„Gazeta Wyborcza” z nową makietą jak i równiez czcionką. Debiut w rocznicę wyborów czterech czerwca

„Gazeta Wyborcza” z nową makietą jak i równiez czcionką. Debiut w rocznicę wyborów czterech czerwca
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

– W wymagających dla szablonowej prasy czasach nowa model wysokonakładowego dziennika to plan wyjątkowy cos wiecej niz na skalę polską. Przemiana układu jak i równiez wyglądu wydań to w duzym stopniu więcej niż nowy wzór graficzny prasa periodyczna – to także poprawka filozofii do niej tworzenia oraz wyraźny, silny sygnał, że wierzymy przy nowoczesną, papierową „Gazetę Wyborczą” dopełniającą się z atrakcyjną ofertą cyfrową dziennika i dbamy na temat jej rozwój – mówi wydawca „Gazety Wyborczej” Jerzy Wójcik, cytowany przez serwis wirtualnemedia. pl.

Makieta „Gazety Wyborczej” była niezmiennna prawie od 2006 roku. Odświeżony układ ma być wspólczesny, lżejszy i wprowadzać więcej „światła” dzieki łamy. Zapewniają to metrów. in. większe przestrzenie w projekcie poszczególnych stron, troche powiększona, prostsza czcionka i lepiej eksponowane fotografie.

Co wiecej autorzy komentarzy, felietonów jak i równiez opinii będą przedstawiani rysunkowym portretem. Nowością będzie również „Temat dnia”. Będzie to wyróżniony i najważniejszy zdaniem redakcji temat, który posiada się przewijać przez kilkanascie stron wydania dziennika.

Zobacz: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Na drugiej stronie gazety pojawi się „Zdjęcie dnia” – najważniejszy (zdaniem fotoedytora i wydawcy dziennika) kadr z poprzedniego dnia, obrazujący istotne sytuacje w kraju lub na świecie.

Nowa model ma być nowoczesna, dynamiczna, a wrażenie takie sprawiać mają metrów. in. tak zwanym. rozkładówki, w których będą opierały się poszczególne strony www. Wyraźniej graficznie będzie też zaznaczony główny temat każdego działu – mocniej eksponowane miejsce jak i równiez większy tytuł.

Czytaj również: „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza” w celowniku Narodowego Banku Naszego

Projekt makiety przygotował Jacek Utko, którego poprzednie prace pięciokrotnie zdobywały nagrodę World’s Best Designed Newspaper i trzykrotnie European Newspaper of the Year.

– „Gazeta Wyborcza” będzie mieć szatę graficzną premium, odpowiednią do jakości swoich treści. Chciałem, by jej model była wiecej spójna, aby wszystkie sekcje i tygodniki wyglądały jak z 1 rodziny. Oczywiście, „Wyborcza” winna też być nowoczesna i używać innowacyjnych rozwiązań graficznych, ale wraz z konserwatywnym rysem, charakterystycznym na rzecz prasy wysokiej jakości a mianowicie wyjaśnia Utko, cytowany poprzez wirtualnemedia. pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy