Dzis cała partia danych PMI i święto w NA JUKATAN

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

1-wszy powakacyjny tydzień na rynkach zapowiada się niezwykle interesujaco. Wkraczamy po niego z syryjskim bagażem, a dodatkowo dochodzi bardzo intensywny kalendarz, szczególnie w drugiej połowie tygodnia. Seria posiedzeń banków centralnych, włączając w to decyzję RPP oraz EBC a na dodatek dane sposród amerykańskiego sektora zatrudnienia, które mogą przesądzić o wrześniowej decyzji Fed. Będzie się działo.

Obama wycofał się zanim podjęciem stanowczej i bezpośredniej decyzji przy ostatniej chwili. Jeszcze w sobotę wydawało się, iż w poniedziałek będzie już po czolowej fazie nalotów. Zaskoczeni byli nawet konsultanta prezydenta. W podobny sposób premier Cameron zapytał na temat zdanie Zjazd. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, iż ponad 100 Kongresmenów zażądało takiej procedury. Jednakze nie należy się łudzić – Obama nie jest zainteresowany tym, jak ma az do powiedzenia Kongres. Zdaje mezczyzna sobie sprawę z owego, iż podjęcie jakiejkolwiek woli już teraz mogłoby być dla niego zgubne. Jesliby nie zdecydował się na atak, pokazałby, iż brak mu brawury i jest słabym prezydentem. Gdyby wydał polecenie uderzenia bez zapytania o wyobrazenie Kongresu (co według niektórych jest niezgodne z Konstytucją) i z jakiegokolwiek względu operacja nie zaakceptowac byłaby triumfem (a w tym miejscu jest duzo możliwości), Zjazd, a szczególnie Republikanie, nie zostawiliby na nim jalowej nitki.

Tym samym decyzja jest wrzuceniem gorącego kartofla az do Kongresu. Obama namawia Kongresmenów do poparcia interwencji, uderzając w miękkie nuty wrażliwości na krzywdę ludzką, jednak jednocześnie zrzuca na ich barki odpowiedzialność.

Na razie nie istnieje mowy na temat nadzwyczajnej sesji, a zatem decyzja na temat uderzeniu mogłaby zostać podjęta najwcześniej 9 września. Wraz z jednej witryny może to oznaczać przedłużony okres niepewności. Z drugiej zaś sektor może potraktować decyzję Obamy jako wycofywanie się rakiem z wcześniejszych zdecydowanych propozycje.

Wiadomosci z rynku roboty i banki to będzie intensywny tydzień

Piątkowy raport w branzy pracy, czwartkowe posiedzenia EBC i Banku Anglii a mianowicie to teoretycznie wydarzenia tego tygodnia. W teorii bo kalendarz aż pęka od publikacji. Samych posiedzeń mamy w duzym stopniu więcej, w ponizszym RPP, RBA, BoJ badz BoC. Wiadomosci z rynku pracy USA są jednak na pierwszym rejonie. Konflikt po Syrii sprawił, iż odrobine mniej mówi się o ograniczeniu QE przez Fed, ale rzecz jest biezacy. Decyzja już 18 września, tak więc dane będą jedną sposród ostatnich publikacji, które Fed weźmie pod uwagę. To czy rozwój zatrudnienia wyniesie 150 badz 200 tys. może mieć kluczowe znaczenie dla wyborów o zredukowaniu już teraz lub przesunięciu jej aż na grudzień, a w zwiazku z tym w decydujący sposób wpłynąć na rynki, szczególnie w dolara. Ostatnie dane sposród USA były dobre. Rozwój w drugim kwartale został zrewidowany do 2, piec procent, zaś tygodniowe dane o nowych bezrobotnych są konsekwentnie najlepsze od 2008 roku. Jest zatem mozliwosc na dobry raport. Dane w piątek o czternascie. 30.

Jesli Bank Wielkiej brytanii raczej nie powinien jak zaskoczyć inwestorów (czwartek 13. 00) do tego stopnia konferencja na posiedzeniu EBC jak najczesciej dostarczy sporej dawki emocji. Dane wraz z strefy euro były w ostatnim czasie naprawdę niezłe, ale miesiąc temu Draghi całkowicie zignorował poprawę sprawy. Jego dzwiek podczas czwartkowej konferencji może mieć kluczowe znaczenie dla euro.

Dziś lawina indeksów PMI i… święto w NA JUKATAN

Poniedziałkowy kalendarz to lawina indeksów PMI na rzecz przemysłu – po części są to pierwsze publikacje, po części rewizje (Francja, Niemcy i strefa euro). Już znamy, iż po Chinach PMI został potwierdzony na 50, 1 punktów, zaś rejestr z Indii był słabszy (48, piec punktów). Wiadomosci z Naszego kraju (52, 6 punktów) były lepsze niż w lipcu, przewyższyły także oczekiwania. Przy Hiszpanii posiadamy podtrzymanie solidnej serii – PMI rośnie do 51, 1 punktów. O 9. 43 przedstawimy dane wraz z Włoch, później rewizję dla EMU, zaś o 10. 28 dane z Gb.

Porównaj dzieki wykresach spółki i indeksy Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy