Jaka jest dobra RRSO dla karty kredytowej?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 11 grudnia 2019 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.Zaczynaj Ta strona zawiera informacje o produktach Discover, które nie są obecnie dostępne na bankrate.com i mogą być nieaktualne.

  APR karty kredytowej lub roczna stopa oprocentowania określa koszt zaciągnięcia kredytu. Innymi słowy: jeśli utrzymujesz saldo poza okresem karencji karty kredytowej, Twoja RRSO określi kwotę odsetek, które wystawca karty może pobrać od tego salda. Obecnie średnia RRSO na karcie kredytowej wynosi 17,41 proc.

  Jeśli chcesz wiedzieć, czy karta kredytowa ma dobrą RRSO, porównaj ją ze średnim oprocentowaniem karty kredytowej. Jeśli APR karty jest poniżej średniej krajowej, to jest to doskonałe RRSO. Nawet karta kredytowa o średniej krajowej jest dobrą opcją, zwłaszcza jeśli patrzysz na kartę kredytową z najlepszymi nagrodami, która zawiera inne bonusy i korzyści. Staraj się jednak unikać kart kredytowych z RRSO znacznie przekraczającymi średnią krajową. Jeśli masz saldo na tych kartach, możesz w końcu zapłacić dużo pieniędzy na odsetki.

  Jakie jest dobre oprocentowanie karty kredytowej?

  Chociaż łatwo jest powiedzieć, że zawsze powinieneś szukać kart kredytowych, które oferują RRSO na poziomie lub poniżej średniej krajowej, znalezienie dobrego oprocentowania karty kredytowej może być nieco bardziej skomplikowane. Osobom z wynikami kredytowymi poniżej średniej często oferuje się wyższe stopy procentowe niż osobom z dobrym lub doskonałym kredytem. Oznacza to, że dobre oprocentowanie karty kredytowej dla osoby z uczciwym kredytem różni się od dobrego oprocentowania dla osoby z doskonałym kredytem.

  Porównując karty kredytowe, spójrz na zakres APR każdej karty. Jeśli oceniałeś na przykład najlepsze podróżne karty kredytowe, możesz zauważyć, że karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards oferuje zmienną APR od 17,24 do 24,49 procent, a karta Discover it® Miles oferuje zmienną APR od 13,49 do 24,49. procent. Karta Discover it Miles oferuje niższy APR zarówno na dolnych, jak i górnych krańcach zakresu – a jeśli masz taką zdolność kredytową, która może dać ci 13,49% APR, będziesz radzić sobie dużo lepiej średnią krajową.

  Będziesz także chciał sprawdzić, czy karta kredytowa ma początkową RRSO za zakupy i transfery salda – na przykład karta Discover it Miles oferuje początkową RRSO w wysokości 0% przez 14 miesięcy na zakupy (później zmienna od 13,49 do 24,49%) – i czy utkniesz z karną APR, jeśli przegapisz płatność kartą kredytową.

  Jak uzyskać dobrą RRSO

  Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej RRSO jest ćwiczenie dobrych nawyków kredytowych. Im lepsza ocena kredytowa, tym lepsze stopy procentowe. Oto kilka działań, które możesz teraz wykonać, aby poprawić swój wynik:

  • Dokonuj wszystkich płatności kartą kredytową na czas, za każdym razem. Historia płatności stanowi 35 procent Twojej zdolności kredytowej, więc upewnij się, że utrzymujesz dobrą.
  • Unikaj maksymalnego wykorzystania swoich kart kredytowych. Utrzymanie niskiego salda poprawi współczynnik wykorzystania kredytu i pomoże podnieść wynik.Spłać jak najwięcej zaległych sald. Pracuj nad uwolnieniem się od długów.W miarę poprawy zdolności kredytowej szukaj kart kredytowych o niskim oprocentowaniu. Możesz również skontaktować się z obecnymi wydawcami kart kredytowych i poprosić ich o obniżenie oprocentowania swoich kart kredytowych. Wydawcy kart kredytowych nie chcą stracić posiadaczy kart, więc dowiedz się, jak negocjować niższe stopy procentowe. W niektórych przypadkach wystarczy zapytać.

   Jak uniknąć oprocentowania karty kredytowej

   Jeśli chcesz uniknąć płacenia odsetek na karcie kredytowej, staraj się nie robić zakupów, których nie możesz spłacić w okresie karencji karty kredytowej. Innymi słowy: nie noś salda z miesiąca na miesiąc, a nie zostaną naliczone odsetki. Dopóki za każdym razem w całości spłacasz saldo karty kredytowej, możesz korzystać z kredytu bez odsetek.

   To powiedziawszy, wielu z nas ma saldo od czasu do czasu – a czasami te salda mogą przekształcić się w poważne zadłużenie karty kredytowej. Jeśli chcesz spłacić ten dług, unikając odsetek od karty kredytowej, rozważ kartę kredytową o zerowym oprocentowaniu lub kartę kredytową typu „balance transfer. Te karty kredytowe pozwalają przenieść stare salda i spłacić je w okresie bezodsetkowym. Poszukaj karty z zerowym odsetkiem lub saldem, która daje co najmniej 12 miesięcy zerowej rocznej stopy oprocentowania transferów salda, a następnie popracuj nad przeniesieniem istniejących sald i spłatą ich. Na przykład karta Citi Simplicity® oferuje 12-miesięczną wstępną RRSO w wysokości 0% w przypadku nowych zakupów i 21 miesięcy z zerową stopą APR na przelewy salda (dla sald przeniesionych w ciągu pierwszych czterech miesięcy od otwarcia konta), po której następuje zmienna RRSO od 14,74 do 24,74 proc.

   Podsumowując

   Dobra RRSO dla karty kredytowej jest na poziomie lub poniżej średniej krajowej. Jednak dobra RRSO może zależeć od Twojej zdolności kredytowej. Pracuj nad uzyskaniem jak najwyższego wyniku, aby uzyskać dostęp do kart kredytowych o niższych stopach procentowych. Jeśli chcesz uniknąć płacenia odsetek na karcie kredytowej, karty kredytowe typu transfer saldo mogą pomóc w spłacie starych sald bez odsetek – ale najlepszym sposobem na uniknięcie odsetek od karty kredytowej jest nigdy nie posiadanie salda.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy