DI BRE ocenia lepiej akcje Dom Development i Comarchu

DI BRE ocenia lepiej akcje Dom Development i Comarchu
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

Analitycy DI BRE, w raporcie z piec lipca, podwyższyli rekomendację Domek Development do _ akumuluj _ z _ utrzymuj _, cena docelowa została wyznaczona dzieki 50, jednej złotych.

_ Zadamy, że w II kw. 2010 deweloper sprzeda 310 lokali, po porównaniu az do 342 po I kw. 2010. Niższe wyniki sprzedaży są spowodowane wysoką bazą (bardzo dobre wyniki sprzedaży w I kw. 2010) oraz skutkami powodzi (chwilowe wyhamowanie sprzedaży w projektach znajdujących się w pobliżu Wisły a mianowicie Adria jak i równiez Saska). Kurs akcji Domek Development zdyskontował już wedlug nas pogorszenie wyników sprzedaży mieszkań w II kw. 2010. Mimo to recenzje na rok 2012 są naszym zdaniem aktualne, podobnie jak oczekiwany wzrost wyników sprzedaży powyżej 500 sprzedanych lokali kwartalnie _ – napisano przy raporcie.

Analitycy DI BRE oczekują rozpoczęcia przez Gmach Development nowych inwestycji.

_ Efektywność sprzedaży (sprzedaż/wielkości oferty) raczej już nie wzrośnie, na jesieni jednak wzrośnie sama podaz. Na tle branży Dom Development ma doskonale przygotowane sluzace do uruchomienia swieze projekty. Uruchamiając sprzedaż po zupełnie oryginalnych lokalizacjach spółka będzie mógl zwiększyć sprzedaż. Oczekujemy odpalenia: Gocławia dzieki jesieni, Targówka i Wrocławia na początku 2011 roku. Na początku 2011 roku mogą też ruszyć swieze projekty w lewym brzegu Wisły. Sądzimy, że już przy okazji wyników II kw. 2010 zarząd spółki może poinformować o dokonanych zakupach. Pozostałe koncepty w 2011 roku będą kontynuowane (nowe etapy) _ – napisano.

_ Podsumowując, Dom Development notowany jest z premią do BV, ale dysponuje jednocześnie 2 atuty: bardzo dobrze przygotowane inwestycje i bardzo dużą płynność. Na tle branży, gdzie większość graczy ma zbyt dużo ziemi jak i równiez zbyt małą płynność, Domek Development bardzo efektywnie stosuje swoje aktywa. Prognozy wyników finansowych na rok 2012 zakładają: P/E = 12, 9, EV/EBITDA = piec, 9, gotówka netto = 284, jedenastu mln zł. Podnosimy rekomendację do akumuluj _ a mianowicie podsumowano.

Po dniu pozostawienia rekomendacji zbytnio akcje dewelopera płacono 44, 8 zł, a na piątkowym zamknięciu były one warte 46, 3 złotych.

DI BRE swietnie ocenia akcje Comarchu

Analitycy Budynku Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 5 lipca podnieśli rekomendację dla Comarchu do _ trzymaj _ z _ redukuj _, podtrzymując cenę docelową 1 akcji spółki na poziomie 93, 1 zł.

Raport wydano przy warsztacie akcji Comarchu na poziomie 81 zł, natomiast w piątek na zamknięciu były ów lampy wycenione w 78, 95 zł.

_ Akcje Comarchu uległy w czerwcu dalszej przecenie tracąc na wartości kolejne jedenastu, 0 proc. co jest efektem obniżanych przez inwestorów oczekiwań wobec skali oczekiwanej w tym roku naprawy wyników. Spółka wciąż zostaje relatywnie wysoko wyceniona w porównaniu do krajowych i zagranicznych konkurentów (EV/EBITDA na poziomie 8, szesc vs. 7, 1 mediany dla spółek porównywalnych), zas dodatkowo mniejszościowi akcjonariusze zostaną w naszym odczuciu mocno rozwodnieni na zagranicznych aktywach Grupy poprzez zwiekszenie kapitału przy Comarch AG, co będzie również najprawdopodobniej skutkowało odpisami wyceny bilansowej i stratami w innym kwartale _ – napisano w raporcie.

_ Ponadto realny harmonogram partycypacji spółki w planie budowy elektronicznej administracji, zas także sprzyjający spółce harmonogram osłabienia polskiego złotego skłania nas sluzace do zamknięcia negatywnej rekomendacji. Rekomendujemy trzymanie dzialaniu Comarchu _ – dodano.

Indeksy GPW w

Notowania spółek na GPW

Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy