Gdzie uzyskać długoterminowe pożyczki osobiste

Category: Twój Kredyt
17 lutego 2021

Uzyskaj oprocentowanie pożyczki osobistej

Pożyczki osobiste mają szereg opcji spłaty, niektóre z krótkimi dwuletnimi terminami, a inne z dłuższymi do 5 lat lub dłużej. Kiedy szukasz długoterminowych pożyczek osobistych, wiele firm, takich jak LightStream Personal Loans Review, oferuje 10-letnie warunki pożyczki osobistej lub, tak jak Navy Federal Credit Union, warunki nawet 15 lat.

Zanim jednak zaciągniesz długoterminową pożyczkę osobistą, musisz wiedzieć i rozważyć kilka rzeczy.

 • Co to jest długoterminowa pożyczka osobista?
 • Jak znaleźć 10-letnią pożyczkę osobistąDługoterminowe pożyczki osobiste na zły kredytAlternatywy dla długoterminowych pożyczek osobistychCo to jest długoterminowa pożyczka osobista?

  Okres pożyczki to czas, przez jaki pożyczkobiorca musi ją spłacić. Pożyczki osobiste – najczęściej niezabezpieczone pożyczki oferowane przez banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i pożyczkodawców internetowych – mają zazwyczaj krótkoterminowe limity spłaty wynoszące mniej niż 5 lat. Im mniej lat będziesz musiał spłacać pożyczkę, tym większe będą Twoje miesięczne raty. Aby zmniejszyć miesięczne obciążenie spłatami, niektórzy ludzie szukają zamiast tego długoterminowych pożyczek osobistych na okres 5 lat (60 miesięcy) lub więcej.

  Aby zobaczyć różnicę, jaką może to spowodować w spłatach, rozważ pożyczkę w wysokości 10000 USD, która musi zostać spłacona w ciągu 3 lat i ma 15% RRSO. Wymagałoby to miesięcznej płatności w wysokości około 347 USD. Gdyby ta sama pożyczka mogła zostać spłacona w ciągu 10 lat, miesięczne raty wyniosłyby tylko 161 USD. Istnieje wielu popularnych pożyczkodawców z okresem pożyczki wynoszącym 5 lub więcej lat, w tym SoFi, LightStream, Citizens Bank, Rocket Loans i Navy Federal Credit Union.

  Kredytodawcy mogą ograniczyć sposób wykorzystania środków, ale większość z nich może zostać wykorzystana na takie wydatki, jak:

 • Naprawy domowe
 • Naprawy samochodówKonsolidacja zadłużeniaDuże zakupyKoszty przeprowadzkiZalety i wady długoterminowej pożyczki osobistejKażda decyzja finansowa ma punkty pozytywne i negatywne. Podsumujmy wady i zalety uzyskania długoterminowej pożyczki osobistej:

 • Niższe płatności
 • Może mieć niższe oprocentowanie niż karty kredytoweMoże poprawić Twój kredytPozwala pożyczać więcej i konsolidować więcej długówMoże ułatwić duży zakup
 • Wyższe odsetki ogółem spłacane w okresie kredytowania
 • Długotrwałe zadłużenieMniej pożyczkodawcówDłuższa możliwość dokonywania opóźnionych płatności, które szkodzą kredytowiMoże mieć wyższą stawkę niż karty kredytoweKiedy warto uzyskać długoterminową pożyczkę osobistą?Długoterminowa pożyczka osobista na ogół ma sens dla tych, którzy mają dobry kredyt i muszą przeznaczyć środki na drogie, ale ostatecznie wartościowe posunięcia finansowe, takie jak naprawa domu lub konsolidacja zadłużenia, aby zaoszczędzić pieniądze. Kiedy jednak masz niską zdolność kredytową, koszt pożyczki może stać się tak uciążliwy, że dobrym pomysłem jest tylko wtedy, gdy jest to jedyna opcja pomocy w nagłych wypadkach.

  Ogólnie rzecz biorąc, chcesz uniknąć zaciągania pożyczek osobistych na dowolne wydatki, takie jak wakacje, po prostu ze względu na koszty i zadłużenie, które powoduje. To także zły pomysł, jeśli twoja sytuacja finansowa jest niestabilna, ponieważ niespłacenie pożyczki może skutkować niższą zdolnością kredytową, ściągalnością, a nawet wynagrodzeniem zajętym.

  Jak znaleźć 10-letnią pożyczkę osobistą

  Jeśli uważasz, że 10-letnia pożyczka osobista jest odpowiednia dla Twojego budżetu, zapoznaj się z pożyczkodawcami, takimi jak LightStream i Navy Federal Credit Union. Ale podczas gdy 10-letnie i dłuższe pożyczki osobiste mogą być trudne do znalezienia, 5-letnie pożyczki są stosunkowo łatwe do znalezienia. Możesz otrzymać 5-letnie pożyczki osobiste u pożyczkodawców, takich jak SoFi, Citizens Bank, Upstart, Avant i Rocket Loans. Możesz zapoznać się z pożyczkodawcami na ValuePenguin tutaj.

  Zanim zdecydujesz się na długoterminową pożyczkę osobistą, pamiętaj, że dług jest obciążeniem w Twoim życiu finansowym, które wymaga ciągłej uwagi i spłat, dopóki nie zniknie. W przypadku długoterminowej pożyczki osobistej zapisujesz się na dłuższe obciążenie niż w innym przypadku. Ponadto pożyczka długoterminowa będzie droższa niż pożyczka krótkoterminowa, po prostu dlatego, że wydłużasz spłatę.

  Nawet jeśli zabezpieczasz pożyczkę osobistą o niskim oprocentowaniu, dłuższy okres oznacza wyższe odsetki ogółem. Weź pod uwagę pożyczkę w wysokości 10 000 USD z 3-letnim okresem obowiązywania i 15% RRSO. Całkowite koszty odsetek wyniosłyby 2480 USD. Teraz weź te same warunki pożyczki, ale wydłuż okres spłaty do 10 lat, a otrzymasz całkowite odsetki w wysokości 9360 USD. Jednym ze sposobów obniżenia kosztów jest uzyskanie pożyczki osobistej bez kar za przedpłatę, aby spłacać ją szybciej, gdy pozwala na to budżet.

  Kwota pożyczki
  Semestr
  KWI
  Miesięczna płatność
  Całkowite zapłacone odsetki
  Całkowita zapłacona kwota
  10 000 $ 3 lata 15% 347 $ 2480 $ 12 480 USD 10 000 $ 10 lat 15% 161 $ 9360 $ 19 360 $ Długoterminowe pożyczki osobiste na zły kredyt

  Im lepsza jest Twoja zdolność kredytowa, tym lepsze warunki możesz zapewnić sobie długoterminową pożyczkę osobistą. Podczas gdy każdy kupujący szukający pożyczki osobistej powinien porównać stawki i warunki pożyczkodawców, osoby ze złymi kredytami mogą wymagać jeszcze większej ostrożności, ponieważ prawdopodobnie nie kwalifikują się do ofert długoterminowych pożyczek osobistych o niskim oprocentowaniu. Ponadto, ponieważ wielu pożyczkodawców ma surowe wymagania dotyczące zdolności kredytowej, pożyczkobiorcom ze złym kredytem może być również trudno znaleźć pożyczkodawcę, który je zatwierdzi.

  Przejście przez proces wstępnej akceptacji może pomóc w ustaleniu, kto pożyczy Tobie i jaki jest koszt, bez negatywnego wpływu na Twoją zdolność kredytową.

  Alternatywy dla długoterminowych pożyczek osobistych

  Zamiast od razu zaciągać pożyczkę osobistą w przypadku kryzysu finansowego, możesz pomyśleć o wypróbowaniu jednej z następujących alternatyw:

 • Karty kredytowe do transferu salda: Te karty często oferują wstępną stawkę 0% za przelewy, co pozwoli Ci zaoszczędzić odsetki w tym czasie. Ale jeśli chcesz przedłużyć spłatę poza moment, w którym kończy się stawka początkowa, upewnij się, że wykonałeś obliczenia dotyczące stawki po wprowadzeniu i porównać ją z oprocentowaniem długoterminowych pożyczek osobistych, które możesz uzyskać.
 • Pożyczki pod zastaw domu: jeśli posiadasz kapitał własny w swoim domu, możesz być w stanie pożyczyć jego część za pomocą kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Jednak zaciąganie pożyczek pod zastaw kapitału oznacza narażenie domu na ryzyko, jeśli w przyszłości nie będziesz mógł dokonać płatności. Linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC): HELOC zapewnia do 10 lat otwartego kredytu na kapitał własny, z którego można skorzystać. Stawki są jednak zwykle zmienne, co utrudnia przewidzenie, jaką stawkę zapłacisz, gdy płatności staną się należne. Pożyczanie od znajomych lub rodziny: jeśli nie możesz uzyskać zgody na pożyczki lub karty kredytowe transferu salda, lub stawki, które otrzymujesz, powodują, że pożyczka jest nieosiągalna, możesz rozważyć poproszenie znajomych i rodziny o pożyczkę pieniędzy po niskiej stawce za długoterminowy. Jest to jednak ruch, który może być bardzo stresujący i może nadwerężyć związek, nawet jeśli spłacasz pożyczkę zgodnie z ustalonymi warunkami.Przed złożeniem wniosku o kredyt rozważ swoją sytuację finansową i swoje potrzeby. Długoterminowa pożyczka osobista może być przystępną opcją, gdy potrzebujesz pożyczki, ale długi okres może oznaczać, że będziesz zadłużony przez długi czas, a na pewno będziesz płacić większe odsetki. Tymczasem powyższe alternatywy mają swoje własne wymagania, zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę, dlatego przed podjęciem decyzji należy dokładnie rozważyć opcje.

  Yolander Prinzel jest pisarzem finansowym i redaktorem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w branży jako dyrektor marketingu, handlowiec papierami wartościowymi i pisarz. Jest autorką wielu publikacji i witryn internetowych, takich jak Covestor, Advisor Today i International Travel Insurance Journal (ITIJ).

  Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Nie został sprawdzony, zlecony ani w inny sposób zatwierdzony przez żadnego z naszych partnerów sieciowych.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy