Co zrobić, jeśli zmniejszy się limit kredytu

Category: Poprawić Swoją
17 lutego 2021

Jeśli właśnie otrzymałeś powiadomienie, że na jednej z Twoich kart kredytowych został obcięty limit kredytowy, nie panikuj. Nie jesteś sam. I nie jest to coś, co powinieneś brać osobiście – nawet gwiazdy rocka, pożyczkobiorcy z najwyższej półki zauważyli, że ich limity spadły w ostatnich latach.

To frustrujące, zwłaszcza jeśli polegasz na swojej karcie kredytowej przy regularnych zakupach lub w sytuacjach awaryjnych. Na szczęście nie musisz brać redukcji limitu na leżąco. Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmaksymalizować szansę na przywrócenie limitu.

Najpierw pokrótce omówimy, dlaczego Twój limit kredytowy mógł zostać obniżony, a następnie omówimy, co zrobić, jeśli i kiedy to się stanie.

Dlaczego banki mogą obniżyć limit kredytowy

Wszyscy wiemy, że banki ucierpiały podczas recesji. Jednym ze sposobów, w jaki zareagowali, jest zaostrzenie zaległego ryzyka. W przypadku banków ryzyko to obejmuje niewykorzystany kredyt (czyli różnicę między saldem na karcie kredytowej a saldem, które MOŻESZ mieć na karcie kredytowej).

Aby ograniczyć ryzyko, banki od czasu recesji obniżają limity kredytowe. Myślenie o tym jest trochę sprzeczne z intuicją. Czy nie pomyślałbyś, że banki będą chciały więcej od twojego biznesu, zwłaszcza w okresie kryzysu gospodarczego? Oczywiście chcą twojej firmy, ale im wyższe saldo kredytowe, tym większe obrażenia przyjmą w przypadku niewypłacalności. Recesja przyniosła bezprecedensową liczbę osób, które nie spłacały swoich kart kredytowych, a banki pozostały bez wpływu.

Ponadto, jeśli bank obiecał Ci linię kredytową w wysokości 50 000 USD, zawsze musi mieć dostępne 50 000 USD. O wiele łatwiej jest udostępnić tylko 10 000 $.

Pamiętaj, że limity kredytowe nie są niezbywalnym prawem. Jeśli przeczytasz wszystko drobnym drukiem przy składaniu wniosku o kartę, zobaczysz, że firma obsługująca kartę kredytową zastrzega sobie prawo do obniżenia limitu kredytowego w dowolnym momencie, zazwyczaj z dowolnego powodu.

Często istnieje automatyczny algorytm, który analizuje Twoje nawyki związane z wydatkami. Jeśli zrobisz coś niezwykłego (powiedzmy, zaczniesz wydawać dużo więcej lub mniej niż zwykle lub w różnych typach sklepów), może to spowodować rzucenie czerwonych flag, które automatycznie zmniejszają Twój limit kredytowy.

Wszystko, co musisz wiedzieć o limitach kredytowych

Ale mam wielki kredyt!

Kiedyś zakładano, że dobre wyniki kredytowe i znakomite zwyczaje w zakresie zaciągania pożyczek uodporniły pożyczkobiorców na obniżenie limitów kredytowych, ale recesja zmieniła zbiór przepisów. W rzeczywistości te dobre nawyki, w tym pilne spłacanie salda, mogą w rzeczywistości spowodować zmniejszenie limitu kredytowego. Nazywa się to „pogoni za saldem i dzieje się tak, gdy banki obserwują, jak spłacasz saldo, a następnie odpowiednio obniżasz limit kredytowy, aby ograniczyć ryzyko w przypadku niewypłacalności.

Czy to oznacza, że ​​zawsze należy utrzymywać wysoką równowagę? Oczywiście, że nie, ponieważ otwiera to zupełnie inną puszkę robaków, która wpływa na wynik finansowy i zdolność kredytową. A propos wyników kredytowych…

Współczynnik zdolności kredytowej

Twoja ocena kredytowa również ma znaczenie. Oto szalony chwyt-22 dla Ciebie: jeśli Twoja ocena kredytowa obniży się z jakiegokolwiek powodu (zbyt wiele zapytań o wynik lub być może zalegałeś z inną pożyczką), może to zasygnalizować bankowi, aby obniżył limit kredytowy. Ale obniżenie limitu kredytowego zmienia wskaźnik wykorzystania (znowu jest to kwota dostępnego kredytu w porównaniu z kwotą aktualnie używanego kredytu), a to może obniżyć Twoją zdolność kredytową.

Co oznacza dla ciebie niższy limit

Konsekwencje niższego limitu? Po pierwsze, jest oczywiste: będziesz mieć mniej dostępnego ubezpieczenia, jeśli musisz wydać dużo pieniędzy w ciągu miesiąca.

Niestety Twój bank może ustawić limit w dowolnym miejscu. Mogą ustawić go blisko kwoty salda, a nawet poniżej!

Ponieważ kwota dostępnego kredytu jest ściśle powiązana z Twoją zdolnością kredytową, nagłe przekroczenie limitu karty może zdecydowanie zaszkodzić Twojemu wynikowi, nawet jeśli to nie Ty przekraczałeś limit.

Co możesz zrobić, jeśli Twój limit zostanie zmniejszony?

Czas na działanie. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że po obniżeniu limitu kredytowego mają opcje. Bądź rozsądnym konsumentem i rozważ następujące kroki:

 • Odbierz telefon. Na odwrocie kredytu powinien znajdować się numer telefonu. Nazwać. Poproś przedstawiciela obsługi klienta o przywrócenie starego limitu. To takie proste. Nie zapomnij:
  • Bądź uprzejmy
  • Wspomnij, jak długo jesteś klientemJeśli byłeś odpowiedzialnym, sumiennym pożyczkobiorcą, grzecznie przypomnij im o tym fakciePoproś o racjonalizację spadku limitu i poproś wystawcę karty kredytowej o przywrócenie starego limitu Przenieś saldo na nową kartę. Jeśli masz już inną kartę kredytową, zawsze możesz tasować rzeczy, aby pozostać znacznie poniżej łącznych limitów kredytowych. Jeśli polegałeś na jednym, rozejrzyj się i znajdź kartę z lepszym limitem kredytowym. Po prostu upewnij się, że:

   • Przeczytaj drobny druk i upewnij się, że pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia
   • Pamiętaj, że otwarcie nowych kont może wpłynąć na Twoją zdolność kredytowąSprawdź opłaty za przelew salda. Zwróć uwagę na wstępne stawki i daty wygaśnięciaWiedz, że ta nowa karta może również obniżyć Twój limit kredytowy w dowolnym momencie. Nie zamykaj starej karty kredytowej na złość. Kuszące może być „pokazanie ich poprzez anulowanie karty, ale nie ma takiej potrzeby. Możesz umieścić saldo w innym miejscu, ale pamiętaj, że anulowanie karty tylko jeszcze bardziej obniży dostępny kredyt – tym samym wpływając na współczynnik wykorzystania – i może ostatecznie zaszkodzić Twojemu kredytowi.Uczciwe ostrzeżenie

    Zła wiadomość: żadna z tych strategii nie jest niezawodna. Czasami po prostu nie możesz nic zrobić, aby przywrócić limit kredytu. Jeśli nie jesteś w stanie przekonać swojego banku lub wystawcy karty kredytowej do przywrócenia limitu kredytowego i nie możesz zabezpieczyć nowej karty, z czasem będziesz musiał po prostu poprawić swoją zdolność kredytową.

    Im więcej się uczysz, tym lepiej będziesz. Czytaj dalej The Simple Dollar i wszystkie drobny druk na tych kartach!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy