Co robi kasjer?

Category: Mogą Mieć
17 lutego 2021

Czy byłbyś dobrym kasjerem? Weź udział w naszym teście kariery i znajdź najlepsze mecze z ponad 800 karier.

Co to jest kasjer?

Kasjer to osoba, która pracuje dla banku i jest odpowiedzialna za dokładne przetwarzanie rutynowych transakcji bankowych w banku. Transakcje te obejmują realizację czeków, deponowanie pieniędzy i pobieranie spłat pożyczek.

W tym artykule:
 • Co to jest kasjer?
 • Co robi kasjer?Jakie jest miejsce pracy kasjera?Co robi kasjer?

  Kasjerzy zazwyczaj wykonują następujące czynności:

  Policz gotówkę w szufladzie na początku zmiany

  Akceptuj czeki, gotówkę i inne formy płatności od klientów

  Odpowiada na pytania klientów dotyczące ich kont

  Przygotuj specjalistyczne rodzaje funduszy, takie jak czeki podróżne, obligacje oszczędnościowe i przekazy pieniężne

  Wymieniaj dolary na walutę obcą

  Zamawiaj karty bankowe i czeki dla klientów

  Rejestruj wszystkie transakcje elektronicznie podczas całej zmiany

  Policz gotówkę w szufladzie na koniec zmiany i upewnij się, że saldo salda

  Kasjerzy są odpowiedzialni za bezpieczne i dokładne obchodzenie się z pieniędzmi, które przetwarzają. Realizując czek, muszą zweryfikować tożsamość klienta i upewnić się, że na koncie jest wystarczająca ilość pieniędzy, aby pokryć transakcję. Przy liczeniu gotówki kasjer musi uważać, aby nie popełnić błędów.

  Kasjerzy wyszukują również klientów, którzy mogą chcieć kupić więcej produktów lub usług finansowych od banku, takich jak certyfikaty depozytowe (CD) i pożyczki. Kiedy uważają, że klient jest zainteresowany, kasjerzy wyjaśniają produkty i usługi oferowane przez bank i kierują klienta do odpowiedniego personelu sprzedaży.

  W większości banków kasjerzy rejestrują zmiany na rachunkach za pomocą terminali komputerowych, które zapewniają im łatwy dostęp do informacji finansowych klienta. Opiekunowie mogą również wykorzystać te informacje, polecając nowy produkt lub usługę.

  Główni kasjerzy zarządzają operacjami kasjera. Wykonują te same zadania, co inni kasjerzy, a także niektóre zadania kierownicze, takie jak ustalanie harmonogramów pracy lub pomoc mniej doświadczonym kasjerom. Ze względu na swoje doświadczenie, główni kasjerzy mogą mieć do czynienia z trudnymi problemami klientów, takimi jak kwestionowanie przez klienta błędu na koncie. Główni kasjerzy również udają się do skarbca (gdzie trzymane są większe ilości pieniędzy) i upewniają się, że pozostali kasjerzy mają wystarczającą ilość gotówki na pokrycie swojej zmiany.

  Czy nadajesz się na kasjera?

  Opowiadacze mają różne osobowości. Zwykle są osobami konwencjonalnymi, co oznacza, że ​​są sumienne i konserwatywne. Są logiczne, wydajne, uporządkowane i zorganizowane. Niektórzy z nich są również przedsiębiorczy, co oznacza, że ​​są żądni przygód, ambitni, asertywni, ekstrawertyczni, energiczni, entuzjastyczni, pewni siebie i optymistyczni.

  Czy to brzmi jak ty? Wypełnij nasz darmowy test kariery, aby dowiedzieć się, czy kasjer jest jednym z najlepszych meczów w Twojej karierze.

  Jakie jest miejsce pracy kasjera?

  Większość kasjerów pracuje w oddziałach banków. Siedzą przy stanowisku komputerowym i wchodzą w interakcję z klientami zza szklanej przegrody. Niektóre banki eksperymentują z nowymi formatami, które umożliwiają kasjerowi ściślejszą interakcję z klientem poprzez zmianę miejsca kasjera lub usunięcie szklanej bariery.

  Kasjerzy są również znani jako:

  Bank Teller

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy