IBM rozczarował inwestorów dzieki Wall Street

IBM rozczarował inwestorów dzieki Wall Street
27 lipca, 2020
Category: gielda

Poniedziałkowa sesja w Wall Street przyniosła uspokojenie i nieduze wzrosty na dużych odmianach z ubiegłego tygodnia. Przy centrum bacznosci rynków był koncern IBM, który rozczarował wynikami kwartalnymi oraz obniżył prognozy.

W zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0, 12 proc., do 16. 399, 67 pkt. S&P piecset zyskał 0, 91 proc. i wyniósł 1. 904, 02 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł na temat 1, 35 proc. jak i równiez wyniósł 4. 316, 07 pkt.

Główne wskaźniki na Wall Street podczas sesji w poniedziałek Dodaj diagramy do Twojej strony internetowej

_ – Dzisiejszą sesję zdominowały wyniki spółek. IBM silnie rozczarował, rezultaty innych spółek są aczkolwiek generalnie powyżej oczekiwań _ – oceniła Karyn Cavanaugh, analityczka Voya Ivestment Management.

Zysk dzieki akcję IBM w 3 kwartale wyniósł 3, 68 USD. To dużo poniżej oczekiwań, bowiem te zakładały zysk na akcję po wysokości cztery, 32 USD. Przychody IBM wyniosły 22, 4 mld USD. Konsensus zakładał 23, 37 mld USD.

Spółka poinformowała również, że nie będzie w stanie spełnić założeń swojej prognozy, która mówiła o zwiększeniu rocznego zysku operacyjnego sluzace do 20 USD na akcję w 2015 r. z 11, 67 USD w 2010 r.

Kurs akcji IBM tracił nawet 7 proc. w toku sesji. _ Inwestorzy są generalnie wiecej zaniepokojeni słabnącym danymi makro ze świata oraz spowalaniającym wzrostem gospodarek niż efektami amerykańskich spółek, chociaż dzisiejszy raport IBM na pewno nie pomaga _ – ocenił John Plassard, wiceprezes przy Mirabaud Securities.

– _ Fundamenty po gospodarce światowej muszą poddac sie poprawie nim zobaczymy inny stabilny postep na światowych rynkach akcji _ a mianowicie dodał.

Dobrą sesję zanotowały akcje Apple. Spółka przekazuje wynik kwartalne w poniedziałek po sesji. Analitycy spodziewają się, że producent iPhona zwiększy swe zyski o 10 proc. rdr. po III trymestrze.

W tym tygodniu wyniki podaje prawie 100 spółek, w tym we wtorek Coca-Cola, McDonald’s, Travelers, Verizon, w środę AT&T, Boeing, w czwartek Microsoft, Amazon, Caterpillar jak i równiez General Motors, natomiast przy piątek Colgate-Palmolive, Ford i UPS.

Zysk spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 wzrósł o piec, 9 proc. rdr przy III trymestrze, a zarobki poszły przy górę o 4 proc. – wynika z najnowszych ankiet zrealizowanych przez Bloomberga.

Indeks S&P 500 zakończył ubiegły tydzień spadkiem na temat 1, 05 proc. i był to już czwarty tydzień spadków w NA JUKATAN z rzędu. Od wlasnych historycznych maksimów z połowy września S&P 500 stracił 6 proc.

Indeks zmienności VIX wzrósł w ubiegłym tygodniu sluzace do 30 pkt., co wydaje sie jego najwyższym poziomem od momentu czasów kryzysu zadłużenia w strefie ó. Niepewność na rynku to wynik obaw na temat spowolnienie wzrostu światowej gospodarce krajowej i powrót recesji a takze możliwą deflację w strefie euro, jak tylko mocno rozczarowywały ostatnie informacje z Swiata, w tym sposród Niemiec, jej największej produkcji.

Inwestorzy obawiają się również konsekwencji końca luzowania ilościowego w NA JUKATAN. W poniedziałek Richard Fisher, prezes oddziału Fed sposród Dallas, ocenił, że Rezerwa Federalna musi ogłosić zakończenie programu skupu obligacji, nie zwazajac na wzrostu zmienności na rynkach akcji ostatnio. Jego zdaniem w rynkach dzialaniu możliwa jest korekta.

– _ Uzależniliśmy rynki od czasu luźnej polityki monetarnej. (… ) Na rynku akcji możliwa jest korekta, wycofanie QE jest aczkolwiek konieczne, ponieważ gospodarka AMERYCE radzi sobie _ a mianowicie ocenił po CNBC Fisher, który znakomity jest wraz z swojego jastrzębiego nastawienia sluzace do polityki monetarnej.

Amerykański Pula Centralny zdecydował we wrześniu o obniżeniu skali skupu aktywów az do poziomu 15 mld USD miesięcznie. Fed skupuje aktualnie obligacje skarbowe warte dziesiec mld USD miesięcznie a takze obligacje chronione hipotekami MBS warte 5 mld USD miesięcznie. Fed sygnalizował wcześniej, że zamierza ogłosić zakończenie programu luzowania ilościowego po październiku.

W ubiegłym tygodniu przewodniczący oddziału Fed z St. Louis James Bullard ocenił, że amerykański pula centralny musi rozważyć odłożenie w czasie końca programu luzowania ilościowego, aby powstrzymać zmniejszenie oczekiwań inflacyjnych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy