Dlaczego Ethereum tak daleko bije bitcoiny w 2020 roku i dlaczego może nadal trwać

Category: Może Mieć
17 lutego 2021

Dlaczego Ethereum tak daleko bije bitcoiny w 2020 roku i dlaczego może nadal trwać

Bitcoin dostał emoji na Twitterze, ale to Ethereum radzi sobie lepiej, gdy rynek wchodzi na rynek w lutym 2020 r.

Drugi co do wielkości zasób blockchain według wyceny rynkowej wzrósł o 51,75 procent w ujęciu rocznym od 0100 UTC we wtorek. Dla porównania, wiodąca kryptowaluta bitcoin osiągnęła gorsze wyniki, zwiększając się o 34,81 procent, zgodnie z danymi dostarczonymi przez giełdę BitStamp.

Ethereum wyprzedza Bitcoin w 2020 roku | Źródło: TradingView.com, BitStamp

W porównaniu ze sobą para ETH / BTC wzrosła o około 14 procent w stosunku do bitcoina – z 0,017 BTC do 0,020 BTC – pokazując znaczny napływ kapitału na rynek poprzedniego.

Co podnosi poziom Ethereum?

Zyski na rynku Ethereum znalazły się pod wpływem wycofania makro kryptowaluty, kierowanego przez Bitcoin. Na początku 2020 roku narastał konflikt geopolityczny między USA a Iranem. To skłoniło inwestorów niechętnych ryzyku do szukania przystani, które z kolei przyniosły korzyści bitcoinowi.

Ethereum, który ma najwyższą efektywność korelacji z bitcoinem, początkowo jedynie ogonił wzrost cen bitcoina. Niemniej jednak moneta nabrała później własnego tempa, gdy światowe media zwróciły uwagę na zdecentralizowane finanse, funkcję pożyczkową p2p oferowaną na szczycie globalnej księgi Ethereum przez szereg start-upów.

Na przykład Financial Times nazwał Ethereum ze względu na jego zdolność do rozwijania rozproszonych pożyczek poprzez inteligentne kontrakty. To, w połączeniu z trendem wzrostowym bitcoina, pomogło drugiej co do wielkości kryptowalutie zarejestrować atrakcyjny wzrost cen w 2020 roku.

Sygnały rynkowe wskazują teraz na zwyżkową kontynuację. Jak zauważył Su Zhu, dyrektor generalny firmy zarządzającej aktywami Three Arrow Capital, inwestorzy umieścili długie pozycje o wartości 1,5 miliona dolarów na giełdzie Deribit, niektórzy nawet sugerowali wzrost w kierunku 520 i 600 dolarów.

Przyzwoity wolumen dzisiaj na @DeribitExchange dzisiaj w przypadku połączeń z ETH w marcu 2020 r., Ostrzeżeń 520 i 600, około 9 tys.

W chwili pisania tego tekstu kurs Ethereum wynosi 189,49 USD.

Trendy są podobne na całym rynku instrumentów pochodnych. Agregator danych Skew poinformował, że byki spodziewają się, że kontrakty terminowe powiązane z Ethereum wzrosną do 600 USD do lipca 2020 r. Zauważył również wzrost wolumenów kontraktów terminowych na Ethereum i opcji w całym 2020 roku.

„Niedziela była niezwykle pracowitą sesją z obrotem 2 miliardów dolarów, powiedział Skew, dodając, że Ethereum może osiągnąć lepsze wyniki niż Bitcoin, jeśli jego rynek będzie rósł w obecnym tempie.

Pokonanie Bitcoina

Prognoza Bitcoina na rok 2020 jest wyższa ze względu na zdarzenie o połowę. W maju 2020 r. Dzienna stopa podaży kryptowaluty zostanie obniżona z 1800 BTC do 900 BTC dziennie. Eksperci uważają, że to wydarzenie sprawiłoby, że bitcoin byłby rzadszy i droższy.

Tymczasem Ethereum ma DeFi jako główny zwyżkowy wskaźnik. Niemniej jednak eksperci rozważają możliwość wybicia wyłącznie przez techników.

Wygląda na to, że $ ETH przygotowuje się do złamania tego oporu jak gałązka

Cel na wykresie

W miarę jak bitcoin staje się aktywem bardziej makro, takim jak jego główny rywal Gold, Ethereum może przejąć rolę następnej najlepszej rzeczy. To powiedziawszy, spadek kursu bitcoina może mieć również maksymalny wpływ na Ethereum.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy