Gdzie mogę kupić rolki ćwiartek?

Category: Kredytowa Może
17 lutego 2021

W wyniku pandemii COVID-19 ma miejsce wiele dziwnych efektów falowania. Jedną z tych dziwnych fal jest brak narodowych monet. Jeśli jesteś podobny do mnie, walczysz o kwaterę do zrobienia prania. Jeśli chcesz kupić rolki ćwiartek, oto kilka informacji, które mogą pomóc.

Brakuje krajowych monet

Nigdy bym nie pomyślał, że pewnego dnia wejdę do swojego banku, poproszę o kupno rolek ćwierćtuszy i otrzymam wiadomość, że ich nie ma. A jednak dokładnie to się stało około miesiąca temu. Dwa najbliższe mi banki wyjaśniły, że brakuje narodowych monet.

Jest to skomplikowane ekonomicznie, ale sednem tego jest to, że sposób, w jaki COVID-19 zamknął gospodarkę, doprowadził do spadku dostępności kwartałów. Po pierwsze, ludzie po prostu nie wydają gotówki. Kwatery, które mają, siedzą w domu, nieużywane, nie krążą po gospodarce.

Ponadto Mennica Narodowa zredukowała liczbę pracowników do absolutnego minimum, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo podczas pandemii koronawirusa. W rezultacie nie produkowali tyle monet, co zwykle. Doprowadziło to do niedoboru. Podczas gdy większość ludzi nie dba o większość monet do codziennego użytku, ćwiartki są nadal ważne. Mój budynek jest jednym z wielu w tym mieście i oczywiście w wielu miastach w całym kraju, który oferuje pranie tylko wtedy, gdy płacę za maszynę w kwartałach.

Mam bardzo mało opcji poza praniem kwartalnym. W pobliżu mnie nie ma pralni. A nawet gdyby tak było, cierpią z powodu braku jednej czwartej, więc i tak mogę nie być w stanie zdobyć ćwiartek dla tamtejszych maszyn. Mógłbym zlecić pranie i suszenie pralni i ominąć problem z kwaterami, ale to bardzo szybko staje się drogie, zwłaszcza jeśli mam duże ilości koców i innego ciężkiego prania.

Muszę więc kupić rolki ćwiartek. A jednak mój bank ich nie ma. Więc co tu jest do zrobienia?

Najpierw sprawdź swój bank lokalny

Banki starają się oferować kwartały, kiedy tylko mogą. Na przykład Wells Fargo Bank, w którym mam konto, był w stanie w ciągu jednego tygodnia dać mi 20 dolarów w kwartałach. W następnym tygodniu udało mi się kupić ćwierćdolarówki warte 10 dolarów. Wtedy nie mieli żadnego, ale Chase, gdzie nawet nie mam konta, był w stanie sprzedać mi ćwierćdolarówki warte 10 dolarów.

Więc sprawdź swój bank. Możesz kupić od nich rolki ćwiartek. Zwykle będziesz musiał kupić tylko jedną – lub, jeśli masz szczęście, dwie – rolki naraz. Ale to lepsze niż nic. Warto mieć konto w banku. Twoja unia kredytowa może być dobrym wyborem. A jeśli masz konto firmowe, będziesz miał większą szansę na zakup rolek ćwiartek z banku, gdy będą dostępne co tydzień.

Sklepy wielobranżowe i spożywcze

Możesz również spróbować kupić rolki ćwierćtuszy w lokalnym sklepie spożywczym lub sklepie spożywczym. To, czy sprzedadzą je tobie, zależy od lokalizacji. Poza tym, oczywiście, z powodu braku monet, mogą oszczędzić na nich bardziej niż w przeszłości. Niemniej jednak nie zaszkodzi zapytać.

Jeśli często odwiedzasz lokalny sklep, a nie dużą sieć, a oni już znają Cię jako klienta, mogą być bardziej skłonni do pomocy. Byłem w lokalnym sklepie spożywczym, rozmawiając z właścicielem o tym, że wiele miejsc nie przyjmuje teraz gotówki (mimo że zgodnie z prawem powinny), co doprowadziło nas do rozmowy o niedoborze monet narodowych. Natychmiast zaproponował: „Hej, jeśli chcesz kupić rolki ćwiartek, mam trochę. Bycie przyjaznym dla właściciela lokalnej małej firmy może wiele zdziałać w takich czasach.

Udaj się do pralni samoobsługowej

Jeśli chcesz zrobić pranie w jednej czwartej, możesz mieć trochę szczęścia w pobliskiej pralni. Niestety, z powodu braku monet, większość pralni nie sprzedaje Ci ćwiartek, chyba że zamierzasz zrobić pranie na miejscu. Oni też walczą i potrzebują tych kwater dla swoich klientów. Jeśli jesteś klientem, zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pozwolić ci kupić ćwiartki.

Restauracje szybkiej obsługi, stacje benzynowe i inne sklepy

Zawsze możesz poprosić o zakup rolek ćwiartek w każdym sklepie, w którym akurat robisz zakupy. Nawet jeśli nie sprzedadzą ci pełnych bułek, mogą być w stanie dać ci 1 $ lub 2 $ w ćwiartkach. Z pewnością nie zaszkodzi zapytać, a możesz skończyć na zdobyciu ćwiartek, których potrzebujesz.

Zwróć uwagę, że jeśli wybierasz się do dużego sklepu, takiego jak sklep z torfami lub sieciowy sklep spożywczy, możesz mieć więcej szczęścia w kasie obsługi klienta niż przy kasie.

Czy istnieje lokalny salon gier?

W San Francisco jest kilka świetnych lokalnych salonów gier. Zwykle mogę wejść do dowolnego z nich, włożyć pieniądze do maszyny i odzyskać ćwierćdolarówki. Oczywiście nie są to ćwiartki walcowane, ale wszystkie są takie same. Niestety wszystkie te miejsca są zamknięte podczas pandemii COVID-19. Ale to nie jest prawda w innych miejscach w kraju. Tak więc, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym otwarte są arkady, jest to kolejne miejsce, które możesz dodać do swojej listy, w której możesz spróbować zdobyć kwatery.

Zapytaj znajomych i rodzinę

Kiedy zaczęły mi kończyć się kwatery na pranie, zacząłem o tym wspominać każdemu, kogo znam. Okazuje się, że jest wiele osób z kwaterami w swoich domach, z których nie korzystają. Nie każdy musi mieć kwaterę do prania. Ci, którzy nie byli bardziej niż szczęśliwi, mogąc kupić od nich rolki ćwiartek. Kupiłam je od sąsiada, partnera i siostry. (Dobra, mój partner i moja siostra właśnie dali mi swoje, ale dałbym im taką samą wartość w gotówce, gdyby o to poprosili.)

Czytaj więcej:
  • Wspomnienie niedoborów monet w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni lat
  • 83 rzeczy, które można zrobić z ćwiartkąŁatwo oszczędzaj pieniądze dzięki wyzwaniu 365-dniowego kwartału17 monet w kieszeni o wartości większej niż nominalna10 wartych pieniędzy monet, które wciąż możesz znaleźć w kieszeniJeśli lubisz czytać nasze posty na blogu i chciałbyś spróbować swoich sił w blogowaniu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość; możesz dokładnie to zrobić, korzystając z porad dotyczących oszczędzania. Po prostu kliknij tutaj, aby rozpocząć. Jeśli chcesz mieć możliwość dostosowania swojego bloga we własnej domenie i potrzebujesz usługi hostingowej, zalecamy wypróbowanie BlueHost. Oferują potężne usługi hostingowe za 3,95 USD / miesiąc!

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy