Brytyjskie rodziny zbiednieją o 780 funtów

Brytyjskie rodziny zbiednieją o 780 funtów
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Płace rzeczywiste kalkulowane wraz z uwzględnieniem inflacji spadną przy 2011 r. już czwarty kolejny dwanascie miesiecy z rzędu.

Główne powody nowsze podatki a mianowicie od stycznia obowiązuje wyższa stawka VAT – cięcia wydatków ogólnych (łącznie dzieki 81 mld funtów w obecnej kadencji parlamentu) jak i równiez wyższe koszty surowców, zwłaszcza ropy. Autorzy raportu sposród firmy Deloitte oceniają, że średnia zarobków w obecnym roku obrachunkowym wzrośnie o 2, czterech proc. w stosunku do średniorocznej nogi inflacji w stopniu 4, cztery proc. (4, 0 proc. w marcu).

Dopiero po 2015 roku, a więc w roku wyborczym mozliwa siła nabywcza gospodarstw domowych powróci do stopnia sprzed załamania z 2009 roku. Na raz ostatni spadku realnych przychodów poprzez cztery okres z rzędu brytyjskie domy doświadczyły w czasach królowej Wiktorii w czasach 70. XIX wieku.

Deloitte przewiduje , że w czasach 2011-12 brytyjski PKB będzie wzrastać z roku na rok o 1, 5 proc. Jest to o wiele poniżej prognoz resortu finansów, iż po roku 2011 wzrost ekonomiczny wyniesie jednej, 7 proc., a przy rok później 2, 5 proc.
Główny konsultant ekonomiczny Deloitte Roger Bootle w wypowiedzi dla BBC wyraził trwogi, że nabywcy chcąc nie chcąc będą musieli ograniczyć wydatki. Mierzy, że pierwotnego spadek polski wyniesie 1-wsza proc. i 0, 5 proc. w roku 2012.

Bootle zastrzegł też, że nie ma pewności, czy sektor prywatny okaże się wystarczająco prężny, by wchłonąć pracowników, zwalnianych z sektora publicznego w ramach rządowych oszczędności.

Jak ogłosił wcześniej Centralny Urząd Statystyczny, w czasie ostatniej recesji brytyjski towar krajowy brutto zmniejszył się o 6, 4 proc., podczas gdy w strefie euro o 5, 3 proc., a po USA o 3, 12 proc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy