Jak zdobyć mieszkanie po wcześniejszej eksmisji

Category: Należy Pamiętać
17 lutego 2021

Eksmisja z mieszkania może być kłopotliwym i frustrującym doświadczeniem. Nie panikuj! Dzięki właściwemu planowi działania możesz odzyskać siły po eksmisji w historii wynajmu i znaleźć świetne mieszkanie.

Zanim przejdziemy dalej, wyjaśnijmy, czym jest eksmisja. Mówiąc najprościej, eksmisja ma miejsce, gdy wynajmujący udaje się do sądu, aby zmusić najemcę do opuszczenia wynajmowanej powierzchni z powodów określonych w umowie najmu. Jeśli najemca przegra sprawę eksmisji, zostanie to odzwierciedlone w publicznie dostępnych aktach sądowych.

Oto osiem wskazówek, jak wynająć mieszkanie po eksmisji. Ta rada została uzyskana od American Hope Resources, organizacji pomagającej ludziom mającym problemy finansowe; Experian, biuro informacji kredytowej; i Realtor.com, witryna dla kupujących domy.

Wskazówki dotyczące wynajmu po eksmisji

1. Zrozum swoją sytuację.

Jeśli miałeś poprzednią eksmisję, wielu właścicieli i zarządców odmówi Ci wynajęcia mieszkania. Nie bierz tego do siebie – po prostu przestrzegają swoich zasad i próbują wyeliminować potencjalnych najemców, których uważają za zbyt ryzykownych.

2. Porozmawiaj ze swoim poprzednim właścicielem.

W niektórych przypadkach wynajmujący, który Cię eksmitował, może być otwarty na anulowanie eksmisji, jeśli zapłacisz jakiekolwiek należne pieniądze i rozwiążesz wszelkie utrzymujące się spory. Jeśli jesteś w dobrych stosunkach, może on również udzielić przekonującej rekomendacji nowemu właścicielowi.

3. Wypróbuj lokalizator mieszkania.

Niektórzy właściciele są skłonni przeoczyć wcześniejsze eksmisje. Służba znajdująca mieszkanie zazwyczaj wie, kim są ci właściciele i skieruje Cię do nich. Możesz również poprosić krewnych, przyjaciół i współpracowników o rekomendacje.

4. Znajdź wynajmującego, który nie sprawdza przeszłości.

Jeśli nie korzystasz z lokalizatora mieszkań, możesz samodzielnie wyszukiwać właścicieli i menedżerów, którzy mają luźniejsze wymagania dotyczące eksmisji. Właściciele ci mogą potrzebować dowodu dochodów lub zatrudnienia, większej miesięcznej płatności lub większego depozytu w zamian za zignorowanie wcześniejszej eksmisji.

Należy pamiętać, że prywatny właściciel może mniej przejmować się wcześniejszą eksmisją niż profesjonalnie zarządzany i zarządzany kompleks apartamentów.

5. Uzyskaj referencje.

Solidne referencje mogą pomóc w znalezieniu pracy. Mogą również pomóc w wynajęciu mieszkania po eksmisji. Poprzedni wynajmujący lub byli pracodawcy są dobrym źródłem poleceń, które mogą wykazać, że jesteś osobą odpowiedzialną i godną zaufania.

6. Poszukaj osoby podpisującej.

Jeśli ktoś, kogo znasz, ma dobrą historię wynajmu i kredytowania, być może uda ci się go przekonać do podpisania umowy najmu nowego mieszkania. Oczywiście współsygnatariusz będzie musiał pokryć czynsz, jeśli nie możesz tego zrobić. Uważaj z tym! Jeśli współsygnatariusz nie jest w stanie opłacić czynszu, możesz ponownie zostać eksmitowany.

7. Bądź na bieżąco ze swoim kredytem.

Twoje raporty kredytowe nie wykażą eksmisji, ale mogą wskazywać, że poborca ​​rachunków ścigał cię za niezapłacony czynsz lub że sąd wydał wyrok po zerwaniu umowy. Właściciele i firmy zarządzające nieruchomościami zazwyczaj przeprowadzają przegląd poprzez weryfikację najemców lub usługi dochodzeniowe w tle, które dostarczą im informacji o eksmisji.

8. Bądź szczery.

Gdziekolwiek zaprowadzi Cię poszukiwanie mieszkania, nie kłam o wcześniejszej eksmisji. Jeśli zostaniesz o to zapytany we wniosku lub osobiście, bądź prawdomówny i wyjaśnij okoliczności, które doprowadziły do ​​eksmisji. Jeśli przyłapiesz się na kłamstwie, jest prawie pewne, że właściciel nie wynajmie ci mieszkania.

Chociaż istnieje duża szansa, że ​​po eksmisji nadal możesz wynająć mieszkanie, twoje wybory mogą być ograniczone. Rozpocznij wyszukiwanie w ApartmentSearch, a po podpisaniu umowy najmu otrzymasz do 200 USD w postaci nagród – niezależnie od historii wynajmu lub zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy