Jak korzystać z Alipay bez chińskiego banku

Jak korzystać z Alipay bez chińskiego banku
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Jeśli chodzi o technologię, można powiedzieć, że Chiny są częściowo odizolowane od reszty świata. Narzuca własne portale internetowe i sieci społecznościowe, a nawet ma własne aplikacje do płatności online. W niektórych miejscach w Chinach aplikacje płatnicze, takie jak Alipay lub WeChat, są jedynym sposobem płatności. Zobaczmy, jak możesz korzystać z Alipay bez posiadania chińskiego konta bankowego.

Weryfikacja konta Alipay w aplikacji na smartfony

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić podczas instalacji Alipay, jest zweryfikowanie konta. Ponieważ jednak prawdopodobnie nie masz chińskiego numeru telefonu, może to być problem. Oto jak to zrobić.

 1. Najpierw pobierz aplikację na smartfony Alipay. Istnieją wersje na Androida i iOS.
 2. Zarejestruj się, tworząc konto za pomocą swojego numeru telefonu. Podczas podróży nie musisz używać chińskiego numeru. Kiedy skończysz, zaloguj się.
 3. Otwórz menu „Ja”. Znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.
 4. W następnym menu dotknij swojego awatara.
 5. Przejdź do „Identyfikuj weryfikację”.
 6. Wybierz opcję „Weryfikuj zdjęcie” i prześlij swoje zdjęcie paszportowe. Jeśli nie masz go przy sobie, możesz spróbować ze swoim dowodem tożsamości.

  Uwaga: zrób zdjęcie swojego paszportu / dowodu osobistego. Nie używaj zeskanowanej kopii.
 7. Na koniec aplikacja poinformuje Cię, że weryfikacja jest w toku. Twoja identyfikacja powinna zostać zweryfikowana w ciągu najbliższych 24 godzin.

  Uwaga: jeśli coś pójdzie nie tak, być może nie aktywowałeś swojego konta. Możesz przejść do tego linku, aby sprawdzić, czy tak jest.

Pamiętaj, że Twój numer telefonu komórkowego to w rzeczywistości nazwa Twojego konta Alipay. Jeśli konto nie zostanie aktywowane, otrzymasz wiadomość e-mail od Alipay z instrukcjami, które pomogą Ci zakończyć procedurę.

Weryfikacja konta Alipay na PC

Możesz również zweryfikować konto Alipay na swoim komputerze.

 1. Zaloguj się do Alipay i przejdź do „Ustawień konta” (账户 设置). Aby znaleźć tę opcję, przejdź do pierwszej głównej karty w prawym górnym rogu. Następnie przejdź do trzeciej z czterech mniejszych zakładek.
 2. W następnym menu musisz przejść do pierwszej karty po lewej stronie, jeśli nie jest jeszcze wybrana. Następnie wybierz pierwszą opcję po prawej, „Zweryfikuj teraz” (立即 认证).
 3. Pojawi się wtedy duży niebieski przycisk „Zweryfikuj teraz” (立即 认证). Kliknij na to.
 4. Wprowadź wymagane dane osobowe. Pola zawierają kraj, imię i nazwisko zapisane w paszporcie oraz numer paszportu.
 5. Kliknij przycisk pod tymi opcjami, aby przejść do procedury weryfikacji.
 6. Alipay poinformuje Cię wtedy, że pomyślnie przesłałeś prośbę o weryfikację i że zostanie ona rozpatrzona w ciągu 24 godzin. Po zakończeniu będziesz mieć zweryfikowane konto Alipay.

Dodawanie karty kredytowej do Alipay

Po zweryfikowaniu konta możesz łatwo dodać własną kartę kredytową do Alipay.

 1. Otwórz aplikację Alipay i przejdź do sekcji „Ja”.
 2. Przejdź do swojego konta, dotykając swojego awatara w następnym menu.
 3. Znajdź opcję „Moje karty” z napisem „Dodaj teraz” po prawej stronie. Stuknij w to.
 4. Przy pierwszym otwarciu tego menu musisz wybrać sześciocyfrowe hasło transakcji, którego będziesz używać finanso podczas dokonywania płatności.
 5. Przejdź ponownie do „Moje karty – Dodaj teraz”.
 6. Wprowadź ponownie nowe hasło, a następnie wprowadź numer karty bankowej w polu „Numer”.
 7. W menu „Uzupełnij informacje o karcie bankowej” najpierw wprowadź swoje imię i nazwisko tak, jak jest zapisane na karcie kredytowej.
 8. Przejdź do wpisania innych szczegółów. W polu „Typ dowodu osobistego” wybierz „Paszport”, jeśli nie jesteś z Chin. W przeciwnym razie wybierzesz „Zezwolenie na wizytę domową”.
 9. Najprawdopodobniej będziesz musiał zweryfikować swój numer telefonu. Otrzymasz wiadomość SMS z kodem weryfikacyjnym. Wpisz kod z wiadomości i kliknij „Dalej”. Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, pomyślnie dodałeś swoją kartę kredytową do Alipay. Jeśli to jednak nie zadziała, spróbuj powtórzyć procedurę z chińskim numerem telefonu.

Dokonywanie płatności w Taobao

Możesz używać Alipay do płacenia w niektórych sklepach, takich jak Tmall i Taobao. Aby dokonać płatności w Taobao za pomocą konta Alipay:

 1. Otwórz witrynę Taobao.
 2. Zarejestruj konto, jeśli jeszcze go nie masz.
 3. W kasie możesz wybrać metodę płatności. Wybierz swoje konto Alipay.

Szczęśliwe zakupy

Alipay jest tak popularny w Chinach, że można go używać do większości rodzajów płatności, nie tylko w sklepach internetowych. Obejmują one płacenie większości rachunków, taksówkę i dokonywanie płatności w supermarketach, kawiarniach lub restauracjach. Poza tym możesz go użyć do sprawdzenia salda w banku, a nawet przelania pieniędzy innym osobom.

Jaka jest Twoja opinia o Alipay? Czy pomaga w przeprowadzaniu transakcji? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy