Chińskie wiadomosci mogą mieć duży wpływ na zbyt

27 lipca, 2020
Category: waluty

Poznamy też dane nt. produkcji przemysłowej, która przy grudniu powinna wzrosnąć na temat 10, 1-wsza proc. r/r, a także sprzedaży detalicznej (14, 9 proc. r/r). W przypadku dwóch ostatnich informacji oczekiwane wydaje sie byc utrzymanie rocznej dynamiki w stopniu z listopada, także ewentualna pozytywna niespodzianka może poprawić nastroje. Przyczynić się dodatkowo mogą też dane na temat. inwestycji po aglomeracjach miastowych, których roczna dynamika szacowana jest w grudniu na poziomie 20, 7 proc. r/r.

Wprawdzie ostatnimi czasy ukazało się szereg albumów tematycznych zagranicznych banków prognozujących tegoroczny wzrost PKB na poziomie zbliżonym do 12, 5 proc. r/r, to każde dane przybliżające nas do adaptacji scenariusza odbicia chińskiej ekonomii, będą odbierane pozytywnie.

Przede wszystkim mogą przedłużyć obserwowane obecnie odbicie się dolara australijskiego, który odrabiał straty na dużych stratach poniesionych w nocy (słabe informacje z rynku pracy). Na wykresie AUD/USD widać, że wróciliśmy się przeszlo poziom jednej, 0530, co daje okazje na odreagowanie przynajmniej po okolice 1-wsza, 0565-75, dzieki co zwracałem uwagę po rannym raporcie.

A co nadal z EUR/USD? Dzisiejsze dane z USA były laczone. Wpierw nastroje poprawił spadek cotygodniowego bezrobocia do 335 tys., gdyż oczekiwano odczytu na poziomie 365 tys., a także postep rozpoczętych budów do 954 tys. po grudniu, w stosunku do spodziewanych 890 tys. Zostały one jednak wymazane za posrednictwem słabe informacje dotyczące aktywności w rejonie Filadelfii (indeks Philly FED nieoczekiwanie spadł w kwietnio do -5, 8 pkt. z 8, 1 pkt. w grudniu).

Tym samym wciąż brakuje argumentów za korektą ostatnich wzrostów EUR/USD. Zwłaszcza, że głównym motorem zwyżki wspólnej waluty są dobre nastroje w dziedzinie długu, natomiast inwestorzy widzą, że europejscy oficjele, jak na razie zbytnio nie interweniują w sprawie zbyt krzepkiego euro. To oczywiście może się po każdej chwili zmienić (politycy mają to do tego, iż nieraz pojawiają się zupełnie nieoczekiwanie), ale dopóki faktycznie nie jest, to droga przy stronę krzepkiej strefy sprzeciwu 1, 3385-1, 3403, z możliwością jej naruszenia jest otwarta. Zwłaszcza, że prezentowane rano pomoc w okolicach 1, 3330 w niedawnych godzinach spełniło swoją rolę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy