Coraz lepiej zarabiamy, rośnie też wynajecie

Coraz lepiej zarabiamy, rośnie też wynajecie
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2010 r. zwiększyło się o dwóch, 5 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca.

W ujęciu rocznym wynagrodzenie w firmach zwiększyło się o trzy, 6 proc. i wyniosło 3525, 67 zł, podał w komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w listopadzie 2010 roku zwiększyło się o 0, 1 proc. wobec poprzedniego miesiąca, z kolei w ujęciu rocznym wzrosło o dwóch, 2 proc. i wyniosło 5381, 2 tys. osób, podał GUS.

Małe szanse na jednocyfrowe bezrobocie?

Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz, po przyszłym r. polski sektor pracy może wrócić do punktu, w którym znalazł się w czasach 2006-2007, natomiast jednocyfrowy wskaźnik bezrobocia, jaki pamiętamy jeszcze sprzed dwóch lat, natomiast który rząd zakładał po założeniach budżetowych na przyszły rok, pozostaje papierowym zapisem.

źródło: Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
2010 – listopadowa rzutowanie MPiPS

Co ósma przedsiebiorstwo zapowiada zwolnienia. Obawy związkowców i strukturze zrzeszających przedsiębiorców tonują odrobine najnowsze badania firmy rekrutacyjnej Manpower.

Wyplywa z tych propozycji co prawda, że w glównym kwartale przyszłego roku redukcje etatów planuje co ósma spośród 750 badanych firm, ale nadzieją napawa argument, że 17 procent deklaruje zwiększenie całkowitego zatrudnienia. Według Manpower najwięcej etatów sporzadzanych będzie w instytucjach sektora publicznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy