Analiza tygodniowa

Analiza tygodniowa
27 lipca, 2020
Category: gielda

*Trwająca kolaudacja spadków znamionuje się dużą zmiennością cen i sporymi emocjami w dziedzinie. Jest to zwykle zachowanie giełdy w fazie dystrybucji dzialaniu. Prawdopodobnie będziemy świadkami nadal wielu prób „wyciągania” wartosci *

SP500

Trwająca korekta spadków charakteryzuje się dużą zmiennością cen i sporymi emocjami na rynku. To typowe styl zycia giełdy przy fazie dystrybucji akcji. Przypuszczalnie będziemy świadkami jeszcze duzej liczby prób „wyciągania” cen, tak jak miało miejsce w środę po tymczasowym przebiciu minimów na 1384. Średnioterminowa mozliwosc pozostaje negatywna i dopóki kontrakt ESM7 znajduje się poniżej poziomu 1420 punktów wykorzystywalibyśmy wzrosty do sprzedaży. Wynik piątkowej sesja nie powinien być traktowany jako prognostyk na przyszłość wraz z względu w tzw „quadriple witching” innymi slowy dzień wygasania kontraktów jak i równiez opcji.

Zestawienie największych spółek DJIA na chwilę przebił psychologiczną barierę 12000 punktów. Narastające trwogi o kondycję spółek finansowych zaangażowanych po złe kredyty hipoteczne skłaniają większość inwestorów do ograniczania ryzyka. Przejawia się to rosnącą chęcią do spieniężenia papierowych zysków z hossy i zatem indeksy znajdują się pod presją sprzedających. W całej układance brakuje jeszcze ostatecznej nieracjonalnej i euforycznej fali zakupów jak i równiez test luki bessy dzieki 12550. Takowa fala kupna może jednakze nastąpić dopiero po nastepnym tąpnięciu dzieki giełdach, kiedy większość zawodników nastawiona będzie już na spadki.

FTSE 100

Podwyżki stóp procentowych przez BOE zaczynają wywierać wpływ dzieki gospodarkę. Wzięcie kredytu na rynku poniżej 6% stało się niemal niemożliwe. Wzrost tzw. „złych długów” w bilansach banków sprawił, że są one dzis znacznie ostrożniejsze w pożyczaniu pieniędzy. Władze finansowe prowadzą obecnie badania dotyczące ubezpieczenia kredytów (tzw. Payment Protection Insurance). Wzgledem niskich marż banki „wspierały się” po inny sposób, jak się okazuje nie zawsze uczciwie. Odcięcie zysków z ubezpieczeń kredytów może spowodować kolejne podwyżki w oprocentowaniu kredytów. Jednakże niezależnie do tych sprawy Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że gospodarka brytyjska będzie w tym roku liderem pośród krajów rozwiniętych, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy (2. 9%). Gospodarce winien także pomagać nieco słabszy funt, który spadł po ślad zbyt wysoko oprocentowanymi walutami (AUD, NZD, CAD).
Tydzień upłynął głównie pod emblematem spółek wydobywczych. Antofagasta jak i równiez Kazakhmys ogłosiły – zresztą bardzo rzetelne – wyniki za ubiegły rok. Obu spółkom pomagały wyższe koszty metali. Według prognoz zarządów firmy wyczekuje kolejny dobry rok, jednakze ceny metali, a zwłaszcza miedzi, nie zaakceptowac osiągną już tak wielkich poziomów. Imperial Tobacco ogłosił plan przejęcia hiszpańskiego wytwórcy papierosów Altadis. Ostatnie upadki wiele firm wykorzystywało do odkupowania akcji (Antofagasta).

Dzieki wykresie dziennym widać sporą zmienność i niepewność. Już po jednego razu drugi rejony poziomu 6000 zapewniły pomoc dla spadających cen. Aktualnie ceny weszły w fazę konsolidacji jak i równiez trudno na temat jasne określenie kierunku. Dobrą okazją az do sprzedaży mogą być okolice 6250-6300. Przełamanie poziomu 6000 będzie oznaczało ruch do 5800. Tuz przy obecnym rynku z dużym powodzeniem można stosować instrumenty typu CFD, które umożliwiają zarabianie zarówno na spadkach jak i dzieki wzrostach.

DAX 30

Wartosciowszy od spodziewanego indeks ZEW (5. dziewiec wobec trzech. 2) dowodzi, że nastroje wśród finansistów i analityków dotyczące koniunktury gospodarczej jak i równiez rynku kapitałowego w Niemczech są wciąż dobre. Nogi procentowe są na niskim poziomie, co sprzyja rozwojowi gospodarczemu. Coraz bardziej niepokojące może być umacniające się ó, które przy dłuższym terminie pogorszy wzory eksportu niemieckich towarów.
Na frankfurckiej giełdzie wciąż panuje niepewność. W ciągu tygodnia Dax stracił około 2. 5%. Zyskiwały akcje Volkswagena, który za pomocą obniżek cen w Chinach chce zwiększyć sprzedaż w tamtym regionie. Deutsche Bank podwyższył rekomendację dla Rheinmetall na „kupuj” powołując się na „obiecujące prognozy rozwoju”. SolarWorld zyskiwał po ogłoszeniu zwiększenia dywidendy za 2006 rok o 60%.

Wykres dzienny indeksu Dax prezentuje konsolidację przy dużym obrebie wahań. Rejony 6752 mogą być wlasciwym miejscem sluzace do sprzedaży – jest to niedawne maksimum oraz luka cenowa. Jednak wcześniej może zabraknąć chętnych żeby kupować naprawde wysoko i ceny zawrócą przed osiągnięciem tych poziomów. Przełamanie 6437 będzie oznaczało kolejny zmniejszenie cen wraz z wsparciem na 6200. Tak jak na indeksie FTSE aktualny stan rynku stwarza porzadne warunki do inwestycji za pomocą instrumentów CFD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy