Dane nie pomogły, złoty znów w niełasce

27 lipca, 2020
Category: waluty

Utrzymujące się obawy o rychłe bankructwo Grecji, która ma raz za razem większe zmartwienia z realizacją stawianych poprzednio nią warunków nie sprzyjały inwestowaniu przy bardziej smiale aktywa.

Również niepewność uzyskania kolejnej transzy pomocy nie zaakceptowac napawała optymizmem. Kiepsko w oczach inwestorów wyglądały też działania polityków, a dokładniej ich brak. Nieformalne posiedzenie Ecofinu nie zaakceptowac przyniosło, żadnych rozstrzygnięć w kwestii obslugi tonącym po długach krajom europejskim, lub hamującym tempie wzrostu gospodarczego.

Nie skupiono się zbytnio także w istotnym temacie podatku od czasu transakcji finansowych, który mógłby pomóc po obecnej sprawy. Poprzez to notowania eurodolara po początkowym silnym spadku przebiegały płasko, a udzialowcy wstrzymywali się z większymi ruchami. Później jednak mimo starań byków kurs głównej pary systematycznie przesuwał się na południe docierając pod koniec sesji europejskiej do sasiedniego miasta poziomu 1, 36.

Przy cieniu światowych obaw jak i równiez niepewności pozostaje dzisiejsze wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych poświęcone gospodarce. Świadomość tego, że Republikanie mają większość po Izbie Reprezentantów stawia wraz z góry część propozycji Baracka Obamy dzieki straconej pozycji, co obniza silę tego wystąpienia. Poza tym wydaje się, że pies z kulawa noga jak póki co nie myśli o tym, jakie mozliwosci w środę powie Ben Bernanke, jednak to może się zmienić w najbliższym czasie.

Produkcja przemysłowa przyspiesza, złoty mimo to traci

Początek tygodnia nie jest również wlasciwy dla krajowej waluty. Złoty od początku handlu na Starym Kontynencie tracił silnie na wartości względem głównych walut. Jeszcze przed południem kurs pary EUR/PLN powrócił ponad pulap 4, trzydziestu pieciu, zaś pary USD/PLN ponad 3, dwadziescia. Wzrost awersji do ryzyka widoczny był także w postaci mocnej czerwieni na parkietach giełdowych całej Europy.

Tego typu rozwój wydarzeń nie wróży nic porzadnego. Podobnie jak brak reakcji rynków na zamieszczone dziś informacje z polskiej gospodarki. Dynamika produkcji przemysłowej dwukrotnie przekroczyła oczekiwania analityków i wyniosła 8, jednej proc. r/r. To na wcześniejszym silnym spadku bardzo dobra wiadomość. Nie zaakceptowac przełożyła się ona jednak na sila rodzimego pieniądza. Inwestorzy nadal wyprzedawali złotego, który znowu jest przy ich niełasce. Poprzez to w rejonie godziny 16: 00 za jednego dolara płacono trzy, 22 zł, zaś zbyt euro cztery, 38 zł.

Notowania spółek na GPW

Indeksy GPW w

Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy