Kempa potrzebuje, by Komisja Etyki Poselskiej zajęła się zachowaniem Sekuły

27 lipca, 2020
Category: odmienne

Posłanka PiS Beata Kempa zwróciła się w czwartek do Komisji Etyki Poselskiej, by ta zajęła się zachowaniem przewodniczącego hazardowej komisji śledczej Mirosława Sekuły (PO).

O tym, że wniosek Kempy w tejze sprawie wpłynął do komisji etyki poinformował PAP sekretariat komisji.

„Poprosiłam, aby komisja etyki porozmawiała z panem Sekułą, nosiłam się już od dawna z tym zamiarem, wedlug jego bardzo licznych zachowaniach na posiedzeniach komisji sejmowej w związku z wykonywaniem przez jego obowiązków” a mianowicie powiedziała przy czwartek PAP Kempa.

Jakim sposobem dodała, zwróciła się az do komisji etyki o rozpatrzenie zachowania Sekuły podczas środowego spotkania, które było a mianowicie według pani a – niewłaściwe i obraźliwe dla posłanki PiS.

„Te zachowania naruszają nie tylko moje dobre imię, ale narażają również moje zdrowie. Działania pana posła traktuje jako naruszenie praw etyki, nieodpowiadające godności posła” – oceniła Kempa.

Przy środę Kempa rozpłakała się, gdy przedstawiała wnioski dotyczące konfrontacji Donalda Tuska jak i równiez Mariusza Kamińskiego, co doprowadziło do przerwania posiedzenia hazardowej komisji śledczej. Płacz posłanki miał wywołać Sekuła, odmawiając jej urlopu i używając wobec niej sformułowania „do roboty”. Zachowanie Sekuły Kempa określiła jak chamskie.

Sekuła mówił przy środę dziennikarzom, że nie zna powodu takiej odpowiedzi posłanki. Powiedział, że nie wydaje sie byc psychologiem, natomiast kobiece łzy są nieprzewidywalne. Później Sekuła przyznał, że odmówił prośbie Kempy o urlop i użył słów „do roboty”, ale – jak przekonywał – nie chciał jej urazić. „Jeżeli panią to uraziło, najmocniej przepraszam” a mianowicie powiedział.

Przy środę wieczorem biuro prasowe klubu PiS poinformowało, że kierujący klubem Marek Kuchciński „wyraził kategoryczny sprzeciw” wzgledem zachowania Sekuły podczas posiedzenia hazardowej komisji śledczej jak i równiez zwrócił się z prośbą do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny „o podjęcie stanowczych działań” jak i równiez „stosowane upomnienie” posła PO.

Również przy czwartek poseł PiS Arkadiusz Mularczyk po piśmie do komisji etyki uznał, że wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski(PO) naruszył zasady etyki poselskiej, ponieważ uchyla się od momentu wykonania osadu sądowego nakazującego mu wpłatę 10 tys. zł dzieki konto Krajowej Akcji Humanitarnej.

Sąd przy ubiegłym r. orzekł, że Niesiołowski posiada przeprosić Mularczyka za to, że ten zarzucił mu „wyciąganie fałszywych oświadczeń z IPN”, oraz powinien pokryć koszty procesu jak i równiez wpłacić pieniądze na rzecz aplikacji „Pajacyk” prowadzonego przez PAH. Mularczyk argumentuje, że do tej pory Niesiołowski nie zaakceptowac wpłacił zasądzonej kwoty na cele charytatywne.

Do periodu nadania tejze depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza Niesiołowskiego.

Za wykroczenie zasad etyki poselskiej komitet może zwrócić posłowi uwagę, udzielić mu upomnienia badz nagany. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

tgo/ hgt/ ura/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy