Gdzie mam zainwestować po osiągnięciu maksymalnego poziomu 401 (k)?

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021

Jeśli pytasz, jak inwestować poza planem emerytalnym w miejscu pracy, robisz ogromne postępy w budowaniu bogactwa na przyszłość! Jesteś skoncentrowany na laserze, wyznaczyłeś sobie cele i pracujesz nad nimi – i to jest wielkie osiągnięcie!

Po wniesieniu dopuszczalnych kwot do programu inwestycyjnego w miejscu pracy nie musisz się na tym zatrzymywać. Nadal masz opcje. Oto trzy narzędzia do inwestowania do rozważenia:

1. Zainwestuj w tradycyjny lub Roth IRA

Tak, możesz wpłacić pieniądze na tradycyjny lub Roth IRA, nawet jeśli masz miejsce pracy 401 (k). Możesz zainwestować 6000 USD rocznie (7000 USD, jeśli masz 50 lat lub więcej). Jeśli zdecydujesz się na tradycyjny IRA, możesz odliczyć pełną kwotę składek, jeśli Ty lub Twój współmałżonek uczestniczyliście w planie emerytalnym w pracy. Jeśli tak jest i chcesz wesprzeć IRA, możesz zamiast tego wybrać Roth IRA.

Roth IRA jest finansowany z pieniędzy, które zostały już opodatkowane, więc nie jesteś ograniczony przez wpłaty, które wpłaciłeś do innych funduszy. Jednak nie każdy może jechać trasą Roth IRA. Jeśli Twój zmodyfikowany skorygowany dochód brutto nie przekracza limitów IRS (zwykle poniżej 186 000 USD, jeśli jesteś żonaty i płacisz podatki łącznie; poniżej 118 000 USD, jeśli jesteś singlem lub składasz osobne dokumenty), możesz wpłacać składki na Roth IRA. To dobrze dla Ciebie, ponieważ te pieniądze rosną wolne od podatku i nie będą opodatkowane, gdy będziesz je pobierać na emeryturze!

2. Konwersja starych 401 (k) na Roth IRA

Udawajmy, że zmieniłeś pracę przynajmniej raz w swojej karierze i nadal masz 401 (k) od byłego pracodawcy. Jeśli masz wystarczająco dużo gotówki, możesz zamienić te 401 (k) na Roth IRA. Ponieważ pieniądze z tego 401 (k) nie były opodatkowane, kiedy po raz pierwszy wpłacałeś je na konto, zapłacisz podatki od tych pieniędzy, gdy zamienisz je na Roth IRA. Wykonanie tego przeniesienia nie jest skomplikowane. Będziesz musiał wykonać kilka telefonów i wypełnić dokumenty.

Dlaczego miałbyś chcieć przekształcić stary 401 (k) w Roth IRA? Jest kilka powodów.

 1. Pieniądze w Roth IRA rosną bez podatku, pamiętasz? I nie jest to opodatkowane, kiedy przechodzisz na emeryturę. Wygraj / wygraj dla siebie.
 2. Z Roth IRA możesz wybrać, gdzie inwestowane są Twoje pieniądze. Miejsce pracy 401 (k) ma ograniczone możliwości.Pamiętaj o tym: konwersja jest opcją tylko wtedy, gdy masz gotówkę na opłacenie podatków. Jeśli nie masz dość, wypróbuj drzwi nr 3.

  3. Wpłać pieniądze na inwestycje podlegające opodatkowaniu

  Wiele osób uważa, że ​​nie mogą inwestować w fundusze inwestycyjne, jeśli uczestniczą w programie emerytalnym swojej firmy. To nieprawda. Możesz otworzyć rachunek podlegający opodatkowaniu w firmie zarządzającej inwestycjami lub w firmie maklerskiej. Inwestujesz po odliczeniu podatku, więc nie będziesz mieć zerwania z IRS. Dlatego nie jest to pierwsza i najlepsza opcja. Ale to lepsze niż wkładanie pieniędzy pod materac!

  Jakie są zalety inwestycji podlegających opodatkowaniu? Dobre pytanie. Oto odpowiedź:

  1. Nie musisz się martwić o usunięcie wymaganej minimalnej dystrybucji, gdy osiągniesz 70 i pół. Będziesz musiał to zrobić z 401 (k) lub tradycyjnym IRA.
  2. Możesz inwestować, nawet jeśli zarabiasz dużo pieniędzy. Brak ograniczeń IRS.Możesz inwestować tyle, ile chcesz.Będziesz mieć więcej opcji, w których chcesz zainwestować swoje pieniądze. Miejsce pracy 401 (k) ma ograniczone możliwości wyboru.Wadą konta podlegającego opodatkowaniu są, cóż, podatki. Zapłacisz IRS za wzrost tych inwestycji, ponieważ rząd jest, no cóż, rządem. Wujek Sam chce swoją część.

   Oprócz inwestowania na giełdzie, niektórzy inwestują w nieruchomości. Jest to opcja, ale tylko wtedy, gdy masz za nią gotówkę. Nigdy nie zadłużaj się, aby inwestować! Upewnij się również, że masz fundusz awaryjny przeznaczony specjalnie dla swojej nieruchomości, abyś mógł przepłynąć gotówką wszelkie podatki, naprawy lub inne sytuacje awaryjne.

   A teraz słuchajcie, ludzie: Te opcje inwestowania mają zastosowanie tylko do Ciebie, jeśli już spłaciłeś swój dług i w pełni sfinansowałeś swój fundusz awaryjny. Jeśli próbujesz zainwestować, gdy nadal jesteś zadłużony, wlewasz wodę do nieszczelnego wiadra. Ten dług zmniejszy Twoje oszczędności emerytalne. Najpierw wyjdź z długów i przygotuj fundusz awaryjny. Następnie możesz wrócić do super doładowania swoich inwestycji.

   Jeśli wybierzesz jedną z tych opcji po 401 (k), radzę porozmawiać z doradcą podatkowym i specjalistą ds. Inwestycji podczas podejmowania tych decyzji. Pomogą Ci poruszać się po błotnistych wodach podatkowych i pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Pomyśl o nich jak o elektronarzędziach, które pomogą Ci zbudować swoją finansową przyszłość!

   Znajdź SmartVestor Pro!

   Pro SmartVestor może pomóc w stworzeniu planu dla celów finansowych. Po prostu wprowadź swoje dane, aby znaleźć taką w Twojej okolicy!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy