Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrośnie lub spadnie w lipcu?

Category: Nasze Treści
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł podejmować pewne decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 6 lipca 2020 /
 • 2 minuty czytaniaSan Francisco Chronicle / Hearst Newspapers za pośrednictwem Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajEksperci widzą, że dzisiejsze rekordowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych spada lub utrzymuje się na tym samym poziomie w lipcu 2020 r.

  „Jeśli chodzi o wzrost rozprzestrzeniania się koronawirusa, tak samo jest z obawami o ożywienie gospodarcze – mówi Greg McBride, główny analityk finansowy Bankrate. „Będzie to miało negatywny wpływ na rentowności obligacji i oprocentowanie kredytów hipotecznych.

  Rzeczywiście, oprocentowanie kredytów hipotecznych spada od początku pandemii. Średnia rentowność 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu spadła piąty tydzień z rzędu, osiągając kolejny rekordowo niski poziom, osiągając 3,35 procent, zgodnie z cotygodniowym badaniem dużych pożyczkodawców przeprowadzonym przez Bankrate.

  To znacznie mniej niż rok temu, kiedy średnia 30-letnia wynosiła 3,94%.

  Nawet jeśli stopy nie spadną już w tym miesiącu, prawdopodobne jest, że również nie wzrosną. Wszelkie przewidywania, że ​​stopy mogą wzrosnąć, w dużej mierze zniknęły.

  „Wcześniej w czerwcu oczekiwano, że gospodarka wróci z rykiem po złagodzeniu środków blokujących, a stawki wzrosną – mówi Michael Becker, dyrektor oddziału Sierra Pacific Mortgage w White Marsh w stanie Maryland. „Ale od tego czasu sytuacja się odwróciła, gdy pojawiły się wiadomości o rosnącej liczbie przypadków COVID-19 w wielu stanach, które zaczęły się ponownie otwierać.

  Becker oczekuje, że stopy procentowe pozostaną blisko obecnych poziomów w lipcu. „Ciężko mi widzieć dalsze spadki stóp, ponieważ są one najniższe w historii, ale też nie widzę ich wzrostu – mówi.

  Co może spowodować jeszcze większy spadek oprocentowania kredytów hipotecznych

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych może spaść w tym miesiącu, jeśli liczba przypadków COVID-19 będzie się dalej pogarszać, mówi Logan Mohtashami, analityk mieszkaniowy w publikacji handlowej Housingwire.

  Ale innym wskaźnikiem tego, gdzie mogą pójść stopy, jest St Louis Financial Stress Index, który mierzy stopień stresu finansowego na rynkach. Mohtashami mówi, że gdyby indeks – który powrócił poniżej zera (zero jest normalne) – zacząłby przekraczać 1,21 proc., Moglibyśmy zobaczyć spadki stóp.

  Oczywiście to, czy stopy spadną, zależy również od ruchów Fed. „Jeśli polityka wydatków rządu krajowego zmieni się na mniej symulacyjną, rynek obligacji powinien przyjąć to negatywnie – mówi Mohtashami. Może to również spowodować spadek stawek.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych po lipcu

  Rentowności kredytów hipotecznych mogą pozostać niskie również po lipcu.

  W rzeczywistości Stowarzyszenie Banków Hipotecznych prognozuje, że stopy procentowe pozostaną stosunkowo płaskie przez resztę 2020 r., A nawet nieznacznie spadną na początku 2021 r.

  W trzecim i czwartym kwartale 2020 roku MBA pozostawia 30-letnią hipotekę o stałym oprocentowaniu na poziomie 3,4 procent. Przewiduje, że stopy procentowe mogą spaść do 3,3 procent w pierwszym kwartale 2021 roku i pozostać tam do drugiego kwartału.

  Prognozy bankrate’a na najbliższe 12 miesięcy można znaleźć tutaj.

  Nie czekaj, aż zaczną działać niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych

  Chociaż istnieje szansa, że ​​oprocentowanie kredytów hipotecznych może spaść w tym miesiącu, są one już na historycznie niskim poziomie. Jeśli chcesz kupić lub refinansować dom, teraz jest tak dobry moment, jak każdy inny.

  Refinansowanie w tej chwili, w zależności od aktualnego kredytu hipotecznego, może zaoszczędzić 100 USD lub więcej z miesięcznej płatności. Za każde 100 000 dolarów pożyczonych miesięcznie zapłacisz tylko 443 USD w postaci kwoty głównej i odsetek od 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu i oprocentowaniu 3,4%.

  Należy jednak pamiętać, że nawet przy rekordowo niskich oprocentowaniu kredytów hipotecznych warto się rozejrzeć. Uzyskaj wyceny od wielu pożyczkodawców, aby znaleźć najlepszą możliwą ofertę.

  Wyróżnione zdjęcie: San Francisco Chronicle / Hearst Newspapers za pośrednictwem Getty Images.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy