Jak uzyskać akt własności po spłacie kredytu hipotecznego

Category: Możesz Również
17 lutego 2021

Kto posiada akt własności, gdy spełnione jest zadośćuczynienie z kredytu hipotecznego.

Po latach powtarzających się wydatków wielu postrzega ostateczną spłatę kredytu hipotecznego jako wspaniały powód do świętowania. Po całkowitym spłaceniu kredytu hipotecznego przez pożyczkobiorcę akt własności domu zostanie przeniesiony z pożyczkodawcy na właściciela domu. Proces ten, zwany zwolnieniem kredytu hipotecznego, jest stosunkowo prosty i nie wymaga nadmiernej pracy ani wysiłku ze strony kredytobiorcy. Otrzymanie tytułu własności po spłacie kredytu hipotecznego jest tak proste, jak przedstawienie odpowiednich dokumentów urzędnikowi hipotecznemu odpowiedzialnemu za kredyt.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Jeśli Twój kredyt hipoteczny zostanie spłacony, to, co stanie się z aktem własności nieruchomości, jest jawne. Po przedstawieniu dokumentów potwierdzających dokonanie spłaty pożyczkodawca nadzorujący spłatę ma obowiązek przedstawić akt własności nieruchomości.

Podstawy aktu hipotecznego

Kiedy właściciel domu zaciąga kredyt hipoteczny, aby zapłacić za zakup domu, zasadniczo pozwala pożyczkodawcy kupić za niego swoją nieruchomość, a następnie stopniowo przenosić własność poprzez powtarzające się płatności. W zależności od specyfiki pożyczki okres spłaty może trwać kilka dziesięcioleci. Gdy pożyczkobiorca dokonuje płatności za swoją nieruchomość, powoli zaczyna budować kapitał własny lub własność swojej nieruchomości. Im więcej pożyczkobiorca zwraca swojemu pożyczkodawcy, tym większy jest jego udział kapitałowy w jego majątku.

Dopiero po całkowitym spłaceniu kwoty głównej i odsetek od kredytu hipotecznego właściciel domu nabywa 100 procent udziałów w swojej nieruchomości. Do tego momentu ich pożyczkodawca zachowa częściową własność nieruchomości. Akt własności domu pozostanie w posiadaniu pożyczkodawcy do ostatniej płatności.

Przeniesienie aktu własności

Akt jest prawnie wykonalnym oświadczeniem obecnego właściciela nieruchomości. W czasie spłaty akt pozostanie w posiadaniu pożyczkodawcy ze względu na to, że zachowuje on własność domu. Po dokonaniu ostatniej płatności pożyczkodawca będzie prawnie zobowiązany do wskazania byłego pożyczkobiorcy jako właściciela domu i przekazania mu aktu .

Dokumenty niezbędne do uzyskania aktu prawnego

Jeśli dokonałeś ostatniej spłaty kredytu hipotecznego, nadszedł czas, aby zabezpieczyć swój akt przed pożyczkodawcą. Aby rozpocząć, musisz zebrać dokumenty dotyczące kredytu hipotecznego które pokazują, że pozostałe saldo zostało w pełni spłacone. Dokumentacja ta znacznie przyspieszy proces uzyskiwania tytułu własności po spłacie zobowiązań hipotecznych. Możesz również przynieść wyciągi bankowe potwierdzające przekazanie ostatniej spłaty kredytu hipotecznego.

Mając tę ​​dokumentację, powinieneś skontaktować się z pożyczkodawcą i poprosić o zwolnienie swojego aktu. Będziesz musiał również upewnić się, że złożyłeś wniosek i wypełniłeś oficjalne oświadczenie o hipotece które potwierdza że nie będą ściągane dalsze długi na twojej nieruchomości.

Podwójne sprawdzenie oficjalnej własności

Po przedstawieniu tej dokumentacji Twój pożyczkodawca będzie prawnie zobowiązany do wydania Ci aktu własności. Po otrzymaniu tych dokumentów następnym krokiem powinno być odwiedzenie pobliskiego biura rejestru aktów . Tutaj możesz dwukrotnie sprawdzić, czy wszystkie obciążenia związane z Twoją nieruchomością zostały usunięte.

Więcej artykułów

Przenieś kredyt hipoteczny na nowego właściciela →

Czy musisz przejść przez Escrow, aby spłacić kredyt mieszkaniowy? →

Czy otrzymam akt po spłaceniu kredytu hipotecznego? →

  • Zasoby inteligentne: akt własny – podstawy
  • Investopedia: zrozumienie aktów własnościInvestopedia: Certyfikat definicji tytułuRyan Cockerham to uznany w całym kraju autor specjalizujący się we wszystkich sprawach dotyczących innowacji, biznesu i kreatywności. Jego praca służyła biznesowi, organizacjom non-profit i społeczności politycznej.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy