Kiedy, dlaczego i jak często należy sprawdzać swój wynik FICO®? To zależy.

Category: Raporty Kredytowe
17 lutego 2021

20 lutego 2018, Rob Kaufman

Sytuacja materialna każdego jest inna, dlatego też odpowiedź na to pytanie powinna być inna. Wyniki wyszukiwania online dla „Jak często należy sprawdzać swoją zdolność kredytową? mają różne opinie. Niektórzy uważają, że sprawdzanie zdolności kredytowej raz w roku wystarczy, podczas gdy inni uważają, że od trzech do czterech razy w roku jest to obowiązkowe. Prawdziwa odpowiedź powinna opierać się na tym, co pomaga Ci czuć się komfortowo.

Na przykład, jeśli zawsze obawiasz się, że możesz stać się ofiarą kradzieży tożsamości, prawdopodobnie będziesz chciał częściej sprawdzać swój wynik. Jeśli jednak Twoje obawy mają charakter czasowy, na przykład to, czy nie zostaniesz odrzucony o pożyczkę samochodową, sprawdzanie swojej zdolności kredytowej tylko raz na jakiś czas może działać lepiej.

Ponieważ oceny kredytowe opierają się na informacjach zawartych w raportach kredytowych, Twój wynik może się zmieniać każdego dnia. Mając to na uwadze, rozważ powody, dla których możesz chcieć sprawdzić swoje Wyniki FICO ® i jak może to wpłynąć na to, jak często powinieneś je sprawdzać.

Zapewnij dokładność informacji kredytowych.

Ponieważ dane w raportach kredytowych ze wszystkich trzech agencji informacji kredytowej stale się zmieniają, ważne jest, aby zwracać uwagę na błędy. Niższa niż oczekiwana ocena kredytowa może oznaczać zwykły błąd podczas wprowadzania danych, nieautoryzowane zapytanie lub może coś jeszcze bardziej złowrogiego.

Miej oko na złodziei tożsamości.

Jeśli przestępca ukradnie twoją tożsamość i dokona zakupów, otworzy konta lub zaciągnie pożyczki w twoim imieniu, twoja zdolność kredytowa będzie jedną z pierwszych rzeczy, które odzwierciedlą kradzież. Zmiany w raporcie kredytowym spowodowane działaniami przestępcy wpłyną na czynniki oceny kredytowej (rozpoczynając się najprawdopodobniej wraz ze wzrostem wykorzystania kredytu) i często będą skutkować niższą zdolnością kredytową.

Przygotuj się na decyzje aplikacyjne.

Podczas zaciągania kredytu hipotecznego na dom lub kredytu samochodowego, jedną z pierwszych rzeczy, które sprawdzą kredytodawcy, jest Twoja zdolność kredytowa. (Swoją drogą, czy wiesz, że istnieją konkretne wyniki dotyczące kredytów hipotecznych i kredytów samochodowych?). Przed złożeniem wniosku o te pożyczki dobrze jest wiedzieć, na jakim etapie jesteś, abyś był przygotowany – czy wiadomości okażą się dobre czy złe.

Utrzymaj swój kredyt w doskonałym stanie.

Nigdy nie wiesz, kiedy Twój samochód może się zepsuć i będziesz potrzebować nowego. lub jeśli będziesz chciał refinansować swój kredyt hipoteczny, zanim stopy procentowe ponownie wzrosną. Z tych i innych powodów ważne jest, aby często sprawdzać swoją zdolność kredytową i albo ją utrzymywać (jeśli jest wysoka), albo ją poprawiać, jeśli jest niska. Poprawa zdolności kredytowej wymaga czasu, więc konsekwentne jej monitorowanie i utrzymywanie może pomóc uniknąć przyszłych problemów.

Zdobądź kartę kredytową spełniającą Twoje potrzeby.

Gdy zwiększysz swój wynik, możesz ubiegać się o karty, które przynoszą Ci największe korzyści – na przykład te o niższych stopach procentowych lub lepszych nagrodach. Możesz nawet wykorzystać swój wyższy wynik, aby obecni wierzyciele obniżyli twoją stawkę. Pełne informacje o Twojej zdolności kredytowej dają Ci wiedzę potrzebną do uzyskania kredytu (i korzyści finansowych), na jaki zasługujesz.

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których znajomość zdolności kredytowej jest ważna. Dlatego jedna odpowiedź na pytanie „Kiedy, dlaczego i jak często powinienem sprawdzać swoją zdolność kredytową? nie byłoby niewłaściwe. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wziąć pod uwagę swoje indywidualne okoliczności (zarówno finansowe, jak i psychiczne), aby podjąć właściwą dla siebie decyzję .

Zobacz, jak często członkowie forów myFICO sprawdzają swoje wyniki kredytowe. Nigdy nie wiesz, jakich sekretów możesz się nauczyć!

Rob jest pisarzem. blogów, książek i biznesu. Jego doświadczenie w inwestycjach finansowych w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w marketingu usług ochrony kredytowej jest źródłem informacji, które pomagają wypełnić luki na drodze do finansowego dobrobytu. Jego cel jest prosty: im więcej osób może pomóc, tym lepiej.

Oszacuj swój zakres FICO Score

Odpowiedz na 10 prostych pytań, aby otrzymać bezpłatną ocenę zakresu FICO Score

Produkty
 • Dom
 • Dlaczego FICOJak to działacennikPlany rodzinneUczyć się
 • Edukacja
 • SpołecznośćWsparcieBlogFirma
 • O nas
 • Warunki korzystaniaPolityka prywatnościProgram partnerskiPobierz naszą aplikacjęPodążaj za namiEdukacja kredytowa
 • Oceny kredytowe
 • Co to jest FICO Score?Wersje FICO ScoreJak obliczane są wynikiHistoria płatnościKwota długuDługość historii kredytowejMix kredytówNowy kredytRaporty kredytoweCo jest w twoim raporcieBiuraZapytaniaBłędy w raporcie?KalkulatoryPoznaj swoje prawaKradzież tożsamościFAQSłownikCopyright 2001- Fair Isaac Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  WAŻNA INFORMACJA:

  Wszystkie produkty FICO ® Score udostępnione na myFICO.com zawierają FICO ® Score 8 i mogą zawierać dodatkowe wersje FICO ® Score. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż wersje otrzymane od myFICO lub w ogóle inny rodzaj oceny kredytowej. Ucz się więcej

  FICO, myFICO, Score Watch, The Score That Matters i The Score That Matters są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Fair Isaac Corporation. Raport kredytowy Equifax jest znakiem towarowym firmy Equifax, Inc. i jej spółek zależnych. Na Twoje wyniki FICO i stopy procentowe, które możesz otrzymać, wpływa wiele czynników. Fair Isaac nie jest organizacją napraw kredytową w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Fair Isaac nie świadczy usług „naprawy kredytowej, porad ani pomocy w zakresie „odbudowy lub „ulepszenia Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej. Strona internetowa FTC na kredyt.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy