Internet Ventures, zarządzany poprzez PEManagers, inwestuje w RemoteMyApp

Internet Ventures, zarządzany poprzez PEManagers, inwestuje w RemoteMyApp
27 lipca, 2020
Category: gielda

Internet Ventures FIZ – fundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers – którego współudziałowcem wydaje sie Krajowy Kasa zapomogowa Kapitałowy, inwestuje w spółkę RemoteMyApp wykorzystującą technologię strumieniowania treści multimedialnych (gier, wideo, aplikacji, muzyki) z prywatnego komputera w smartfony. Inwestycja w projekt może wynieść do szesc mln zł.

„Rynek komputerów jest podczas dynamicznego wzrostu. Graczom nie zaakceptowac wystarcza już możliwość uzywania gier za pomocą komputera osobistego stacjonarnego, chcą mieć dostęp do nich zarówno sposród poziomu raz za razem wydajniejszego telefonu komórkowego, oraz większych nośników (TV, projektory) bez ograniczeń lokalizacji. Aplikacja Remotr utworzona przez RemoteMyApp zaspokaja ów potrzeby. Fundusze z grup MCI oraz PEM poszukują firm sposród potencjałem globalnego zasięgu i pozycji lidera. RemoteMyApp posiada taki potencjał. Będziemy pomagać spółce naszymi kompetencjami, aby go po pełni wykorzystać” – powiedział zarządzający funduszem Internet Ventures Tomasz Danis, cytowany w komunikacie.

„Spółka powstała sposród inicjatywy naszych inżynierów, jednak jest rozwijana od wczesnego etapu po międzynarodowym zbiorze. Jej wzór biznesowy od czasu początku zakładał międzynarodowy zasięg. Już obecnie spółka posiada użytkowników po wielu panstwach, a wlasnym zadaniem wydaje sie pomóc spółce w urzeczywistnieniu aspiracji zostania światowym liderem” – dodał dyrektor inwestycyjny Private Equity Managers Michał Wrzołek, cytowany w komunikacie.

Do tej pory inwestorami spółki byli Xevin Lab i Red Sky. Po obecnej rundzie finansowania uczestniczy tylko Internet Ventures, który po zamknięciu pierwszej transzy dokapitalizowania dzieje się największym inwestorem finansowym spółki.

„Żyjemy w erze informacji jak i równiez świecie treści na żądanie. Na rynku komputerów komputerowych oznacza to, że 700 mln internautów PC pragnie mieć możliwość grania po swoje ulubione gry w kazdej sytuacji i wszędzie. Nasza aplikacja Remotr właśnie im to umożliwia. Dzięki nam zawodnicy mogą sięgać po swe gry cos znacznie wiecej anizeli tylko na PC, ale również na telefonach, tabletach, telewizorach i pozostalych urządzeniach” – powiedział CEO i współzałożyciel RemoteMyApp Avi Kaye, cytowany w komunikacie.

Kapitał pozyskany od swiezego inwestora dzierzy pozwolić na udoskonalenie propozycji i wzbogacenie jej na temat wersję produktów dla firm oraz poprawę funkcjonalności grania na telefonie komórkowym. Jednym z ważniejszych projektów będzie stworzenie chmury do komputerów, co umożliwi korzystanie z konsol komputerowych bez udziału komputera osobistego.

„Pojawienie się nowego inwestora pozwoli naszej firmie na powiększenie zespołu przy obszarach INFORMATYKA i marketingu” – wskazał CPO i współzałożyciel firmy Radosław Zawartko, cytowany po komunikacie.

„Pozyskane środki umożliwią również rozwinięcie naszej technik, co nastepnie przełoży się na wciaz lepszy odbiór produktu poprzez graczy” – dodał Rafal Krochmal, CTO i współzałożyciel, cytowany w komunikacie.

Team Private Equity Managers S. A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana przy zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym przy funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z ekipy inwestują przede wszystkim w blyskawicznie rosnące spółki z sektora technologicznego sposród regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od czasu kwietnia 2015 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy