Areszt na rzecz kolejnego uczestnika zajść po Zielonej Górze

Author:
27 lipca, 2020
Category: rózne

*W piątek sąd tymczasowo aresztował kolejnego uczestnika zamieszek po Zielonej Górze. Dwa kolejne wnioski są jeszcze rozpatrywane – poinformował rzecznik prokuratury okręgowej po Zielonej Górze Grzegorz Szklarz. *

Aresztowana przy piątek postac jest jedną z pięciu, które przy czwartek usłyszały zarzuty dotyczące zamieszek. Jednostki te zostały zatrzymane na podstawie zapisu z monitoringu.

Zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku publicznym jak i równiez czynnej napaści na policjantów postawiono czterem osobom, w tym kobiecie. 1 mężczyzna odpowiemy za udział w zbiegowisku i publiczne znieważenie funkcjonariuszy. Podejrzanym o czynną napaść na policjantów grozi az do 10 lat więzienia; zbytnio znieważenie funkcjonariuszy – az do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek za poręczeniem majątkowym przy wysokości dziesiec tys. zł, po przesłuchaniu, został zwolniony mężczyzna, który sam zgłosił się dzieki policję. Prokurator postawił mu zarzut czynnego udziału przy zbiegowisku publicznym i czynnej napaści w funkcjonariusza policji.

We wtorek zarzuty dotyczące m. in. czynnej napaści na funkcjonariuszy i niszczenia mienia usłyszało dziewięć osób zatrzymanych podczas zamieszek, które miały obszar w nocy z niedzieli w poniedziałek. 2-ie z nich są aresztowane, pozostałe przebywają na wolności za poręczeniem majątkowym albo pod dozorem policji.

Obecnie w śledztwie dotyczącym burd podejrzanych jest 15 osób, głównie młodych ludzi. Wśród nich są dwie damy. Policja szacuje, że w zamieszkach mogło wziąć udział nawet dwie stówy osób. Śledczy przewidują nastepne zatrzymania.

Az do zamieszek po Zielonej Górze doszło na tym, kiedy nieoznakowany policyjny bus potrącił śmiertelnie kibica przechodzącego za posrednictwem ulicę w niedozwolonym rejonie. 23-latek wracał z fety zorganizowanej sposród okazji uzyskania przez żużlowców Falubazu mistrzostwa Polski.

W toku zajść tłumu z policją uszkodzone zostały radiowozy, jednak także inne auta, wybijano witryny sklepów, zdemolowano stację benzynową i przystanki autobusowe. Rannych zostało 16 funkcjonariuszy, najpoważniej 2-ie policjantki.

Zielonogórska prokuratura wiedzie dwa śledztwa; jedno dotyczy potrącenia mężczyzny, drugie a mianowicie czynnego udziału w zbiegowisku, w tym czynnej napaści na policjantów jak i równiez uszkodzenia mienia.

W śledztwie dotyczącym wypadku drogowego prokuratura czeka na opinię biegłego ws. prędkości radiowozu. Zeznania bezstronnych świadków sugerują, że policyjny samochód nie jechał szybko. Dzial zwłok wykazała, że 23-latek zginął u nas w wyniku obrażeń głowy; miał 2, 78 promila napojów alkoholowych we krwi. W czwartek odbył się jego pogrzeb. (PAP)

mrd/ itm/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy