Co to jest RRSO i jej rola w hipotece

17 lutego 2021

6 lutego 2017 r. Justin

Kupując niekwalifikowane pożyczki, możesz mieć roczną stopę procentową lub RRSO. Jest często podawany obok stopy procentowej kredytu hipotecznego. RRSO służy do zakupów i porównywania kredytów, ponieważ jest wskaźnikiem przystępności kredytu jako całości. Poznajmy go i poznajmy jego rolę w podejmowaniu decyzji dotyczących kredytu hipotecznego.

Co to jest APR?

Oprocentowanie i RRSO to dwie różne rzeczy. Zobaczysz stopę procentową lub nominalną stopę procentową, która jest pobierana, gdy finansujesz określoną kwotę.

Z drugiej strony roczna stopa oprocentowania to połączenie stopy procentowej oraz innych kosztów i opłat związanych z zaciągnięciem kredytu.

Obejmują one koszty zamknięcia, punkty rabatowe, prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (w zależności od wpłaty zaliczki) i kary przedpłaty. Jest również wyrażona w rocznej stopie procentowej, stąd jej nazwa.

Ponieważ RRSO uwzględnia stopę procentową i związane z nią koszty kredytu, jest wyższa niż nominalna stopa procentowa.

Rodzaje APR

Istnieją dwa rodzaje rocznych stóp procentowych:

 • W przypadku pożyczek o stałym oprocentowaniu. Towarzysząca stopa procentowa nie zmienia się przez cały okres pożyczki.
 • W przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu. Towarzysząca stopa procentowa będzie się od czasu do czasu dostosowywać.RRSO czy stopa procentowa?

  Każda z nich – RRSO i oprocentowanie – ma swój sposób pokazania kosztów kredytu hipotecznego. Mamy stopę procentową, aby pokazać, jak przystępna będzie Twoja miesięczna rata, oraz roczną stopę procentową, aby powiedzieć, ile będzie Cię kosztować, jeśli zaciągniesz tę pożyczkę.

  Wystarczy spojrzeć na APR, aby zobaczyć, jak drogi lub niedrogi może być kredyt hipoteczny. Jeśli jest niski, prawdopodobnie będzie oznaczać niższe koszty kredytu. Jednak niektórzy pożyczkodawcy mogą pobierać dodatkowe opłaty lub punkty.

  APR i jej zastosowania

  RRSO jest najsilniejsza, gdy porównuje się pożyczki długoterminowe, takie jak 30-letnie kredyty hipoteczne. Dzieje się tak, ponieważ ta stawka opiera się na długoterminowych założeniach i opłatach rozłożonych w czasie trwania pożyczki.

  Dlatego przez cały okres kredytowania musisz pozostać w domu, np. 30 lat lub dłużej, aby w pełni cieszyć się niską RRSO i niskimi miesięcznymi ratami, jakie niesie ze sobą. Jeśli planujesz wyprowadzkę za kilka lat, możesz wziąć pożyczkę przy mniejszych kosztach początkowych. Weź również pod uwagę swój próg rentowności lub czas, w którym odzyskałeś wydatki związane z zaciągnięciem pożyczki, zanim wykonasz jakiś ruch.

  Co więcej, APR nie jest tak skuteczny przy określaniu wielkości kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej. ARM zmieniają się po zakończeniu okresu stałej stawki. Nawet przy maksymalnych stopach procentowych roczna stopa procentowa jest obliczana na podstawie zakładanej stopy, która jest stała. Ostatecznie może nie odzwierciedlać tak naprawdę kosztów pożyczki ARM, gdy jego stopa rośnie lub spada.

  Ogólnie rzecz biorąc, o wiele łatwiej jest zważyć wartość pożyczki i porównać ją z innymi pożyczkami opartymi na RRSO, łącznie z wielkością zaliczki, kosztami zamknięcia i kosztami posiadania domu. Najlepiej skontaktować się z pożyczkodawcą, który wyjaśni i pomoże Ci zrozumieć, co naprawdę oznacza dla Ciebie roczna stopa oprocentowania.

  NASI EKSPERCI WIDZIŁO NA: WAŻNE UJAWNIENIA HIPOTECZNE:

  Kiedy pytasz o kredyt hipoteczny na tej stronie, nie jest to wniosek o kredyt hipoteczny. Po wypełnieniu Twojego zapytania dołożymy wszelkich starań, aby dopasować Cię do pożyczkodawcy, który może pomóc Ci w złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny i przedstawi wymagania dotyczące kwalifikowalności produktu hipotecznego w Twojej indywidualnej sytuacji.

  Każdy produkt hipoteczny, który może zaoferować pożyczkodawca, będzie obciążony opłatami lub kosztami, w tym kosztami zamknięcia, punktami początkowymi i / lub opłatami za refinansowanie. W wielu przypadkach opłaty lub koszty mogą sięgać kilku tysięcy dolarów i mogą być należne w momencie udzielenia kredytu hipotecznego.

  Składając wniosek o produkt kredytu hipotecznego, pożyczkodawcy zwykle wymagają podania ważnego numeru ubezpieczenia społecznego i poddania się kontroli kredytowej. Konsumenci, którzy nie posiadają minimalnego akceptowalnego kredytu wymaganego przez pożyczkodawcę, prawdopodobnie nie zostaną zatwierdzeni do refinansowania kredytu hipotecznego.

  Minimalne ratingi kredytowe mogą się różnić w zależności od kredytodawcy i produktu hipotecznego. W przypadku, gdy nie kwalifikujesz się do uzyskania ratingu kredytowego w oparciu o wymaganą minimalną zdolność kredytową, pożyczkodawca może, ale nie musi, przedstawić Ci usługę doradztwa kredytowego lub firmę zajmującą się ulepszaniem zdolności kredytowej, która może, ale nie musi, być w stanie pomóc Ci poprawić kredyt za opłatą.

  Mortgage.info nie jest agencją rządową ani pożyczkodawcą. Nie jest powiązany z HUD, FHA, VA, FNMA ani GNMA. Ciężko pracujemy, aby dopasować Cię do lokalnych pożyczkodawców w zakresie kredytu hipotecznego, o który pytasz. To nie jest oferta pożyczki i nie jesteśmy powiązani z Twoją obecną osobą zajmującą się obsługą kredytów hipotecznych.

  NMLS ID # 1237615 | AZMB # 0928735

  8123 South Interport Blvd. Suite A, Englewood, CO 80112

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy