Gant prognozuje 83, 55 mln zł zysku netto

Gant prognozuje 83, 55 mln zł zysku netto
27 lipca, 2020
Category: gielda

Prowadzący sieć kantorów i zajmujący się budownictwem Gant Development prognozuje, że na koniec 2008 roku osiągnie 83, 55 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej – spółka.

Po ocenie spółki największy zysk netto po 2007 roku przyniesie działalność deweloperska; wyniesie on 71, 1 mln zł.

Gant szacuje również, że swoim przychody po 2007 r. wyniosą 1-wsza, 8 mld zł, w niniejszym te pochodzące z usług finansowych – 1, czterech mld zł, z deweloperskich – 279 mln zł, wynajmu i zarządzania nieruchomościami – siedmiu, 6 mln zł a takze z usług budowlanych – 100 mln zł.

_ W 2006 roku Gant uzyskał 32, 2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 1, 39 mld zł przychodów. _W prezentacji na wtorkowej konferencji prasowej spółka podała, że w latach 2007-2009 planuje wybudować 4, 3 tys. mieszkań i lokali użytkowych i 100 domów o łącznej powierzchni 197 tys. metrów kwadratowych.

„Chcemy dojść sluzace do poziomu, gdy Gant będzie sprzedawał dwóch, 5-3 tysiące mieszkań na rok. Naszym obiektem jest osiąganie jednego tysiąca złotych profitu z metra. Jeśli to osiągalne a mianowicie inwestycja, wydaje sie realizowana” – powiedział we wtorek w konferencji Henryk Feliks, członek zarządu spółki.

Jako deweloper Gant wydaje sie byc obecny w Krakowie i we Wrocławiu, a wejście na rynek warszawski planuje jeszcze polski. Ponadto spółka planuje inwestycje w Katowicach i Trójmieście, bada również rynek po Poznaniu.

„Nie mamy planów co do pozostalych rynków, są zbyt wąskie, aby prowadzić na tych propozycji dużą działalność deweloperską” – powiedział Feliks.

W 2007 roku firma planuje oddać do użytku około 400 lokali.

Projekty przychodów Ganta ze sprzedaży z tytułu działalności deweloperskiej oparte zostały wyłącznie o inwestycje, których realizacja wydaje sie przesądzona, przy założeniu stabilnego funkcjonowania administracji i ekonomii. Spółka finansuje budowę projektów deweloperskich z własnych środków.

Aby pozyskać środki na finansowanie większej liczby projektów Gant chce pozyskać w tym roku z emisji akcji skierowanej do inwestorów przynajmniej stu mln zł oraz około 50 mln zł sposród emisji obligacji. Prezes spółki spodziewa się, że prospekt emisyjny akcji może zostać zatwierdzony w ciągu dwóch miesięcy, z kolei do emisji obligacji dojdzie w końcu kwietnia.

Wylacznie około 25 proc. środków finansowych, które spółka planuje pozyskać w 2007 roku, zostanie kierowane na oplacanie inwestycji objętych prognozą.

_ Pozostałe pozyskane w 2008 roku środki Gant wykorzysta na oplacanie inwestycji jak i równiez akwizycje, będące obecnie w wstępnym etapie przygotowawczym. _

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie wpływ oryginalnych realizacji dzieki wynik finansowy spółki.

Poza działalnością deweloperską Gant jest właścicielem necie 16 kantorów w północno-zachodniej Polsce, która przynosi rocznie 1, piec do 2 milionów zysku netto.

„Będziemy tę działalność powoli wygaszać, a jeżeli będzie porzadna cena możemy ją sprzedać. Naszą główną działalnością jest działalność deweloperska” – powiedział Dariusz Małaszkiewicz, prezes Ganta.

Firma nie planuje dzis wypłat dywidendy z profitu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy