Giełdy pokażą kierunek dla złotego

27 lipca, 2020
Category: waluty

Faktycznie do wieczora nasza waluta zyskała średnio 9 groszy w relacji do euro jak i równiez dolara. Pomogły w tym solidniejsze dane, które to napłynęły z Niemiec (indeks ZEW wzrósł w kwietniu do poziomu 13 pkt. ), które dały szanse na poprawę sytuacji w największej gospodarce strefy ó, a także u jednego z największych importerów polskich produktów. Istota miała także względna poprawka sytuacji w giełdach, którą jednak należy bardziej zaklasyfikować jako korektę po wcześniejszych spadkach. Co prawda w godzinach wieczornych indeksy na Wall Strett wsparł sekretarz skarbu Timothy Geither, który stwierdził, iż większość amerykańskich banków ma wystarczające rezerwy, by poradzić samemu z potencjalnymi stratami sposród tytułu tak zwanym. złych kredytów.

Niewątpliwie amerykańska administracja stara się uspokoić rynki poprzednio zaplanowaną na 4 czerwca publikacją tzw.,, testów wytrzymałości” dla 19 amerykańskich banków, a które chociażby zdaniem prof. Nouriela Roubini’ego wraz z nowojorskiego uniwersytetu, uznawanego przez niektórych zbyt rynkowego guru, mogą okazać się dla tych sekcji niekorzystne. Dodatkowo wczoraj swój pesymistyczny meldunek nt. możliwych strat globalnego systemu finansowego opublikował Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W doswiadczen MFW mogą one przekroczyć kwotę cztery bilionów USD. Reasumując, wczorajsze słowa sekretarza Geithnera mogą nie wystarczyć, aby wyeliminować niepewność w rynkach. Stąd też nowoczesne ujemne wskazania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy, mimo ich wczorajszych zwyżek zbytnio nie dziwią. Podobnie jak powrót notowań EUR/USD do spadków po nocnej konsolidacji. Wedlug godz. 9: 00 na powrót znaleźliśmy się poniżej poziomu 1-wsza, 29.

Dzisiaj uwagę rynków powinny skupić na samemu przedpołudniowe informacje z Gb, ale także zaplanowany na godz. 15: 00 półroczny raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego nt. stanu globalnej ekonomii, a także dane z amerykańskiego rynku nieruchomości z godz. szesnascie: 00. Wspólna waluta pozostaje pod wpływem rannej wypowiedzi Axela Webera z Europejskiego Banku Kierowniczego. W wywiadzie dla Financial Times powtórzył on, iż bank kierowniczy raczej nie zaakceptowac zdecyduje się w tym cyklu na obniżkę stóp procentowych poniżej poziomu 1 proc., dodając do tego, że możliwości zakupu papierów rządowych w dziedzinie wtórnym w ramach operacji,, quantitative easing” mogą być znizone.

Dla rynków nie jest to nic nieznanego, niepokoi sam fakt, iż operacje QE mogą być rozważane. Prawdopodobieństwo takiego posunięcia po zaplanowanym na szóstej maja posiedzeniu znacznie wzrosły po tym, jak wczoraj nieoczekiwanie możliwość takiego ruchu zasygnalizował Bank Kanady (obniżając przy okazji mieszaniny procentowe do historycznego poziomu 0, 25 proc. ). Z kolei wpływ na giełdy mogą mieć kolejne,, newsy” na temat losów amerykańskiego giganta motoryzacyjnego, Chryslera.

A co ze złotym? Wieczorne umocnienie się złotego w kierunku 4, 37 zł za euro zostało rano dość szybko wymazane. Po godz. 9: 00 euro było warte 4, 41 zł (potwierdzając skutkiem tego znaczenie strefy wsparć na 4, 38-4, 40 zł), a dolar podrożał sluzace do 3, 42 zł, zas,, szwajcar” był wart blisko 2, 92 zł. Wyraźnie widać, jak duża wydaje sie byc obecnie korelacja z globalnymi rynkami akcji. Można zaryzykować twierdzenie, iż będzie pani dzisiaj ważniejsza od zaplanowanej na godz. 14: 00 publikacji danych empirycznych o marcowej inflacji netto (progn. dwóch, 3 proc. r/r).

EUR/PLN: Znaczenie strefy wsparcia w rejonie 4, 38-4, 40 dzisiaj rano o wiele wzrosło. Przebieg dziennego MACD w dalszym ciągu upodobala sobie ruch z celem powyżej 4, 45-4, 46 zł, które to poziomy są obecnie najważniejszymi krótkoterminowymi oporami. Niemniej zamknięcie się dzisiaj notowań po okolicach 4, 44-4, 45 zmniejszyłoby ujemne znaczenie wczorajszej świecy doji, mogącej sugerować wejście sektorze w konsolidację.

USD/PLN: Okolice 3, 37-3, 38 potwierdziły swoje znaczenie jako poziomy wsparcia. Powrót powyżej 3, 40 okresla prawdopodobieństwo testowania okolic trzy, 45 jeszcze podczas dzisiejszej sesji, zwłaszcza, że wsparciem może okazać się zniżkujący euro/dolar.

EUR/USD: Wczorajsza konsolidacja była tylko przerwą po spadkowym trendzie, co potwierdza dzisiejszy spadek poniżej 1, 29. Kluczowa będzie jednakze zniżka poniżej 1, 2883-1, 2887, która otworzy pole do ruchu w stronę 1, 2822-1, 2834 wyznaczanych przez zależności Fibonacciego. Docelowym poziomem w perspektywie kliku dni pozostają okolice 1-wsza, 25-1, 26.

  • Notowania spółek dzieki GPW
  • Indeksy GPW po
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy