Gdzie i jak zamienić bitcoiny na prawdziwe pieniądze?

Category: Konto Bankowe
17 lutego 2021

Spis treści

Z pewnością, jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z członkiem rodziny lub przyjacielem o inwestowaniu w bitcoiny lub kryptowaluty , pierwszą rzeczą, o którą Cię zapytali, jest to, czym one są, a następnie… Jak mogę zamienić bitcoiny na prawdziwe pieniądze?

To pierwsze pytanie, które przychodzi nam na myśl, gdy chcemy zainwestować w bitcoin lub inne kryptowaluty i musimy znać odpowiedzi.

Gdzie i jak mogę zamienić bitcoiny [BTC] na prawdziwe pieniądze?

Istnieje kilka opcji konwersji bitcoinów na prawdziwe pieniądze, takich jak bankomaty Bitcoin, giełdy, platformy do kupowania i sprzedawania bitcoinów, karty debetowe, sprzedaż peer to peer… itp., Dzisiaj pokażemy Ci, jak to zrobić, gdzie i jakie środki ostrożności być zajętym.

Wymiana walut:Korzystanie z giełd jest jednym z najczęstszych sposobów zamiany bitcoinów na prawdziwe pieniądze, dlatego najważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że giełda, na której chcesz wymienić bitcoin lub inną kryptowalutę na pieniądze fiducjarne, ma Cripto / Para Fiata, którą chcesz przekonwertować.

Oznacza to, że jeśli naszym celem jest zamiana Bitcoina na euro Giełda musi mieć taką opcję, bo inaczej nie będzie możliwe dokonanie zmiany. Najpopularniejszym Par (fiat) Bitcoina jest dolar (USD), który jest zwykle dostępny na prawie wszystkich giełdach.

Uważaj, aby nie pomylić pary USD z USDT (Tether), Tether to kryptowaluta o wartości równoważnej dolarowi, ale nadal jest kryptowalutą, dlatego jeśli chcesz wymienić na prawdziwe pieniądze, należy wymienić na USD lub EURO.

Drugą kwestią do rozważenia jest to, czy platforma pozwoli na przesłanie tych środków w pieniądzach Fiata bezpośrednio na nasze konto bankowe, czy też pozwolą nam tylko na przesłanie tych pieniędzy do innego portfela.

Wymiany z parą BTC / Euro Najbardziej znane platformy, które pozwalają na tę zmianę to: Kraken, Bitstamp, GDAX i Bitfinex.

Giełdy z parą BTC / USD Najbardziej znane platformy, które pozwalają na tę zmianę to: Bitfinex, Bitstamp, GDAX, Gemini, Kraken, CEX.IO.

Po dokonaniu zmiany i pojawieniu się euro, dolara lub waluty powierniczej, którą chcemy w sekcji wypłat na wybranej platformie, musimy przelać pieniądze na nasze konto bankowe.

Aby dokonać tej zmiany na pieniądz fiducjarny, giełdy zwykle wymagają wcześniejszej weryfikacji danych, takich jak telefon, adres i zdjęcie paszportu lub dowodu osobistego. Po zweryfikowaniu danych (proces ten trwa zwykle kilka dni, dopóki nie zweryfikują, czy dane są prawdziwe) możesz wysłać pieniądze na konto bankowe i zamienić bitcoiny na prawdziwe pieniądze.

Platformy peer to peerJeśli chodzi o platformy P2P do konwersji bitcoinów na euro, najlepiej znane są Localbitcoins . Platforma ta umożliwia kupowanie i sprzedawanie bitcoinów innym osobom, między innymi poprzez przelew bankowy, osobiście, przez Hal-Cash lub Paypal.

Jest to platforma ogólnoświatowa, na której musisz tylko szukać, jeśli 0 w miejscu, w którym chcesz dokonać wymiany, jest ktoś zainteresowany sprzedażą lub kupnem bitcoinów. Localbitcoins wskaże wtedy najbliższe osoby zarówno do zakupu, jak i do sprzedaży kryptowalut.

Aby zamienić bitcoiny na prawdziwe pieniądze, wystarczy zarejestrować się na stronie i złożyć ofertę z ceną, za którą chcesz sprzedać kryptowaluty oraz metodami płatności, które akceptujesz.

Największą wadą tej strony jest to, że cena sprzedaży kryptowaluty jest zwykle droższa niż na rynku, ponieważ tutaj sprzedający są tymi, którzy wyznaczają cenę, chociaż jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą, uzyskasz większą korzyść.

HalCash HalCash to firma hiszpańskiego pochodzenia, która od 2004 roku oferuje elektroniczny system płatności, za pomocą którego mogą wysyłać pieniądze zarówno w kraju, jak i za granicą.

Platforma ta ma ponad 12 000 bankomatów na całym świecie i przy współpracy 16 podmiotów bankowych w Hiszpanii, Polsce i rozszerza swoje granice na Stany Zjednoczone i Meksyk.

Wśród swoich współpracowników posiada m.in .: Bankinter, ABanca, Evo, ING Direct, Santander Group, Laboral Kutxa, Cajamar Group, mBank, WBK, Euronet Wordwide, Payment Alliance International, Pademobile.

Jak zmienić Bitcoin na prawdziwe pieniądze za pomocą HalCash? HalCash jako taki nie pozwala na bezpośrednią zamianę bitcoinów na prawdziwe pieniądze, dlatego są kojarzeni z innymi firmami z sektora, które mogą dokonać procesu zmiany z kryptowalut na fiat, takimi jak Bit2me, Localbitcoins czy Chip-Chap.

Aby skorzystać z HalCash nie musisz mieć konta bankowego, potrzebujesz tylko numeru telefonu, ponieważ kody wypłat są wysyłane SMS-em.

Podnieś platformę Uphold to platforma usług finansowych oparta na chmurze, do której można uzyskać dostęp ze 184 krajów i daje możliwość wymiany z ponad 30 walutami, metalami powierniczymi, kryptograficznymi lub szlachetnymi.

Uphold Services
 • Dodaj środki do portfela za pomocą przelewu, karty debetowej lub portfela bitcoin.
 • Oszczędzaj bezpiecznie fundusze (chronione rezerwacjami na całym świecie)Przenieś i przelicz swoje pieniądze natychmiast i za darmo.Pełna kontrola środków w czasie rzeczywistym.Platforma została uruchomiona w 2015 roku i już przenosi ponad 3 miliardy dolarów w transakcjach.

  Platformy kupna / sprzedaży bitcoinów.Istnieją platformy, na których można kupować i sprzedawać bitcoiny, największą wadą tych platform są prowizje i różnica cen na rynku, ponieważ ponieważ muszą one czerpać korzyści z każdej transakcji, platformy te zwykle kupują drożej i są sprzedawane tańsze niż po cenie rynkowej.

  Na marginesie można powiedzieć, że zapewniają one bezpieczeństwo, ponieważ platformy te oferują te usługi od lat.

  Coinbase Coinbase to jedna z najbardziej znanych platform zarówno do kupowania, jak i sprzedaży bitcoinów, aby wymienić bitcoiny na euro na tej platformie, należy wykonać następujące czynności:

  • Miej Bitcoin w portfelu
  • Sprzedawaj Bitcoiny za pieniądze Fiata.Dokonaj wypłaty pieniędzy powierniczych na konto bankowe przelewem. Bit2me W Bit2me można kupować i sprzedawać bitcoiny, w przypadku sprzedaży można to zrobić przelewem bankowym SEPA (do Europy), przelewem SWIFT (międzynarodowy) lub z HalCash.

   Cex.io Cex.io oferuje usługi związane z bitcoinem od 2013 roku, platforma ta umożliwia również zakup i sprzedaż bitcoinów, wypłatę gotówki można dokonać za pośrednictwem Visa, MasterCard lub Cryptocapital (prywatna platforma bankowa Fiata zbudowana do obsługi dowolnego blockchaina kryptowaluty)

   Platformy oferujące karty debetoweKarty debetowe to szybki i wygodny sposób na zamianę bitcoinów na prawdziwe pieniądze, wystarczy doładować kartę debetową bitcoinem lub inną akceptowaną kryptowalutą, a saldo automatycznie zamieni saldo na pieniądze fiducjarne, aby dokonać płatności w dowolnym miejscu, które pozwala płatności kartą debetową.

   Najbardziej znane platformy, które oferują te usługi to: Wirex, Shift Card czy Bitpay.

   Za pośrednictwem bankomatów BitcoinCoraz więcej bankomatów kupujących / sprzedających Bitcoin jest instalowanych na całym świecie. Osiągnął ponad 3000 jednostek i niewątpliwie będzie nadal rosnąć.

   Stany Zjednoczone to kraj z największą liczbą bankomatów bitcoin przekraczających 1000 jednostek, a następnie Kanada, Austria, Wielka Brytania i Hiszpania.

   Aby zmienić bitcoiny na prawdziwe pieniądze za pośrednictwem sprzedającego kasjera / bitcoina, wystarczy wysłać bitcoiny na wskazany adres, a po zweryfikowaniu transakcji kasjer dostarczy odpowiednią gotówkę.

   W jaki sposób po przeliczeniu bitcoina na prawdziwe pieniądze otrzymamy jego wypłatę?

   W zależności od tego, jak i gdzie wymieniliśmy bitcoiny na pieniądze fiducjarne, możemy otrzymać nasze pieniądze w taki czy inny sposób.

   W gotówce:Aby otrzymać gotówkę, musisz wymienić bitcoiny w kasie kupna / sprzedaży bitcoinów lub dokonać sprzedaży peer to peer za pośrednictwem platformy takiej jak Localbitcoin.

   Na koncie:Aby otrzymać pieniądze na konto bankowe, możesz dokonać zmiany za pośrednictwem Giełdy, platformy zakupowej bitcoin takiej jak Coinbase lub platformy umożliwiającej tego typu wpłaty, Localbitcoin oprócz gotówki umożliwia również tego typu wymianę.

   Karty debetowe:Konieczne będzie zarejestrowanie się na jednej z platform oferujących tę usługę, wysłanie bitcoina, który chcesz sprzedać do wskazanego przez Ciebie portfela i poczekanie na konwersję Cripto / Fiat, abyś mógł kupować za pomocą karty debetowej gdziekolwiek.

   Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o świecie kryptowalut, nie wahaj się z nami skontaktować , chętnie Ci pomożemy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy