bmp AG może wyjść z jednej lokaty

bmp AG może wyjść z jednej lokaty
27 lipca, 2020
Category: gielda

Firma zarządzająca aktywami bmp AG może jeszcze w tym roku zrealizować wyjście z 1 inwestycji, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Firma deklaruje, że w tym roku nie planuje już nowych inwestycji, za to w pierwszej połowie przyszłego roku dzierzy zakończyć zbieranie środków gwoli dwóch oryginalnych funduszy.

_ Jeśli nie w tym roku, to po I kwartale przyszłego zrealizujemy transakcję na temat której konwersacji są bardzo zaawansowane. Zrealizowane zostało due diligence, witryny wymieniły się projektami umowy _ – powiedział prezes bmp AG Oliver Borrmann na zebraniu z rachmistrzami i dziennikarzami. Dodał, że spółka odnotuje w tym roku zarobek netto a realizacja potencjalnej transakcji może zakładany wynik jeszcze poprawić.

Z swoim wypowiedzi wyplywa, że transakcja dotyczy jednej z niemieckich spółek portfelowych bmp AG: newtron badz ergo trade.

Borrmann poinformował też, że w tym roku spółka nie przeprowadzi już oryginalnych inwestycji. Natomiast na początku przyszłego roku rozpocznie _ fundraising _ dla nowego funduszu ECO Investors Germany.

_ Kasa będzie się koncentrować na inwestycjach przy Niemczech, lecz 25% jego wartości może zostać zainwestowane w przedsięwzięciach w państwach sąsiadujących _ – powiedział Borrmann. Po przyszłym roku kalendarzowego firma rozpocznie też proces zbierania środków dla funduszu bmp Publikatory Investors II.

Jednym z głównych celów w przyszły rok ma być zwiększenie wartości zarządzanych aktywów. Wartość aktywów obcych (nie licząc wartości własnych lokaty portfelowych) bmp AG zwiekszyła się polski o dwadziescia mln euro do 81 mln ó. To wynik wygranego przetargu na zarządzanie funduszem inwestycyjnym należącym do landu Brandenburgii. Spółka startuje w analogicznym przetargu na zarządzanie funduszem kolejnego landu.

Przyszłoroczne rezultaty spółki mogą zależeć od czasu postawy spółki biotechnologicznej Revotar, w której bmp AG ma 38, 97% udziałów. W maju mają być znane efekty dotyczące badań leku nad którym pracuje ta spólka. Borrmann przyznał, że złe wyniki będą oznaczały niewypłacalność i likwidację Revotara. Zaznaczył jednak, że taki rozwój sytuacji będzie miał niewzruszony wpływ dzieki wyniki bmp AG, które już uczyniło odpowiednie odpisy. Sukces może oznaczać aczkolwiek skokowy postep wartości Revotar.

_ Najgorsze jest w tej sytuacji, że już nic więcej nie możemy zrobić. Czekamy na rezultaty, przygotowujemy też Revotar az do wejścia dzieki giełdę w przypadku sukcesu badań, prowadzimy też rozmowy dotyczące ewentualnej fuzji z innymi notowanymi kompaniami. Jesteśmy także w kontakcie wraz z wiodącymi koncernami farmaceutycznymi zainteresowanymi licencją albo przejęciem spólki _ – zaznaczył Borrmann. Revotar manipuluje nad medykamentem, który posiada być zastosowany w uzdrawianiu przewlekłych schorzeń płuc.

Generalnie bmp jest zadowolone z postępów innych spółek portfelowych. Do negatywnych wyjątków należy m. in. polska Republika Kobiet. W tym przypadku bmp szuka partnera dla tej spółki. Firma zmieni też strategię inwestycji w polsce medialnym jak i równiez ma inwestować raczej w bardziej dojrzałe projekty zas nie przy start-upy. Bmp upraszcza też strukturę ekipy, co oznacza m. in. likwidację bmp Nasz kraj.

Narastająco przy I-III kw. 2010 roku spółka miała 2, 26 mln ó skonsolidowanego profitu netto wobec 5, szescdziesieciu mln ó straty dwanascie miesiecy wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7, 09 mln ó wobec 0, 21 mln euro.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania surowców na świecie
  • Forex: sprawdź kursy walut obcych online