Jak działają mile na karcie kredytowej?

Category: Każdym Razem
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Wszyscy chcielibyśmy podróżować za darmo, ale większość z nas nie lata na tyle często, aby zgromadzić dużą liczbę mil lotniczych. Dzięki milom na karcie kredytowej nie musisz w ogóle podróżować, aby zdobyć bezpłatne loty.

Mile z kart kredytowych cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem dziękihojnym bonusom rejestracyjnymoferowanym przez jedne znajlepszych kart kredytowych z nagrodami za podróże. Nie jest to tak proste, jak rejestracja i obliczanie bezpłatnych przejazdów, ale kiedy już zrozumiesz, jak działają mile na karcie kredytowej, dość łatwo jest zdobyć darmowy lot.

Co to są mile na karcie kredytowej?

Większość linii lotniczych ma programy lojalnościowe, które nagradzają klientów za częste loty. Jako członek gromadzisz mile za każdym razem, gdy lecisz tą linią lotniczą, a jeśli zaoszczędzisz wystarczająco dużo, możesz je wymienić na bezpłatny lot.

Mile na karcie kredytowej działają w ten sam sposób, z wyjątkiem tego, że wynagradzają Cię za wydatki zamiast latać. Za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu za pomocąkarty kredytowej wykorzystującej mile lotnicze, otrzymasz określoną liczbę mil na podstawie wydanej kwoty. Tenajlepsze karty kredytowe linia lotniczaoferuje 1 milę za $ 1 spędzony na regularnych zakupów, a także bonusowych mil na niektórych zakupów. Na przykład możesz zdobyć 2 lub 3 mile za każdego dolara wydanego na podróże.

Karty kredytowe linii lotniczych pod wspólną marką

Karty te są oferowane przez firmę obsługującą karty kredytowe, taką jak Chase lub American Express, w połączeniu z liniami lotniczymi, takimi jak Delta, Southwest lub United. Karty kredytowe pod wspólną marką pozwolą uzyskać dodatkowe mile za zakupy dokonane w tej linii lotniczej, a zebrane mile można zwykle wykorzystać tylko w tej linii. Mogą również wiązać się z dodatkami związanymi z tą linią lotniczą, takimi jak bezpłatne torby rejestrowane lub miejsca uprzywilejowane.

Typowe podróżne karty kredytowe

Za te karty przyznawane są punkty lub mile, które można wykorzystać na różne zakupy podróżne, w tym przeloty, hotele, a często transport i wycieczki. Niektóre mają również listę partnerów transferowych, która obejmuje kilka linii lotniczych, dzięki czemu możesz zamienić swoje punkty na mile lotnicze.

Ile warte są mile na karcie kredytowej?

Każdy program lojalnościowy dla linii lotniczych i kart kredytowych ma różne metody wykorzystania zgromadzonych mil, więc mile zdobyte w ramach programów lojalnościowych linii lotniczych różnią się wartością. Podstawową wytyczną do wyceny jest to, że każda mila lotnicza jest warta 0,01 USD, jednak niektóre mile na karcie kredytowej są warte więcej, a inne mniej.

Ile mil na karcie kredytowej potrzebujesz na darmowy lot?

Wartość mil lotniczych zależy od programu, w którym zarabiasz. Niektóre programy oferują mile o wartości ryczałtowej 0,01 USD każda na zwrot kosztów podróży, więc potrzebujesz 20000 mil na lot za 200 USD, 30 000 mil za lot za 300 USD, 40 000 mil za lot za 400 USD i tak dalej.

Niektóre linie lotnicze oferują opcje wymiany według stawki ryczałtowej w zależności od tego, jak daleko lecisz, podczas gdy inne wymieniają punkty na podstawie ceny lotu, który chcesz odbyć. Krajowy lot w obie strony w klasie ekonomicznej między krajami wymienionymi powyżej zwykle rozpoczyna się od 25 000 lub 30 000 mil. Loty krótkodystansowe, takie jak loty z Seattle, Waszyngtonu do San Francisco w Kalifornii, mogą być znacznie tańsze w przypadku linii lotniczych, które oferują zniżki na podstawie odległości.

Międzynarodowe loty w obie strony do Europy zwykle rozpoczynają się na 60 000 mil, podczas gdy lot w obie strony do Azji zwykle zaczyna się na 70 000 mil, ale częściej kosztuje 80 000 lub więcej. Loty klasą biznes i pierwszą klasą będą droższe.

Jak gromadzić mile lotnicze za pomocą karty kredytowej

Podstawowe założeniegromadzenia punktów i mil lotniczych za pomocą karty kredytowejjest następujące: im więcej wydajesz, tym więcej zarabiasz. W rzeczywistości istnieje wiele różnych sposobów gromadzenia mil lotniczych za pomocą karty kredytowej linii lotniczej i nie zawsze wymagają one wydawania pieniędzy.

Kup odpowiednią kartę kredytową linii lotniczej– Najważniejszym krokiem jest uzyskanie karty kredytowej linii lotniczej, która najlepiej pasuje do Twoich nawyków związanych z wydatkami. Jeśli wydajesz dużo pieniędzy na jedną konkretną linię lotniczą, prawdopodobnie rozsądnie jest kupić kartę kredytową tej linii. Jeśli jednak podzielisz wydatki na wiele różnych linii lotniczych lub nie podróżujesz często samolotem, lepszym pomysłem może być uzyskanie ogólnej podróżnej karty kredytowej.

Szukaj bonusów za rejestrację– są to mile premiowe, które możesz zdobyć za wydanie określonej kwoty w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otwarcia nowej karty kredytowej. Premie rejestracyjne to jeden z najlepszych sposobów na przyspieszenie gromadzenia mil lotniczych. Typowa premia za rejestrację to 50 000 mil, jeśli możesz wydać 3000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia karty.

Poleć znajomych– wiele kart kredytowych z nagrodami oferuje program poleceń. Możesz polecać znajomych za pomocą własnego, unikalnego linku, a jeśli zostaną zatwierdzeni do korzystania z karty, otrzymasz dodatkowe mile zdeponowane na Twoim koncie.

Połącz swoje karty– jeśli wydasz wystarczająco dużo, dobrym pomysłem może być uzyskanie więcej niż jednej podróżnej karty kredytowej. Na przykład możesz sparować kartę kredytową linii lotniczej z typową podróżną kartą kredytową, która pozwala przesyłać punkty do tej linii lotniczej i zmieniać je w zależności od tego, co kupujesz, aby uzyskać maksymalne zarobki.

Jak wykorzystać mile karty kredytowej na podróż

System wykupów dla każdego programu nagród jest inny, ale prawie wszystkie karty kredytowe z nagrodami mają portal, w którym można zrealizować swoje nagrody. Powinieneś być w stanie uzyskać dostęp do tego portalu, logując się na swoje konto karty kredytowej lub konto dla osób często podróżujących, w zależności od tego, czy zarabiasz dzięki zwykłej podróżnej karcie kredytowej, czy w programie dla osób często podróżujących.

Po zalogowaniu będziesz mógł wyszukiwać różne opcje wykupu. W przypadku większości programów będą pewne daty, w których umorzenia nie będą dostępne lub będą kosztować znacznie więcej niż zwykle. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje odkupienia.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem– ważne jest, aby szukać wykupów co najmniej kilka miesięcy wcześniej, kiedy tylko jest to możliwe. Pomoże Ci to nie tylko wybrać daty, które oferują niższe koszty wykupu, ale rezerwacja last minute często wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Bądź elastyczny– to jeden z najlepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie mil. Jeśli daty podróży są elastyczne, łatwo jest obejść popularne i drogie daty, aby zarezerwować niedrogie opcje.

Lataj z partnerami w podróży– wiele programów dla osób często podróżujących oferuje linie lotnicze, na których możesz również wymieniać mile. Jeśli nie możesz znaleźć taniego lotu w swojej głównej linii lotniczej, rozważ wyszukanie go w niektórych z ich partnerskich linii lotniczych. Często zamiast tego możesz wykorzystać swoje mile, aby zarezerwować u nich.

Badania partnerów transferowych– jeśli zbierasz punkty, które można przekazać, sprawdź ceny lotów u każdego partnera transferowego przed dokonaniem rezerwacji. Umożliwi to znalezienie najniższej ceny, a następnieprzelanie punktów na tę linię lotnicząi dokonanie rezerwacji.

Najlepsze karty kredytowe na mile lotnicze

Wybórnajlepszej dla Ciebie karty kredytowej linii lotniczejbędzie zależał od Twoich wydatków, nawyków związanych z podróżowaniem i celów podróży. Chcesz mieć możliwość szybkiego gromadzenia mil na karcie kredytowej, ale jednocześnie chcesz mieć pewność, że zgromadzone mile można wykorzystać na zaplanowaną podróż. Warto mieć na uwadze konkretny cel podróży i pracować nad gromadzeniem mil na tę podróż.

Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, jest to, czy chcesz mieć kartę kredytową linii lotniczej pod wspólną marką, czy zwykłą podróżną kartę kredytową, za którą otrzymasz punkty, które możesz przesłać do wielu różnych linii lotniczych. Jeśli lecisz określoną linią lotniczą częściej niż kilka razy w roku, często warto zaopatrzyć się w kartę kredytową tej linii. Nadal możesz chcieć otrzymać ogólną podróżną kartę kredytową do wykorzystania podczas zakupów turystycznych poza tą linią lotniczą.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to premia za rejestrację, korzyści, takie jak ochrona podróżna i ubezpieczenie wynajmu samochodu, a także dodatki luksusowe, takie jak Global Access i karnety do poczekalni lotniskowych. Musisz także zdecydować, czy chcesz uiścić roczną opłatę za dodatkowe świadczenia, czy woliszpodróżną kartę kredytową bez opłaty rocznej.

Ostatecznie wybór odpowiedniej karty kredytowej jest osobistą decyzją, którą możesz podjąć tylko Ty. Przy odrobinie planowania w mgnieniu oka uzyskasz darmowe loty.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy