Gdzie zwycięzcy loterii kładą swoje pieniądze?

Category: Sobie Pozwolić
17 lutego 2021

Jeśli wygram w loterii, gdzie wrzucę pieniądze?

Więc poszedłeś i wygrałeś dużą pulę. Powiedzmy, dla dobra argumentacji, że to amerykański Powerball i masz teraz ogromną sumę pieniędzy do wydania lub zainwestowania.

(Uwaga: Nawiasem mówiąc, ta informacja dotyczy w równym stopniu osób, które odziedziczyły lub zarobiły ogromne sumy pieniędzy bardziej „normalnymi drogami).

Z jakich banków korzystają zwycięzcy loterii?

Mając kilka milionów, które potrzebują domu, nie będziesz w stanie wejść do lokalnego oddziału i umieścić go na koncie oszczędnościowym. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli wygrasz na loterii, będziesz mieć przy sobie kilka osób, które Ci doradzą. Na przykład brytyjska loteria narodowa ma oddanego adwokata, Andy’ego Cartera, który odpowiada na pytania zwycięzców loterii jako pracę.

Według Cartera: „W przypadku wygranych przekraczających 500 000 funtów zalecamy, aby zwycięzcy wybrali prywatny bank – wszystkie główne banki mają prywatną broń, która zajmuje się osobami o wysokiej wartości netto, a niektóre banki mają nawet niewielki zespół ludzi, którzy zajmują się tylko zwycięzcy loterii! Mamy kontakty ze wszystkimi głównymi bankami i ustalamy, że ktoś przyjdzie na spotkanie weryfikacyjne, aby założyć specjalne konto.

Wiele osób chętnie wydaje pieniądze na kupon na loterię online, ponieważ jest to doskonała okazja do wygrania kilku milionów. Jeśli porównasz tę kwotę z przyszłym zyskiem, jest to niewielka opłata. Czytaj więcej…

Widzieliśmy banki, takie jak Coutts, wymieniane jako potencjalne miejsce dla wielkich zwycięzców, ponieważ zaliczają królową do swoich klientów. Jednak w prasie pojawiły się doniesienia o niezadowoleniu zwycięzców z obsługi banku. Pewna para poprosiła o odszkodowanie po tym, jak bank obchodził się z ich pieniędzmi, co pozostawiło im tylko 10 000 funtów rocznie.

Dobra wiadomość dotycząca wygranych na loterii w Wielkiej Brytanii jest taka, że ​​ryczałt nie podlega opodatkowaniu, a jedynie odsetki naliczone od tych pieniędzy. A czy wiesz, że pieniądze są wysyłane do Ciebie przelewem bankowym, gdy tylko dostawca loterii potwierdzi Twoją wygraną – te gigantyczne czeki z nowościami są na pokaz!

W co inwestują zwycięzcy loterii?

Przypuszczam, że ważniejsze pytania dotyczą tego, w co nie inwestują! Zwycięzcy loterii przez lata przeznaczali swoje fortuny na naprawdę dziwaczne rzeczy, w tym stacje pogodowe i akr na Księżycu.

Ale zakładamy, że chcesz wiedzieć, w co zwycięzcy powinni zainwestować… cóż, jest kilka opcji. (Zastrzeżenie: zawsze konsultuj się z doradcą finansowym w sprawie inwestycji).

  • Nieruchomości: Wśród najbardziej stabilnych inwestycji długoterminowych nieruchomości mogą nie zyskiwać na wartości tak szybko, jak inne opcje, ale jest mało prawdopodobne, aby przyniosły one utratę pieniędzy.
  • CNBC podało, że milionerzy, szczególnie w Ameryce, uwielbiają w tej chwili akcje finansowe i zmniejszają swoją ekspozycję na sektor technologiczny.Zwycięzcy loterii mogą sobie pozwolić na nudę z inwestowaniem w krótkoterminowe obligacje korporacyjne lub akcje rynków wschodzących. W ostatnich latach wzrosło również zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii.Warto również poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, gdzie mieszkasz jako milioner: jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, pieniądze, które zarabiasz na swoich inwestycjach, zostaną prawdopodobnie pochłonięte przez podatek dochodowy, podatek od zysków kapitałowych i podatek od spadków. Kraje, które są bardziej przychylne milionerom to Dubaj, Szwajcaria i Monako.Większość zwycięzców loterii decyduje się pozostać anonimowymi, więc trudno jest dowiedzieć się, co dokładnie robią ze swoimi pieniędzmi. Ci, którym twarz przylepia się do okładek tabloidów, często ujawniają, na co wydają pieniądze!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy