Jakie rodzaje domów są akceptowane w przypadku pożyczek USDA?

Category: Zadawane Pytania
17 lutego 2021

Co kwalifikuje się do pożyczki na rozwój domu wiejskiego?

Program pożyczek gwarantowanych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oferuje 100-procentowe finansowanie hipoteczne z łagodnymi warunkami kwalifikacyjnymi, minimalnym ubezpieczeniem kredytu hipotecznego i brakiem limitów kredytowych. Chociaż może się to wydawać zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, kredyty hipoteczne USDA wiążą się z pewnymi rygorystycznymi wymogami. Jeśli jednak Ty i Twój dom spełniacie kryteria dochodowe i lokalizacyjne USDA, pożyczka może być dla Ciebie dobrą opcją.

Limity lokalizacji

Kluczowym ograniczeniem programu USDA jest to, że dom musi znajdować się na tym, co USDA uważa za obszar wiejski. Definicja obszarów wiejskich według USDA jest jednak stosunkowo szeroka. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie znajdujesz się w środku obszaru metropolitalnego lub jesteś w mniejszej społeczności, istnieje duża szansa, że ​​Twoja nieruchomość będzie się kwalifikować. Kwalifikują się obszary w zachodniej i środkowej części New Jersey. Tak jest w przypadku dużej części Kalifornii, w tym społeczności narciarskich i winnic. Duża część Hawajów to tereny wiejskie, podobnie jak obszary otaczające wiele miast akademickich na Środkowym Zachodzie.

Limity cenowe

USDA nie nakłada żadnych oficjalnych limitów cen na zakup domu. Z drugiej strony reguły dochodowe USDA faktycznie nakładają limit na większość kupujących. Biorąc pod uwagę, że USDA zwykle stosuje 29-procentowy wskaźnik zadłużenia do dochodów na początku okresu, aby określić, jak duża może być spłata kredytu hipotecznego, rodzina zarabiająca 6500 USD miesięcznie (78000 USD rocznie) byłaby ograniczona do miesięcznej spłaty około 1885 USD, czyli 6500 USD miesięcznie pomnożone przez 29-procentowy limit płatności. Wraz ze wzrostem lub spadkiem dochodu maksymalna płatność może również ulegać wahaniom. Z drugiej strony, program ma również elastyczność umożliwiającą wyższe miesięczne płatności dla dobrze wykwalifikowanych nabywców.

Wyłączenia USDA

USDA ogranicza funkcje, które może mieć Twoja nieruchomość. Nie możesz skorzystać z pożyczki USDA na zakup nieruchomości z dodatkowymi jednostkami lub z żadnymi dodatkowymi strukturami, które możesz wykorzystać na dochód. Na przykład stodoła lub legalna (i do wynajęcia) jednostka prawna może unieważnić twoją własność, podczas gdy mała szopa prawdopodobnie nie. Ponadto, jeśli masz basen w ziemi, rzeczoznawca będzie musiał odjąć jego szacunkową wartość od ceny twojego domu. To sprawia, że ​​nieruchomość z pulą technicznie nie kwalifikuje się do finansowania w 100%, chociaż nadal byłaby finansowana do 100% swojej wartości z wyłączeniem puli.

Stan i jakość nieruchomości

USDA ogranicza nieruchomości, które można kupić w oparciu o ich stan i jakość. Nieruchomość musi mieć odpowiednie systemy mechaniczne i być wolna od termitów. Musi również spełniać standardy USDA dotyczące „przyzwoitości, bezpieczeństwa i higieny. Aby kwalifikować się do pożyczki w USDA, dom również musi mieć trudną lub całoroczną drogę do niego prowadzącą.

Limity i lokalizacje dochodów

Dom, który zatwierdzi dla ciebie USDA, różni się w zależności od twojego dochodu i jego lokalizacji. USDA nakłada ograniczenia dochodów, które różnią się w zależności od obszaru, a dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać 115 procent średniego dochodu w regionie. Na obszarach, w których mediana dochodu wynosi 50 000 USD, dochód gospodarstwa domowego przekraczający 57 500 USD spowoduje dyskwalifikację, ponieważ 57 551 USD to więcej niż 115% z 50 000 USD. Z drugiej strony, na obszarze o średnim dochodzie 95 000 USD, możesz kwalifikować się do wzięcia pożyczki w USDA, o ile dochód Twojego gospodarstwa domowego wynosi 109 250 USD lub mniej (95 000 USD pomnożone przez 115% równa się 109 250 USD).

  • Raporty hipoteczne: 100% finansowanie: kompletne wytyczne USDA / kredytów hipotecznych na wsi (plus stawki kredytu hipotecznego)
  • Departament Rolnictwa: Program gwarantowanych pożyczek na mieszkania na wsi. Kwalifikujące się obszary wiejskie – KaliforniaIsland Sotheby’s International Realty: Waiuluku zatwierdzone dla kredytów USDAAgencja pożyczkowa USDA: Pożyczki USDA w IllinoisInformacje o pożyczce mieszkaniowej USDA: często zadawane pytaniaUSDA: Program gwarantowanych kredytów mieszkaniowych na obszarach wiejskich – Podręcznik TeksasuSteve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy