innogy rozpoczęło budowę dziesiątej farmy wiatrowej w Polsce, o mocy 47, 5 MW

innogy rozpoczęło budowę dziesiątej farmy wiatrowej w Polsce, o mocy 47, 5 MW
27 lipca, 2020
Category: gielda

innogy Renewables Polska rozpoczęła prace remontowo-budowlane w ramach planu lądowej farmy wiatrowej Dolice o mocy 47, piec MW na Pomorzu Zachodnim. Realizacja planu jest efektem wygranej przy pierwszej na terytorium polski aukcji dotyczącej dużych lądowych farm wiatrowych przeprowadzonej po listopadzie 2018 roku. Dziewiętnaście turbin (SG 2. 5-114) zostanie wyprodukowanych przez Siemens Gamesa. Wykladany termin oddania ich sluzace do użytku to koniec 2020 roku. Równolegle trwa konstrukcja farmy wiatrowej Żukowice o mocy 33 MW w Dolnym Śląsku. Oczekuje się, że 11 turbin dostarczonych przez Nordex zostanie wiernych do użytku w lipcu tego roku. Wolumen inwestycyjny obu projektów wynosi 101 mln ó, poinformowano.

„Początek prac budowlanych w Dolicach cieszy tym chetniej, że będzie to już dziesiąta gospodarstwo rolne wiatrowa innogy w Polsce. Łącznie, z trwającą już budową parku wiatrowego Żukowice, mamy w budowie ponad 80 MW nowych dyspozycji. To rekordowy wynik po skali całej historii spólki. Tym samym, sposród dumą przyczyniamy się az do zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii w Polsce” – powiedział członek zarządu innogy Renewables PolskaRobert Macias, cytowany przy komunikacie.

innogy Renewables posiada w naszym kraju 8 lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej wiecej niz 240 MW. Farmy wiatrowe są zlokalizowane w czterech regionach: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego a takze na terenie województwa podlaskiego, w obszarach Suwałk, Piecek i Taciewa, podkreślono.

Przy 2019 roku kalendarzowego Kompania Piwowarska, należąca az do Asahi Breweries Europe Group, podpisała sposród innogy Renewables umowę dzieki zakup ciepla z odnawialnych źródeł. Przy jej rezultacie, trzy polskie browary Kompanii Piwowarskiej będą wykorzystywać energię odnawialną produkowaną przez farmę wiatrową Nieznany Staw az do pokrycia swego całkowitego zapotrzebowania energetycznego., podano również.

Jednocześnie, innogy dywersyfikuje swój portfel odnawialnych źródeł energii w Polsce. Posiadając silną pozycję w branzy lądowych elektrowni wiatrowych, przedsiebiorstwo z powodzeniem weszła na polski rynek sily słonecznej. Oprócz pierwszego w Polsce projektu fotowoltaicznego Stawiec, innogy zbliżyła się o krok sluzace do realizacji 42 dodatkowych farm fotowoltaicznych, wygrywając aukcję na rzecz tych projektów w zakresie ciepla odnawialnej o mocy az do jednego megawata, przypomniano także.

Największymi kompaniami należącymi sluzace do innogy w naszym kraju są innogy Polska odpowiedzialna za pomoc rozwoju firmy w Polsce, sprzedająca energię w porzadku. 1 mln klientów oraz firma innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.