Alior Bank zainkasuje ponad 80 mln zł zwrotu zbytnio BPH. Amerykanie wyrazili zgodę

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Alior Pula zawarł ugodę z podmiotami z ekipy General Electric, które sprzedawały mu aktywa Banku BPH i pośrednikami. Zobowiązali się zapłacić, byle Alior nie miał więcej roszczeń.

Alior Bank zawarł ugodę ze sprzedającymi operacyjną część banku BPH, to znaczy: Bankiem BPH, GE Investments Poland, DRB Holdings B. V. oraz Selective American Financial Enterprises, LLC (SAFE) – podano w komunikacie giełdowym we wtorek wieczorem. Na jej podstawie, sprzedający zobowiązali się zapłacić Aliorowi kwotę 94, 3 mln zł, zaś Alior potwierdził, że wraz z chwilą otrzymania tej sumy nie będzie podnosić określonych roszczeń, dotyczących rozliczenia zakupienia części działalności BPH.

Przedmiotem ugody jest rozliczenie kazdego roszczeń, kosztów i płatności związanych sposród transakcją. Odnosi sie do ona kilku umów. Naczelna z tych propozycji to porozumienie sprzedaży dzialaniu i podziału z miesiaca 31 marca 2016 r.. Druga, to umowa o współpracy przed podziałem wraz z wsparciem sprzedających z poranka 1 kwietnia 2016 r. Wreszcie trzecia to umowa o adaptacji podziału i o współpracy po podziale, a także podziału BPH przez wydzielenie z dnia 17 października 2016 r. między bankiem a BPH.

Dostrzez również: metoda Cyfrowego Buntownika. Alior Pula stawia dzieki rozwiązania mobilne i online

Jakim sposobem podaje Alior, podpisanie ugody nie ma istotnego wpływu dzieki wynik pieniezny banku. Nie zaakceptowac wpływa też na sposób rozliczenia koszta nabycia części działalności BPH w księgach banku. Kwota zapłaty przewidziana w ugodzie odpowiada po prostu kwocie należności z tytułu rozliczenia kupna wydzielonej części Banku BPH w księgach banku, innymi slowy można powiedzieć, że w ugodzie spełniły się wszystkie oczekiwania banku.

Alior Bank sfinalizował tok przejmowania aktywów wydzielonej części Banku BPH w pierwotnym półroczu 2017 r. Od 24 az do 26 marca 2017 r. zakończył się ostatni ciag łączenia obu banków – fuzja operacyjna, polegająca na przeniesieniu danych empirycznych ponad dwa, 7 mln klientów przejętej części Agencji bankowej BPH sluzace do systemów informatycznych Alior Agencji bankowej S. Zas.

„Proces został zakończony przy niespełna pięć miesięcy od fuzji prawnej i tym samym to najszybciej dokonana do tej pory fuzja w Polsce” – podkreślił Alior Bank.

Notowania Alior Banku w ostatnim tygodniu

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy