Duze spadki w giełdzie. Dłuższa korekta rozpoczęta?

Duze spadki w giełdzie. Dłuższa korekta rozpoczęta?
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

Łukasz Pałka, godz. 17. 35

Wspólnicy na warszawskiej giełdzie mają za sobą sesję, która upłynęła pod znakiem sporych spadków. Na rynek znów wróciły niepokoje o kondycję strefy euro.

W drugiej części handlu upadki głównego indeksu WIG20 jeszcze się pogłębiły. Podobnie wyglądała sytuacja w sytuacji pozostałych wskaźników warszawskiej giełdy. Wszystkie spadły o przeszlo 1, piec procenta.

Główne indeksy warszawskiej giełdy w czasie dzisiejszej sesji Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

Udzialowcy na warszawskim parkiecie poddali się obecnie kiepskim nastrojom, które napłynęły do nasza firme z krajów strefy ó. W całej Europie na giełdach dominowały spore spadki, do których pretekstem stały się kolejne doniesienia o kłopotach Eurolandu. Chodzi między innymi o słabe dane makroekonomiczne, jak również mało udaną aukcję hiszpańskich obligacji. Do tego doszedł potem marny odczyt amerykańskiego wskaźnika ISM dla sektora usługowego, który był niższy od wcześniejszych prognoz analityków.

Kilka spółek notowanych w WIG20 zaliczyło dzisiaj pod tym wpływem spore spadki. Inwestorzy wyprzedawali akcje GTC, KGHM, TVN, Pekao i Lotosu. Wszystkie straciły po ponad trzy procent.

*GPW: Upadki się pogłębiają. Nie pomogły ważne informacje *

Łukasz Pałka, godz. 15. 02

Dane z amerykańskiego rynku pracy na razie nie zaakceptowac skłaniają inwestorów do kupowania akcji. Handel na Wall Street zapewne rozpocznie się od wyprzedaży.

Indeks WIG20 roni już około 1, trzech procenta. Inwestorzy wyprzedają również akcje spółek notowanych w pozostałych indeksach. Kiepskie nastroje panują również na tych popularnych parkietach. Na niemieckim parkiecie spadki głównego indeksu przekraczają już 2 procent.

WIG20 na tle europejskich indeksów w trakcie dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twej strony internetowej

Optymizmu wśród inwestorów nie zwiększyły na razie dane z amerykańskiego rynku pracy. Według opublikowanego właśnie raportu ADP w styczniu zatrudnienie w sektorze osobistym amerykańskiej gospodarki wzrosło na temat 209 tysięcy osób. Informacje się nieco lepsze od czasu wcześniejszych prognoz analityków.

Wśród spółek notowanych w indeksie WIG20 najmocniej spadają notowania spółek GTC oraz KGHM. Obie tracą po przeszlo 3 %. Przed głębokimi spadkami bronią się z kolei Bogdanka jak i równiez PKO BP.

Coraz gorzej na GPW. Dostrzez, co pogorszyło nastroje

Paweł Zawadzki, godzina 12: 24

Wszystkie indeksy warszawskiej giełdy tracą już po około 1 procent. Nastrojów panujących wśród inwestorów nie mogły poprawić oraz opublikowane dotychczas dane sposród gospodarki, ani wiadomości, które napłynęły wraz z Hiszpanii.

Tym samym, najważniejsze indeksy GPW niemal _ dorównały _ już sluzace do giełdowych wskaźników z Wielkiej Brytanii, Francji, lub Niemiec. W tym miejscu spadki sięgają obecnie od momentu 1, dwa do 1, 8 %.

Zobacz tok dzisiejszej sesji na GPW Dodaj diagramy do Twojej strony internetowej

Wraz z opublikowanych dziś danych wraz z Starego Kontynentu pozytywnie zaskoczył jedynie koncowy odczyt wskaźnika obrazującego aktywność gospodarczą przy europejskich usługach. Gorsze od prognoz analityków okazały się natomiast zarówno dane o sprzedaży detalicznej w zonie euro i zamówieniach w niemieckim przemyśle.

Pozytywne wiadomości nie napłynęły także wraz z Hiszpanii. 1 z najmocniej zadłużonych jak i równiez będących po ścisłym centrum zainteresowania rynków, kraj tereny euro uplasował dziś na rynku warte odrobine ponad dwóch, 5 mld euro. Choć pozyskał kwotę bliską dolnej granicy oczekiwań, to wyraźnie w górę poszły rentowności papierów skarbowych.

Inwestorom pozostaje czekać na sygnały z Europejskiego Banku Centralnego jak i równiez dane wraz z Stanów Zjednoczonych – raport ADP a takze wskaźnik aktywności gospodarczej po amerykańskich usługach. EBC stóp procentowych zmienić nie winien, zatem już tradycyjnie o wiele większa uwaga będzie wycelowana na konferencję prasową wedlug posiedzeniu agencji bankowej centralnego.

GPW wyraźnie w dół, ale wciąż relatywnie mocna

Paweł Zawadzki, godzina 09: trzydziestu pieciu

Na wczorajszych spadkach na parkietach zachodnioeuropejskich oraz amerykańskich ciezko było spodziewać się wzrostów na GPW. Główne indeksy, zgodnie z oczekiwaniami, notowania rozpoczęły pod kreską.

Najmocniejszej przecenie jest poddawana indeks największych spółek a mianowicie traci bowiem około 0, 8 %. Lepiej radzą sobie sWIG80 i mWIG40, które zniżkują, jednak zakres spadków sięga około 0, 3-0, 4 procent.

Dostrzez notowania WIG20 na żywo Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

GPW w dalszym ciągu wypada jednak dobrze niż najważniejsze giełdy Sedziwego Kontynentu. Wczoraj WIG20 stracił 0, 1-wsza proc., gdy główne indeksy giełd w Paryżu, badz Frankfurcie zanurkowały o ponad 1 %. Dziś traci niespełna 1 proc. wbrew że indeksy najważniejszych giełd zachodniej Swiata już tę barierę przekroczyły.

Kupującym nie pomógł opublikowany wczoraj protokół z minionego posiedzenia Fed. Wynika tu bowiem, że znacznie zmalały szanse dzieki kolejną turę luzowanie polityki pieniężnej. To przełożyło się gwałtowne utrwalenie dolara i spadki na większości giełd.

Nerwowo na Wall Street. Jakie mozliwosci z akcjami na GPW?

Paweł Zawadzki, 03. 04, pora 22: trzydziestu pieciu

Na temat wzrosty w warszawskiej giełdzie będzie coraz trudniej. Powodów do uciecha inwestorom posiadającym w swoich portfelach akcje nie dają bowiem oraz komunikat wraz z posiedzenia Fed, ani sprawa na wykresie WIG20. Nie zaakceptowac pomaga także świąteczny kalendarz.

Zapas Federalna nie zaakceptowac widzi koniecznosci dalszego luzowania polityki pieniężnej – tego typu wniosek płynie z protokołu z marcowego posiedzenia czlonków amerykańskiego agencji bankowej centralnego. Cyfra członków wskazujących, że kolejna tura _ luzowania ilościowego _ może okazać się niezbędna, jeśli gospodarka zacznie tracić tempo, była niższa niż dzieki poprzednim posiedzeniu.

Znacznie mniejsze szanse dzieki Q3E w mgnieniu oka skłoniły inwestorów do pozbywania się akcji. Choć najważniejsze amerykańskie indeksy pod kreską były faktycznie przez całą sesję, to po publikacji protokołu skala spadków się podwoiła. Ostatecznie większość naszej mocno _ emocjonalnej przeceny _ została odrobiona, jednakze wszystkie indeksy Wall Street notowania zakończyły na minusie.

Zobacz proces wtorkowej sesji na Wall Street Dolacz wykresy do Twojej witryny www

Takie zakończenie sesji za Oceanem nie najlepiej wróży otwarciu notowań na GPW. Tym bardziej, że we wtorek warszawski parkiet był wzglednie silny. WIG20 poszedł przy dół na temat symboliczne 0, 1 proc., podczas gdy główne indeksy giełd we Frankfurcie, czy Paryżu straciły wlasciwie 1, jednej i 1, 6 procent. Aktualnie trudno znaleźć dowód przemawiający zbytnio tym, że najbardziej prestiżowy indeks GPW może ruszyć w przeciwnym kierunku niż reszta giełd.

Dodatkowo WIG20 nie zdołał zamknąć wtorkowych notowań powyżej 2300 pkt, mimo że niemal przez całą sesję znajdował się ponad tą, istotną z punktu widzenia analizy technicznej, barierą. To sugeruje, że obecnie w wyzszym stopniu prawdopodobny od czasu kolejnego ataku na 2300 pkt, wydaje sie byc ruch w kierunku najbliższego wsparcia (2240-2250 punktów). Dopiero aczkolwiek jego wyraźne _ przeklucie _ dałoby pierwszy sygnał do powrotu WIG20 przy okolice tegorocznych minimów.

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/248/m210424.jpg ) ] (http://www./gielda/wiadomosci/artykul/podatek;belki;zobacz;jak;rozliczyc;sprzedaz;akcji;na;gpw,118,0,1059446.html)*Twoje akcje straciły? Możesz zapłacić podatek *Zbliża się ostateczny termin zapłaty podatku Belki. Dostrzez jako fita rozliczyć. Do kupowania dzialaniu nie zachęca także osobiscie kalendarz. Inwestorzy z GPW _ pohandlują _ wciaz w środę i czwartek, po czym _ idą _ na 4-dniowy, świąteczny urlop. Zanim komputery powrócą dopiero we wtorek.

Biorąc pod uwagę, że w piątek zostaną opublikowane, kluczowe w tym tygodniu, dane sposród amerykańskiego sektora zatrudnienia oraz fakt, że Nowy Jork az do handlu wraca dzień wcześniej niż Warszawa, spora rzesza graczy operujących na GPW może powstrzymywać się od czasu ważniejszych decyzji, a część z tych propozycji wręcz wycofywać środki wraz z giełdy.

Szanse na to, że dwie najbliższe sesje nie zaakceptowac upłyną ponizej znakiem bezwladu i niewielkich obrotów odrobine zwiększa kalendarz publikacji z gospodarki. W środę udzialowcy poznają między innymi – (z Europy) sprzedaż detaliczną w strefie euro jak i równiez zamówienia w niemieckim przemyśle oraz (ze Stanów Zjednoczonych) raport ADP o zatrudnieniu oraz wskaźnik aktywności gospodarki polski w usługach (ISM).

To jeszcze nie koniec ważnych wydarzeń – wyjątkowo po środę decyzję w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie podejmie Europejski Pula Centralny. Pewnie pozostawi je na dotychczasowym poziomie, jednak bardzo ważne będą słowa, które padną na narady prasowej szefa EBC. Wlasne posiedzenie, decyzją w sprawie stóp procentowych w naszym kraju zakończy także Rada Strategii Pieniężnej. Również w tym przypadku rynki nie oczekują ich zmiany.

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW DOTYCZĄCYCH GIEŁDY Jak i równiez INWESTOWANIA

Samodzielnie porównuj w wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy