Czarnecki: nie widzę możliwości powrotów do Samoobrony

Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Europoseł Ryszard Czarnecki nie zaakceptowac widzi możliwości powrotu az do Samoobrony. „Nie chcę być w ugrupowaniu, którego zamyslem nie jest wojna z liberałami z WEDLUG, tylko wojna z PiS. To polityczna paranoja jak i równiez schizofrenia, zas ja przy czymś takim partycypować nie będę” – powiedział Czarnecki w poniedziałek dziennikarzom.

Jak dodał, jego powrót do Samoobrony jest możliwy jedynie w przypadku „wyraźnej zmiany” polityki tej partii. Czarnecki zapewnił, że nie chodzi mu na temat roszady personalne w Samoobronie.

Pytany, lub widzi swe miejsce po PiS Czarnecki powiedział: „jestem osobą bezpartyjną i bardzo mi sposród tym dobrze”.

16 czerwca prezydium Samoobrony zdecydowało o wykluczeniu Czarneckiego z partii, w związku z swoim wypowiedziami, w których opowiadał się przeciw opuszczeniu koalicji przez Samoobronę, po zdymisjonowaniu Andrzeja Leppera ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa.

Czarnecki był przeciwnikiem opuszczania koalicji przy następstwie naszej dymisji. Było to wbrew podejsciu prezydium Samoobrony oraz danego Leppera.

„Radzę Lepperowi, aby swoje prywatne urazy zostawił pod stołem. Samoobrona może się uratować tylko przy koalicji z PiS. Lepper zamiast pozorować ruchy winien działać na rzecz koalicji. Jestem zwolennikiem tegoz rządu, biznes Polski wydaje sie ważniejszy niż partykularne biznesy poszczególnych partii” – powiedział europoseł.

Jakim sposobem dodał, „Samoobrona zamiast dosypywać do pieca, powinna chwalić się sukcesami rządu”.

Zdaniem Czarneckiego, zapowiedź Leppera złożenia do prokuratury wniosku przeciwko premierowi, to „wytoczenie najcięższego działa”.

„Tylko tak naprawdę będzie to strzał wraz z kapiszona. Ponizsza mało sensowna akcja polityczna, próba wypromieniowywania do przodu, lecz tak naprawdę przy bliższym przyjrzeniu się jest to zwykła pogróżką, za która nic nie idzie” – ocenił europoseł.

Lepper zapowiedział w niedzielę złożenie doniesienia sluzace do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący Samoobrony uważa, że premier „sugeruje swoim podwładnym”, aby złożyli wniosek na temat uchylenie na temat immunitetu jak i równiez postawili jemu zarzuty przy związku ze sprawą korupcji w Ministerstwie Rolnictwa.

Odnosząc się sluzace do wniosku do prokuratury, rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział w niedzielę, że wskazane jest rozmawiać o koalicji z Samoobroną, a z Lepperem już nie. (PAP)

mrr/ mok/ mhr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy