cenie emisyjnej czternascie, 97 zł za akcję). Ponieważ aczkolwiek podano, że na realizację celów inwestycyjnych spółka potrzebuje wydać od czasu 120 do 132 mln zł, okazuje się, że spółce może zabraknąć ponad 30 mln zł.

Oprócz oferty ogólnej Internet Group w propozycji prywatnej potrzebuje zaoferować czternascie. 781. 975 akcji aportowych dla akcjonariuszy CR Media Consulting w zamian za akcje tej spółki. Po zakupie akcji od BCEF i ofercie prywatnej Internet Group posiadać będzie 100 proc. akcji CR Media Consulting. Z ogólnej emisji dzialaniu serii F spółka chciałaby zrealizować kilka akwizycji. Zainteresowana jest przedsiebiorstwami badawczymi jak i równiez monitorującymi sektor reklamowy i spółkami oferującymi kontent telewizyjny i działającymi w obszarze m-marketingu.

Pozostałe cele emisyjne to m. in. rozbudowa pomyslu internetowego PINO. pl i uruchomienie oryginalnych usług telekomunikacyjnych, w tym głosowych usług mobilnych i transmisji danych (MVNO).

Budowa księgi popytu dzieki akcje serii F Siec Group na rzecz inwestorów instytucjonalnych miała potrwać od 2 sluzace do 4 kwietnia, a zapisy na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych miały się odbyć od czasu 6 az do 11 04. Zapisy po transzy inwestorów indywidualnych przewidywane były nastepnie od 2 sluzace do 4 04.

Oferującym akcje Internet Group jest Gmach Maklerski PKO BP. Emisja akcji wydaje sie byc częścią planowanej fuzji Globalna siec Group i CR Media Consulting.