Buzek apeluje: Powinnismy przestać żyć na pozyczka

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

*Szef europarlamentu Jerzy Buzek zaapelował do przywódców unijnych, by skończyć sposród kulturą życia na pozyczka, dłużej pracować i później odchodzić na emeryturę. Zaapelował, by zarządzenie gospodarcze dotyczyło _ 27 _, natomiast nie tylko tereny euro. *

_ – Trzeba wysłać silny sygnał az do międzynarodowych rynków finansowych _ – zaapelował Buzek przy przemówieniu na samej górze unijnym. – _ Może czasem płacicie wysoką polityczną cenę, jednak w czasach krachu musicie podjąć właściwe decyzje, a cos wiecej niz takie, które są komfortowe – _dodał polityk.

Jak i równiez zaapelował na temat zakończenie zwiazanych z kultura życia dzieki kredyt. a mianowicie _ Powinnismy powiedzieć naszym wlasnym obywatelom, że będziemy pracowali dłużej, odchodzili na emeryturę później i nie będziemy żyli wiecej niz stan _ – powiedział.

By zapewnić rynki, że UE jest w stanie zapobiec kryzysowi zadłużenia nastepnego, po Grecji, kraju, przywódcy mają na szczycie zdecydować, w jaki sposób wzmocnią dyscyplinę budżetową a takze zarządzanie politykami gospodarczymi.

Buzek poinformował, że Parlament Europejski zgadza się z propozycją, by w stopniu UE mierzone były koncepty budżetów narodowych. Zaapelował też o poparcie koordynacji makroekonomicznej, ale wyjawszy potrzeby tworzenia nowej przedsiebiorstw. To wskazówka do francuskiego pomysłu zrobienia sekretariatu zarządzającego strefą euro. _ a mianowicie Wszystkie 27 państw musi brać udział we wzmocnieniu zarządzania ekonomicznego _ a mianowicie zaapelował Buzek.

Ponadto, przy ostatniej części przemówienia, Buzek zaapelował o zakończenie konstrukcji jednolitego rynku energii przy UE, tak by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w UE. To totez – jak poinformował a mianowicie _ miesiąc temu z byłym szefem Komisji Europejskiej Jacquesem Delorsem zaproponowałem ustanowienie Europejskiej Wspólnoty Energetycznej _.

Inicjatywa zaadresowana jest az do wszystkich członków UE, lecz na początek Buzek ofiaruje stworzenie tak zwanym. wzmocnionej współpracy krajów, które chcą iść dalej jak i równiez zintegrować swe sektory energii i np. dokonywać razem zakupów surowców energetycznych.

Przewodniczący liczy dzieki rozwój naszej inicjatywy poprzednio zakończeniem swojego mandatu jako szefa PE, licząc na postęp zwłaszcza za węgierskiego i polskiego przewodnictwa w UE przy 2011 roku.

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • To państwo, które nie musi oszczędzać
  • Francuska gazety: Merkel narzuciłaUnii swoją wizję
  • Wiadomości z kraju i wraz z świata na Twojej stronie www

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy