Co to jest bezpośrednia pożyczka federalna?

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Jeśli dopiero zaczynasz myśleć o tym, jak opłacić studia, ubieganie się o federalne pożyczki bezpośrednie może wydawać się przytłaczające. Prawdopodobnie dlatego tylko 61% uczniów szkół średnich wypełniło FAFSA w 2018 roku.

Idealnym scenariuszem jest rezygnacja z pożyczania pieniędzy na opłacenie studiów. Ale coraz częściej większość studentów uważa, że ​​nie jest to dla nich opcja.

Jeśli więc musisz zaciągać pożyczki studenckie, najlepszym rozwiązaniem są federalne pożyczki bezpośrednie. Stopy procentowe będą zwykle niższe niż prywatne pożyczki studenckie, plany spłaty są bardziej elastyczne, a Ty otrzymasz pewne federalne zabezpieczenia.

Co to są federalne pożyczki bezpośrednie?

Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych zapewnia program zwany Federalnym Programem Bezpośrednich Pożyczek im. Williama D. Forda. Federal Direct Loans odnosi się do subsydiowanych i niesubsydiowanych pożyczek dostępnych dla studentów. Program oferuje kilka różnych pożyczek studenckich, a każdy z nich jest nieco inny.

Oto cztery różne rodzaje pożyczek studenckich, o które możesz się ubiegać:

 • Bezpośrednie pożyczki subsydiowane: czasami nazywane są również pożyczkami Stafford. W przypadku bezpośrednich pożyczek subsydiowanych Departament Edukacji pokrywa odsetki naliczane od pożyczek, gdy jesteś jeszcze w szkole. Oznacza to, że nie będziesz musiał spłacać żadnych odsetek od tych pożyczek przed ukończeniem studiów. Studenci studiów licencjackich muszą wykazać potrzebę finansową, aby kwalifikować się do otrzymania bezpośrednich pożyczek subsydiowanych.
 • Bezpośrednie pożyczki bez dotacji: w przypadku tego rodzaju pożyczki odpowiadasz za opłacenie rachunku za wszelkie odsetki naliczone, gdy jesteś jeszcze w szkole. Odsetki te zostaną skapitalizowane, dopóki pozostają niespłacone, dodając kapitał do pierwotnej pożyczki. Z tego powodu bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane nie są udzielane w oparciu o potrzeby finansowe. Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane są również dostępne dla absolwentów i studentów. Pożyczki Direct PLUS: jeśli ubiegasz się o pożyczki Direct PLUS, będziesz musiał przejść kontrolę kredytową. Pożyczki te są przeznaczone dla absolwentów i studentów, którzy mieli czas na zbudowanie kredytu. Możesz jednak ubiegać się o pożyczki Direct PLUS u cosignera. W przypadku pożyczek PLUS otrzymasz sześciomiesięczny okres karencji po ukończeniu studiów, zanim będziesz musiał zacząć spłacać pożyczki. Bezpośrednie pożyczki konsolidacyjne: Bezpośrednie pożyczki konsolidacyjne pozwalają absolwentom łączyć kilka pożyczek w jedną pożyczkę z jedną obsługą. Może to usprawnić miesięczne spłaty pożyczki i wydłużyć plan spłaty pożyczki do 20 lat.Jakie są wymagania kwalifikacyjne?

  Oto wymagania, które musisz spełnić, aby kwalifikować się do federalnej pożyczki bezpośredniej:

  • Licencjat w kwalifikowanej szkole.
  • Wykazali potrzeby finansowe określone przez FAFSA.Obywatel USA lub osoba niebędąca obywatelem USA.Otrzymałem dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED.Zapisano się co najmniej na pół etatu w kwalifikującej się szkole.Nie zalegają z żadnymi istniejącymi federalnymi pożyczkami studenckimi.Spełnij ogólne wymagania kwalifikacyjne do federalnej pomocy dla studentów.Jaka jest maksymalna kwota pożyczek studenckich, które możesz otrzymać?

   Federalne pożyczki bezpośrednie są łatwiejsze do uzyskania niż prywatne pożyczki studenckie, ale istnieją ograniczenia dotyczące kwoty, jaką można pożyczyć. Te limity pożyczek zależą od tego, jak daleko jesteś w szkole i od tego, czy twoi rodzice przyczyniają się do twojej edukacji.

   Zależni studenci studiów licencjackich

   Pierwszy rok Łącznie 5500 USD; 3500 $ dotacji
   Drugi rok 6500 USD łącznie; 4500 dolarów dotowanych
   Trzeci i czwarty rok Łącznie 7500 USD; 5500 $ dotacji
   Niezależni studenci studiów licencjackich

   Pierwszy rok 9,500 USD łącznie; 3500 $ dotacji
   Drugi rok 10 500 USD łącznie; 4500 dolarów dotowanych
   Trzeci i czwarty rok 12 500 USD łącznie; 5500 $ dotacji
   Absolwenci mają limit roczny 20 500 USD i limit dożywotni 138 500 USD.

   Jak ubiegać się o federalną pożyczkę bezpośrednią?

   Większość ludzi kwalifikuje się do jakiegoś rodzaju pomocy federalnej, ale wymaga to pewnego planowania z Twojej strony. Oto pięć kroków, które możesz wykonać, aby rozpocząć ten proces.

   1. Utwórz swój identyfikator FAFSAPierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest utworzenie identyfikatora FSA. To jest nazwa użytkownika i hasło, których będziesz używać do uzyskiwania dostępu do systemu online Departamentu Edukacji i przeglądania dokumentów dotyczących pomocy finansowej.

   Jeśli tworzysz identyfikator po raz pierwszy, ukończenie go powinno zająć tylko około 10 minut. Jeśli wypełniłeś już FAFSA i tworzysz nowy identyfikator, może minąć kilka dni, zanim będziesz mógł zalogować się przy użyciu nowego identyfikatora.

   2. Zbierz potrzebne dokumentyBędziesz potrzebował sporo informacji, aby wypełnić bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA), zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy raz. Warto zebrać te informacje przed rozpoczęciem, aby niczego nie przegapić.

   Oto lista niektórych potrzebnych dokumentów:

   • Twój numer ubezpieczenia społecznego
   • Twoje prawo jazdyFormularze W-2 Ciebie i Twoich rodzicówFederalne zeznania podatkowe Twoich rodziców z poprzedniego roku (dla uczniów pozostających na utrzymaniu)Twoje federalne zeznania podatkowe z poprzedniego roku (dla studentów niezależnych)Wyciąg bankowyWszelkie inne zapisy poprzednich zarobionych dochodów3. Wypełnij FAFSATermin wypełnienia FAFSA upływa 30 czerwca 2020 do północy. Ale zawsze powinieneś złożyć FAFSA tak szybko, jak to możliwe, abyś mógł jak najszybciej wypracować pomoc finansową.

    Kiedy zaczniesz, musisz wybrać rok, w którym chodzisz do szkoły. Jeśli wcześniej wypełniłeś FAFSA, możesz wybrać formularz „odnowienia. Spowoduje to automatyczne wypełnienie informacji demograficznych z poprzedniego roku, oszczędzając trochę czasu.

    Oto niektóre informacje, których możesz się spodziewać:

    • Informacje demograficzne: będą to pytania dotyczące Twojego imienia i nazwiska, daty urodzenia i innych podstawowych informacji.
    • Informacje o szkole: Tutaj wprowadzisz informacje o szkołach, do których zamierzasz uczęszczać. Możesz dodać maksymalnie 10 szkół, nawet jeśli nie zostałeś przyjęty do żadnej z nich. Zapewni to jednorazowe wypełnienie wniosku dla wybranej szkoły. Status na utrzymaniu: Pomoże to Departamentowi Edukacji określić, czy jesteś studentem zależnym, czy niezależnym. Dane demograficzne rodziców: jeśli jesteś uczniem zależnym, musisz podać dane demograficzne również swoich rodziców. Jeśli twoi rodzice są nadal małżeństwem, oboje rodzice muszą wypełnić tę sekcję. Jeśli są rozwiedzeni, możesz skorzystać z pomocy rodzica, który zapewnia Ci największe wsparcie finansowe. Informacje finansowe: dla większości ludzi jest to najtrudniejsza część wypełniania FAFSA. Ale jest to również jedna z najważniejszych sekcji, ponieważ określa kwotę pomocy finansowej, do której będziesz się kwalifikować. I na szczęście nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje. FSA korzysta z narzędzia do pobierania danych IRS, dzięki czemu możesz łatwo przesłać informacje podatkowe. Gdy skończysz, powinieneś otrzymać wiadomość potwierdzającą, że transfer się powiódł.4. Przejrzyj swój raport dotyczący pomocy dla studentów (SAR)Po wypełnieniu FAFSA i przesłaniu go online, będziesz chciał przejrzeć raport o pomocy dla studentów (SAR). Zwykle jest dostępny dwa tygodnie po wypełnieniu FAFSA.

     Twój SAR jest wysyłany do wszystkich szkół, które umieściłeś na liście FAFSA i są to informacje, które wykorzystają do ustalenia, czy kwalifikujesz się do otrzymania pomocy dla studentów.

     Aby to sprawdzić, wejdź na FAFSA.gov i zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora FAFSA. Klikniesz stronę „My FAFSA, a następnie „View or Print Your Student Aid Report (SAR).

     5. Przejrzyj i zaakceptuj swój list o pomocy finansowejPo wypełnieniu FAFSA szkoły, do których zostałeś przyjęty, wyślą Ci list z ofertą pomocy finansowej. Ten list zostanie dostarczony pocztą i zawiera podsumowanie pomocy finansowej, do której się kwalifikujesz.

     Powinieneś uważnie przejrzeć ten list, aby zrozumieć, jaką pomoc finansową otrzymasz. List będzie zawierał następujące informacje:

     • Całkowity koszt uczestnictwa
     • Twój oczekiwany wkład rodzinyWszelkie granty i stypendia, do których się kwalifikujeszWszelkie subsydiowane lub niesubsydiowane pożyczki, do których się kwalifikujeszGdy będziesz gotowy, zaakceptujesz ofertę pomocy finansowej za pośrednictwem biura pomocy finansowej swojej szkoły. Mogą pomóc w ustaleniu szczegółów dystrybucji pożyczek.

      Jaka jest różnica między federalnymi a prywatnymi pożyczkami studenckimi?

      Większość studentów zaczyna od złożenia wniosku o federalne pożyczki bezpośrednie, a następnie korzysta z prywatnych pożyczek studenckich, aby wypełnić wszelkie luki w finansowaniu. Oto największe różnice między tymi dwoma rodzajami pożyczek.

      FEDERALNE POŻYCZKI STUDENCKIE
      Prywatne pożyczki studenckie
      Proces aplikacji Złóż wniosek online na stronie FAFSA.gov. Złożysz wniosek u prywatnego pożyczkodawcy lub banku.
      Kwalifikowalność Większość pożyczek federalnych jest łatwa do uzyskania. Nie potrzebujesz cosignera ani historii kredytowej. Pożyczkobiorcy muszą wykazać silną historię kredytową i dowód dochodów. Lub możesz złożyć wniosek za pomocą cosignera.
      Stawki Stawki określa ustawa. Oznacza to, że wszyscy pożyczkobiorcy otrzymują takie same stawki, niezależnie od ich sytuacji. Stopy procentowe będą stałe lub zmienne. Pożyczkobiorcy kwalifikują się do najniższych stawek na podstawie ich zdolności kredytowej.
      Limity pożyczania Tak, limity kredytu są określane przez FAFSA. Limity zadłużenia określa pożyczkodawca. Ale wielu pożyczkodawców pozwoli ci pożyczyć do całkowitego kosztu uczestnictwa.
      Ochrona pożyczkobiorców Pożyczki federalne obejmują plany spłaty uzależnione od dochodów, odroczenie, wyrozumiałość i umorzenie pożyczki. Pożyczki prywatne mają mniejszą ochronę kredytobiorców. Zabezpieczenia te zostaną określone przez pożyczkodawcę.
      Końcowe przemyślenia

      Ważne jest, aby wiedzieć, jak ubiegać się o federalne pożyczki studenckie, aby otrzymać fundusze potrzebne na studia. Federalna pożyczka studencka ma pewne zalety, których nie oferują pożyczki prywatne, ale nadal jest to dług z tytułu pożyczki studenckiej, który będziesz musiał spłacić.

      Przed przyjęciem pożyczki studenckiej upewnij się, że rozumiesz wszystkie warunki i nigdy nie pożyczaj więcej, niż jesteś w stanie spłacić. I upewnij się, że najpierw wykorzystujesz wszystkie dostępne stypendia i granty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy