Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną

Category: Jeśli Masz
17 lutego 2021

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną to ulga podatkowa dostępna, jeśli zdecydujesz się zainstalować system słoneczny. 30% kosztów wyposażenia, pozwoleń i instalacji można odzyskać w federalnym zeznaniu podatkowym.

Kredyt jest przyznawany na następny rok podatkowy, więc jeśli wydasz 10 000 USD na nowy układ słoneczny, będziesz mógł wziąć kredyt w wysokości 3000 USD w następnym roku.

Ta ulga podatkowa jest dostępna do 2022 roku.

Spis treści

Co to jest federalna ulga podatkowa na energię słoneczną?

Ulga podatkowa na energię słoneczną to obniżka podatku w przeliczeniu na dolara. Jeśli masz kredyt w wysokości 1 USD, płacisz o 1 USD mniej podatków. To takie proste.

Gdybyś był winien wujowi Samowi 5000 dolarów podatku, byłby w stanie obniżyć łączny podatek do 2000 dolarów, gdyby zainwestował 10000 dolarów w nowy system zasilany energią słoneczną.

Zwróć uwagę, że to nie jest zwrot pieniędzy. Aby skorzystać z tego kredytu, musisz zapłacić podatki. Na szczęście większość ludzi kwalifikuje się do tego, ponieważ i tak co roku są winni podatki. Rząd federalny chce zachęcić Amerykanów do inwestowania w energię słoneczną.

Ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki tej uldze podatkowej?

Ubieganie się o ulgę podatkową na inwestycje w energię słoneczną jest warte 30% kosztu systemu. Dotyczy to płacących wykonawców i kosztów części.

Każdy, kto wyda 10000 USD na układ słoneczny, będzie mógł odzyskać 3000 USD w kredytach.

Problem polega na tym, że musisz posiadać system. Nie dotyczy umów leasingu energii słonecznej. Osoba, która jest właścicielem systemu, domaga się kredytu, więc jeśli wydzierżawiasz go od firmy, to ona może ubiegać się o kredyt, a nie ty.

Dzięki leasingu słonecznemu nadal możesz zaoszczędzić na rachunkach, ale nie będziesz mógł ubiegać się o żadne ulgi podatkowe. Jest to ogromny cios dla zwrotu z inwestycji związanego z instalacją systemu w pierwszej kolejności.

Kredyt ten robi taką różnicę, że zdecydowanie zaleca się sfinansowanie układu słonecznego, jeśli nie masz natychmiast dostępnych pieniędzy na sfinansowanie jego instalacji.

Jak długo można korzystać z federalnej ulgi podatkowej na energię słoneczną?

Rząd federalny będzie stopniowo wycofywać ulgę w podatku słonecznym. Dla konsumentów indywidualnych pozostanie on na poziomie 30% do końca 2019 r., Więc nie masz czasu na skorzystanie z pełnego kredytu.

Do 2020 r. Będzie wart 26%, a następnie 22% w 2021 r. Do 2022 r. Mieszkaniowe systemy słoneczne w ogóle nie będą kwalifikować się do tego kredytu. Jednak produkty komercyjne nadal będą miały możliwość ubiegania się o 10% kredytu.

Teraz nigdy nie było lepszego czasu na skorzystanie z tego kredytu.

Co musisz zrobić, aby ubiegać się o federalną ulgę podatkową?

Niektóre z większych wydatków, z których możesz skorzystać, obejmują: koszt sprzętu słonecznego, koszty wysyłki, opłaty konsultingowe, koszty instalacji, zakup wszelkich narzędzi, wypożyczenie ciężkiego sprzętu i wszystkie powiązane koszty pozwoleń.

Koszty zawsze będą się różnić w zależności od osobistych okoliczności i systemu słonecznego, który chcesz zainstalować.

Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że nie możesz traktować własnej pracy jako wydatku.

Formularz zgłoszenia 5695

Aby ubiegać się o ulgę podatkową, musisz złożyć formularz 5695 w IRS. Jest to formularz przeznaczony do ulg podatkowych na energię mieszkaniową.

Przyjrzyjmy się krokom, które musisz wykonać, jeśli zamierzasz samodzielnie składać podatki. Zalecamy korzystanie ze składania zeznań podatkowych online, aby nie popełniać błędów.

Krok pierwszy – Upewnij się, że masz pokwitowania wszystkich wydatków. Trzymaj je razem i przechowuj w bezpiecznym miejscu, aby mieć je na wypadek audytu.

Krok drugi – potwierdź, że możesz ubiegać się o ulgę podatkową w pierwszej kolejności. To łatwiejsze niż się wydaje. Jeśli jesteś właścicielem systemu i spodziewasz się płacenia podatków federalnych w tym roku, zakwalifikowałeś się już do ulgi podatkowej na energię słoneczną na cele mieszkaniowe.

Krok trzeci – Pobierz i wypełnij formularz 5695, aby zsumować swoje kredyty i określić, ile możesz ubiegać się o odszkodowanie od Wujka Sama.

Krok czwarty – Dołącz swoje informacje dotyczące kredytu na energię odnawialną w formularzu 1040.

Wniosek o federalną ulgę podatkową na energię słoneczną jest łatwy, składając zeznanie podatkowe online. Ich oprogramowanie poprowadzi Cię przez ten proces i zapewni odpowiednie formularze. Pamiętaj, aby zachować rachunki za wszystko. Jeśli zostaniesz poddany audytowi, będziesz musiał udowodnić swoje wydatki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy