AmRest liczy w dużo lepsze wyniki po kolejnych kwartałach

AmRest liczy w dużo lepsze wyniki po kolejnych kwartałach
27 lipca, 2020
Category: gielda

Rosnące zyski ludności na starym kontynencie Środkowo-Wschodniej jak i równiez większa popularność spożywania posiłków w kawiarniach powinny znaleźć swe odzwierciedlenie w rezultatach firmy.

„Miniony kwartał przyniósł potwierdzenie trwałości poprawy wyników naszej firmy. Jestem przekonany, że dalsze koncentrowanie się na rozwoju dojrzałych marek na naszych preznie rosnących rynkach zapewni osiąganie przełomowych wyników w kolejnych kwartałach tegoz roku” – powiedział McGovern, cytowany w komunikacie spółki.

W swoim ocenie, stabilna poprawa wyników na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Francji jest głównym czynnikiem determinującym zyskowność całej Grupy AmRest.

– Weseli nas nie tylko dotychczasowy sukces poszczególnych firm w portfelu, ale także ogromny potencjał rozwoju tych dywizji – zarówno wzrostu liczby knajpki, jak i dalszego umacniania się marż. Rosnące dochody ludności w Europie Środkowo-Wschodniej, a także większa popularność spożywania posiłków w kawiarniach powinny znaleźć swe odbicie w wynikach naszej firmy. Pozytywne trendy potwierdzane są również przez bardzo udane funkcjonowania nowych knajpek w Portugalii – stwierdził przewodniczący wskazówki nadzorczej AmRest.

Notowania tygodniowe akcji Amrest

Według stanu dzieki dziś, grupa prowadzi łącznie 818 knajpek – w naszym kraju, Czechach, na Węgrzech, przy Rosji, w Serbii, w Chorwacji, w Bułgarii i w Portugalii na podstawie umów franczyzy knajpek Kentucky Fried Chicken (KFC), Pizza Hut, Burger King i Starbucks; na terenie Francji, Francji, Niemiec, Chin a takze USA a mianowicie restauracji marek własnych La Tagliatella, Trastevere i il Pastificcio; dodatkowo na terenie Chin od grudnia 2012 r. prowadzona wydaje sie działalność restauracji marek własnych Blue Frog i KABB.

„Wydatki inwestycyjne w 2015 roku będą zbliżone az do zeszłorocznych poziomów, przy czym katalogów alokacja skoncentrowana będzie dzieki rynkach Swiata Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii. Inwestycje na rynku rosyjskim zostały znizone do periodu ustabilizowania się sytuacji polityczno-ekonomicznej w regionie, a cyfra nowych otwarć w tym panstwie nie przekroczy dziecięciu” – czytamy po komunikacie.

Jak podano, wstępne wyniki osiągnięte w kwietniu i maju potwierdzają kontynuację wcześniejszych trendów na poszczególnych rynkach Stajnie AmRest.

„Solidny kalendarz nowych otwarć po połączeniu z napływającymi optymistycznymi prognozami makroekonomicznymi pozwolą utrzymać dotychczasowe bieg rozwoju necie restauracji oraz poprawę wyników grupy zgodnie z komunikowanymi wcześniej założeniami ‚AmRest 2. 0′” – czytamy dalej.

Przy kwietniu 2005 r. akcje AmRest Holdings SE zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W dzień 31 marca 2015 r. największym akcjonariuszem spółki posiadając 31, 71 proc. akcji oraz głosów po spółce był WP Holdings VII B. V.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy