10 sztuczek, aby zaoszczędzić pieniądze za pomocą kart kredytowych

17 lutego 2021

Najbardziej obeznani z kredytem spośród nas byli w stanie korzystać z kart kredytowych na swoją korzyść, aby mądrze i optymalnie oszczędzać pieniądze, nawet podczas ładowania ich kart. Jeśli jesteś ostrożny w tym, jak używasz swoich kart kredytowych, możesz w rzeczywistości wyjść na przód, używając ich, zamiast po prostu trzymać się gotówki. Pisałem już o zaletach korzystania z kart i dlaczego wolę karty kredytowe od gotówki, ale tym razem chciałbym podzielić się niektórymi rzeczywistymi strategiami, których możemy użyć, aby jak najlepiej wykorzystać nasze karty kredytowe.

10 sztuczek, aby zaoszczędzić pieniądze poprzez rozważne korzystanie z karty kredytowej 1. Ostrożnie skonsoliduj zadłużenie na karcie kredytowej.

Wielu konsumentów stosuje wspólną strategię ograniczania tego, co są winni na swoich kartach: używają kart kredytowych z przelewem salda, które oferują 0% lub niską APR od salda, które jest przenoszone, ale przez ograniczony okres wstępny. Upewnij się, że wykonałeś analizę kosztów i korzyści przed wykonaniem tego planu, ponieważ większość kart w dzisiejszych czasach ma opłatę za przelew salda (zwykle około 3% zadłużenia), którą będziesz musiał zapłacić, gdy dokonasz zmiany. Powinieneś także ocenić, czy będziesz w stanie całkowicie spłacić swój dług przed upływem okresu promocyjnej stawki 0%, aby uniknąć wzrostu stawki karty. Jeśli nie możesz tego zrobić, nadal warto dokonać przelewu salda, jeśli nowa karta ma znacznie niższą RRSO niż stara.

2. Używaj kart lojalnościowych tylko wtedy, gdy możesz w całości spłacić saldo.

Jestem wielkim fanem nagród z kart kredytowych. Aby jednak zrównoważyć wypłacane przez siebie nagrody, karty z nagrodami mają zwykle wyższe stopy procentowe niż zwykłe karty kredytowe. Na przykład, zdobywanie nagród American Express miałoby sens tylko wtedy, gdy zamierzasz co miesiąc spłacać saldo w całości. Jeśli nie możesz zobowiązać się do takiego harmonogramu, lepiej złożyć wniosek o karty o niższym oprocentowaniu.

3. Uważaj na uczestnictwo w programach arbitrażu kart kredytowych.

Ze względu na dzisiejsze bardziej restrykcyjne środowisko kredytowe, sprytnym posiadaczom kart trudniej jest wykonywać jakiekolwiek plany zarabiania pieniędzy za pomocą kart kredytowych. W przeszłości dość łatwo było zarabiać pieniądze na kartach, biorąc pożyczone środki i przesyłając je na konto oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu, które zapewniało atrakcyjny zysk. Ponieważ rachunki oszczędnościowe nie przynoszą już tak wielkich zwrotów, a liczba kart transferowych salda z niesamowitymi terminami maleje, ta strategia nie jest już tak lukratywna jak kiedyś. Wciąż są ludzie, którzy grają w tę grę, ale jest to gra, która wymaga najwyższych umiejętności organizacyjnych, ponieważ każdy błąd (powiedzmy zapomniana lub opóźniona płatność) może Cię kosztować znacznie więcej, niż zarobiłeś w tym planie.

4. Płać więcej niż minimum i płać na czas!

Po prostu ćwicząc dobre nawyki płatnicze, unikniesz wygórowanych opłat finansowych i kar nakładanych na Twoje konto. Najlepiej spłacić w całości miesięczne saldo, ale jeśli nie możesz go zmienić, zapłacenie więcej niż minimum pozwoli Ci zaoszczędzić sporo odsetek w dłuższej perspektywie. Istnieją również karty kredytowe, które wynagradzają Cię za tego typu dobre zachowanie (więcej informacji znajdziesz w mojej recenzji karty kredytowej Citi Forward).

5. Przeprowadź swoje badania przed złożeniem wniosku o kartę.

Porównaj oferty kart kredytowych, zanim się zarejestrujesz. Czy dokładnie przeczytałeś warunki? Na podstawie twoich nawyków zakupowych przekonasz się, że istnieją karty kredytowe, które będą lepiej pasować do twoich wzorców wydatków niż inne.

6. Nie posiadaj zbyt wielu kart.

Unikałbym zbierania kart z nagrodami tylko dlatego, że posiadanie ich zbyt wielu może uniemożliwić Ci optymalizację nagród na jednej karcie. Ponadto posiadanie zbyt wielu kart może po prostu zachęcić Cię do obciążenia wyższego niż powinieneś i do nadmiernego wykorzystania kredytu.

7. Unikaj polegania na kartach kredytowych w nagłych wypadkach.

Niektórzy ludzie, których znam, nie mają funduszy awaryjnych i w końcu polegają na swoich kartach kredytowych, aby wypłacić im ratunek, gdy zajdzie taka potrzeba. Jednak bez żadnych oszczędności prawdopodobnie utrzymasz saldo na karcie kredytowej, gdy tylko wykorzystasz ją na nieoczekiwane wydatki – a utrzymanie salda oznacza dodatkowe odsetki. Pamiętaj więc, że chociaż zależność od twoich kart jako kopii zapasowej jest dość kusząca, na dłuższą metę z pewnością będzie kosztowna, jeśli naładujesz burzę.

8. Miej przy sobie zapasową kartę kredytową.

Oto wielki kompromis: jeśli chcesz skorzystać z nagród, nadal możesz posiadać kartę nagród, ale używać jej tylko do tych przedmiotów, które będziesz w stanie całkowicie spłacić każdego miesiąca. Możesz rozważyć złożenie wniosku o drugą kartę, która powinna być niskooprocentowana; jest to karta, na posiadanie której możesz sobie pozwolić z saldem, biorąc pod uwagę niższe stawki.

9. Porozmawiaj z wydawcą karty o obniżeniu stawki.

Jeśli masz dobrą historię jako członek karty, możesz mieć tutaj pewną przewagę. Kiedy jesteś klientem przez jakiś czas, zadzwoń do wystawcy kart, aby omówić możliwość obniżenia stawek. Są bardziej podatni na tego typu prośby, niż myślisz, ponieważ firmy kartowe chciałyby zatrzymać swoich dobrych klientów. 10. Nie używaj swojej karty do zaliczek gotówkowych. Unikaj korzystania z darmowych czeków, które trafiają na Twoje konto karty kredytowej. I staraj się nie używać karty do żadnej formy zaliczki gotówkowej – nie warto płacić za wygodę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy