ARP udzieliła Exalo Drilling z grupy PGNiG pożyczki w wysokości 100 mln zł

ARP udzieliła Exalo Drilling z grupy PGNiG pożyczki w wysokości 100 mln zł
27 lipca, 2020
Category: gielda

„Finansowanie rozwoju przedsiębiorstw to jeden wraz z najważniejszych obszarów naszej aktywności. Od lat wspieramy działalność polskich firm i pomagamy dywanom rozwinąć skrzydła. Tym razem środki z ARP pomogą po dalszej ekspansji Exalo Drilling. Jestem przekonany, że udzielona pożyczka przełoży się w dynamiczny rozwój firmy, zwłaszcza, że to globalna marka i spółka z przeszlo siedemdziesięcioletnią tradycją” – powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, cytowany przy komunikacie.

Środki zostaną kierowane na dalszy rozwój, metrów. in. nabycie nowoczesnego sprzętu.

„Jednym sposród strategicznych założeń Exalo Drilling S. Zas. jest stałe podnoszenie wiedzy technicznego i technologicznego proponowanych usług. To zwiększa naszą konkurencyjność i efektywność, zas w dłuższej perspektywie przełoży się na zwiększenie przychodów i rentowności. Koncentrujemy się na pozyskiwaniu nowych rynków w obszarze usług wiertniczych jak i równiez serwisowych. Totez też pragniemy dysponować najnowocześniejszym sprzętem wiertniczym i serwisowym, dzięki któremu będziemy mogli nadal odpowiadać na potrzeby naszych strategicznych kontrahentów w kraju i za granicą” – powiedział prezes Exalo Drilling Stanisław Niedbalec, cytowany w komunikacie.

Exalo Drilling to spółka z stajnie kapitałowej PGNiG, świadcząca usługi wiertnicze na rzecz firm poszukujących i udostępniających złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, usługi serwisowe, m. in. dla górnictwa otworowego, natomiast także budowlano-montażowe. Exalo Drilling prowadzi swoją działalność na terenie Polski, Ukrainy, Pakistanu, Kazachstanu, Ukrainy i po Czadzie. Spółka zatrudnia nieomal 2 tys. pracowników.

Filia Rozwoju Przemysłu S. A. (ARP S. A. ) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Wzrostu. Od początku działalności (1991 r. ) odpowiada w najważniejsze koniecznosci polskiej ekonomii. W okresie transformacji ARP S. A. uratowała tysiące stanowisk zatrudnienia, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S. Zas. obejmuje metrów. in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, natomiast także na terenie wzornictwa przemysłowego czy wynalazków. ARP S. A. zarządza dwiema ponadplanowymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec i TSSE Euro-Park Wisłosan. Lokal główna ARP S. A. znajduje się w Warszawie. Filia ma również oddziały po Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu jak i równiez Wrocławiu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy