Dlaczego powinienem inwestować w srebrne monety

Category: Obsługi Klienta
17 lutego 2021

Z biegiem czasu ludzie i rynki na całym świecie przekonali się, że inwestowanie w metale szlachetne to świetny sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Niezależnie od tego, czy mówisz o złocie, srebrze czy platynie, istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie posiadania metali szlachetnych.

Podobnie jak złoto, srebro jest metalem występującym naturalnie. Chociaż ten pierwszy jest być może bardziej poszukiwany, nie ma powodu, dla którego srebro nie powinno znajdować się na liście metali szlachetnych, w które warto inwestować. Szczególnie srebro to świetny sposób na zrobienie tego – i to z kilku powodów.

Obecna sytuacja finansowa pozwala nam spojrzeć wstecz na historię srebra i złota i dostrzec, że istnieją ważne powody, aby inwestować w srebro fizyczne – jednym z nich jest wzrost cen. Oto 10 powodów, dla których warto zainwestować w srebrne monety.

1. Fizyczne srebro jest aktywem fizycznym

Kiedy myślisz o inwestowaniu, ile swoich inwestycji mógłbyś trzymać w dłoni? Jeśli inwestujesz w akcje, nie możesz dotknąć nic fizycznego. Jeśli zainwestowałeś w obligacje, nie ma też nic namacalnego. Wiele z tego, co dzieje się dzięki nowoczesnym inwestycjom, jest na papierze, a nie na twardych, fizycznych aktywach. Fizyczne srebro, które możesz nosić ze sobą, nawet jeśli wyjeżdżasz za granicę. Inwestując w srebrne monety, nie ma możliwości, aby jakiekolwiek cyberprzestępczość lub hakerzy internetowi mogli uciec z Twoimi pieniędzmi, a to coś więcej niż weksel.

2. Srebro to zarówno metal szlachetny, jak i prawdziwe pieniądze

Chociaż niewielu z nas już handluje i barteruje, używamy waluty. Chociaż srebro nie jest aktualną walutą, nadal jest to prawdziwe pieniądze. Pieniądz papierowy jest oparty na fiatach. Oznacza to, że to wiara w jego wartość daje mu wartość. Srebra nie można stworzyć z powietrza i nie może on deprecjonować w sposób, w jaki potrafi papierowa waluta. Dotyczy to również złota, dlatego inwestowanie w metale szlachetne jest tak dobrym pomysłem.

3. Srebro jest tańsze niż złoto

Srebro jest znacznie tańsze niż złoto, około 1/70 ceny, i nadal może być mocne i chronić Cię przed kryzysem finansowym. Jeśli nie jesteś w stanie kupić uncji złota, nadal możesz kupić srebro i powiedzieć, że również inwestujesz w metale szlachetne. Srebrne monety to świetny prezent, a ponieważ prawdopodobnie nie chcesz wydać więcej niż 1000 USD, a mimo to nadal chcesz mieć coś, czego można się trzymać, srebrne monety są najlepszym rozwiązaniem.

4. Na rynkach byków srebro nadal przewyższa złoto

Rynek srebra nie jest tak duży. Jest na tyle mały, że przeniesienie niewielkiej ilości pieniędzy na rynek lub z niego może wpłynąć na ogólną wartość ceny, bardziej niż w przypadku innych metali, w tym złota. Istnieje większa zmienność, co oznacza, że ​​na bessach wartość srebra będzie spadać szybciej niż złota. Jednak na rynkach hossy srebro nadal rośnie szybciej niż złoto.

5. Ilość srebra na świecie spada

Tradycyjnie instytucje i rządy prowadziły inwentarze srebra, ale obecnie nie tak bardzo. Garść krajów, które prowadzą jakieś zapasy, to Meksyk, Indie i Stany Zjednoczone. W dzisiejszych czasach do przemysłu trafia tak dużo srebra, że ​​wiele rządów nie posiada srebra, ponieważ nie produkuje się już z niego monet walutowych.

6. Coraz więcej srebra jest używanych w przemyśle

Każdego dnia jesteśmy otoczeni produktami ubocznymi, które zawierają trochę srebra. W prawie każdej firmie i branży srebro jest wykorzystywane w elektronice, bateriach, zastosowaniach medycznych, a nawet w panelach słonecznych. Przede wszystkim srebro znajduje się w każdym telefonie komórkowym. Srebro dobrze przewodzi prąd, dlatego jest używane w tak wielu różnych formach w tak wielu różnych branżach. Dzisiejsze sprawy nie wyglądałyby tak samo, gdybyśmy nie mieli srebra.

7. Światowe zapotrzebowanie na srebro rośnie

Ze względu na istnienie tak wielu produktów technologicznych, których używamy, oraz stale rosnącej liczby ludności, popyt na srebro stale rośnie. Przy mniejszej ilości srebra dostępnej dla rosnącego popytu, na rynku nastąpią zauważalne zmiany. Przy ogromnych rynkach operacyjnych, takich jak Chiny i Indie, popyt z pewnością będzie nadal rósł.

A co z dostawą? Dobrze…

8. Niedługo spadnie podaż srebra

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, srebro spadło po osiągnięciu szczytu w 2011 roku. W ciągu kolejnych pięciu lat srebro spadło aż o 72,1 procent. Górnicy walczyli o utrzymanie kosztów na niskim poziomie, aby zarabiać pieniądze. Nie było dalszych planów poszukiwań srebra. Jeśli jesteś firmą, która próbuje się ratować i nie szuka aktywnie srebra, podaż będzie niższa.

9. Anonimowy, z Silver

W miarę jak świat idzie dalej i głębiej w Internecie, istnieją elementy prywatności, które prawdopodobnie nigdy nie zostaną ponownie osiągnięte. Świadomość, że możesz mieć wymierną wartość pieniężną bez dołączania do niej swojego nazwiska, może być dla niektórych bardzo ważna. Prywatność, zwłaszcza w świecie online, jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek.

10. Ostatnia uwaga do rozważenia

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co jest wartościowe i wartościowe, ważne jest zrozumienie całościowego obrazu. Chociaż srebro jest dobrą inwestycją, szczególnie dla tych, którzy chcą czegoś namacalnego, co zdywersyfikuje ich inwestycje, pamiętaj, że nie jest natychmiast płynne i dostępne do użycia. To nie jest coś, co można wymienić na kilka toreb z zakupami; transakcje są ograniczone czasowo.

W Swiss America rozumiemy tajniki metali szlachetnych i mamy wieloletnie doświadczenie w oferowaniu doskonałej obsługi klienta, czystej i pięknej jakości po uczciwych i rynkowych cenach. Jeśli rozważasz zakup srebrnych monet, porozmawiaj z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy