10 najlepszych akcji do kupienia, jeśli Joe Biden wygra prezydenturę

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Jeśli Joe Biden wyjdzie zwycięsko z wyborów 3 listopada, te 10 typów może być jednymi z najlepszych akcji do posiadania pod nową administracją.

Jest jeszcze wcześnie i wiele może się wydarzyć od teraz do listopada. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy szanse byłego wiceprezydenta Joe Bidena na zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych znacznie się poprawiły.

Pod koniec lipca rynki zakładów ustalały ceny z 60% prawdopodobieństwem, że wybory pójdą po jego myśli, a większość sondaży pokazuje Biden na czele w kluczowych stanach wahań, które zadecydują o tym.

Sondaże nie zawsze potwierdzają to idealnie, jak widzieliśmy cztery lata temu, kiedy Hillary Clinton wygrała głosowanie powszechne, ale Donald Trump wygrał głosowanie w college’u elektoratu. A pandemia COVID-10 daje nam zupełnie nowy zestaw zmiennych. Jeśli frekwencja wyborcza jest niska z powodu obaw o wirusy, nikt nie wie, jak będzie wyglądał ostateczny wynik. Ale ważne jest, aby mieć plan działań inwestycyjnych dla każdego scenariusza: reelekcji Trumpa… lub potencjalnej wygranej Bidena.

„Administracja Bidena będzie oznaczać większą kontrolę regulacyjną nad akcjami finansowymi i energetycznymi oraz prawdopodobnie wyższe podatki we wszystkich dziedzinach – mówi Rodney Johnson, prezes firmy zajmującej się badaniami ekonomicznymi HS Dent Publishing. „Ale będą możliwości. Wydatki na infrastrukturę, zieloną energię i opiekę zdrowotną są priorytetami Demokratów i powinny dobrze sobie radzić podczas prezydencji Bidena.

Spójrzmy na 10 najlepszych akcji, które można kupić, aby wygrać prezydenckie zwycięstwo Joe Bidena. Niektóre z nich są dość oczywistymi zwycięzcami, ale niektóre są sprzecznymi zakładami, których możesz się nie spodziewać. Możesz też dowiedzieć się więcej o najlepszych akcjach do kupienia, jeśli prezydent Donald Trump wygra reelekcję.

 • 91 Akcje z największych dywidend z całego świataDane pochodzą z 28 września. Dochody z dywidend są obliczane poprzez annualizację ostatniej wypłaty i podzielenie przez cenę akcji.Brookfield Renewable Partners LP
 • Wartość rynkowa: 9,1 mld USD
 • Wydajność dystrybucji: 3,5% *Zaczniemy od firmy Brookfield Renewable Partners LP (BEP, 49,67 USD), która jest właścicielem portfela nieruchomości wiatrowych, słonecznych, hydroelektrycznych i innych obiektów związanych z zieloną energią.

  Chociaż Biden jest mniej skupiony na kwestiach środowiskowych niż wielu jego demokratycznych rówieśników, ekologia i zrównoważony rozwój stanowią dużą część jego platformy. Z witryny jego kampanii:

  „Od nadmorskich miast, przez wiejskie gospodarstwa rolne po centra miejskie, zmiany klimatyczne stanowią zagrożenie egzystencjalne – nie tylko dla naszego środowiska, ale także dla naszego zdrowia, naszych społeczności, naszego bezpieczeństwa narodowego i naszego dobrobytu gospodarczego.… Biden uważa, że ​​Zielony Nowy Ład to kluczowe ramy dla sprostania wyzwaniom klimatycznym, przed którymi stoimy .

  Być może Biden będzie musiał negocjować z republikańskim senatem i jest bardzo mało prawdopodobne, że będzie miał wystarczająco silny mandat, aby przeforsować cały Zielony Nowy Ład. W rzeczywistości „nawet jeśli Biden wygra Biały Dom, a Demokraci staną na czele Kongresu, połączona opozycja ze strony umiarkowanego skrzydła partii i republikanów powinna utrudnić przeforsowanie transformacyjnych programów fiskalnych, takich jak Zielony Nowy Ład i opieka zdrowotna dla wszystkich pisze Wells Fargo Investment Institute.

  Ale nadal można bezpiecznie założyć, że zielona energia i infrastruktura będą priorytetem. To sprawia, że ​​Brookfield Renewable Partners LP, należąca w 60% do firmy Brookfield Asset Management (BAM) spółka zależna zajmująca się energią odnawialną, jest jedną z najlepszych akcji do kupienia na prezydenta Joe Bidena.

  Rząd USA nie wypisze Brookfieldowi czeku. Ale przypływ podnosi wszystkie łodzie, a zwiększone wydatki w tej przestrzeni prawdopodobnie poprawią wyniki Brookfielda.

  * Wypłaty są podobne do dywidend, ale są traktowane jako zwroty z kapitału odroczonego podatkowo i wymagają innych formalności w momencie opodatkowania.

 • 50 najlepszych ofert, które kochają miliarderzyWzrost baldachimu
 • Wartość rynkowa: 5,3 mld USD
 • Stopa dywidendy: nie dotyczyAdministracja demokratyczna prawdopodobnie przyniosłaby korzyści zielonym projektom. Ale prawdopodobnie byłoby to dobre dla, hm, innego rodzaju „zielonego projektu.

  Politycy demokratyczni mają bardziej swobodne podejście do marihuany i chętniej popierają legalizację miękkich narkotyków. Joe Biden nie popiera publicznie legalizacji marihuany na szczeblu federalnym – a przynajmniej jeszcze nie teraz. Ale biorąc pod uwagę jego poparcie dla reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, która obejmowałaby dekryminalizację używania marihuany, nietrudno jest zobaczyć, jak dojdzie do pełnej legalizacji w ciągu czterech lat. Przynajmniej administracja Bidena byłaby prawdopodobnie dużo łagodniejsza w postępowaniu karnym za przestępstwa związane z marihuaną.

  To prowadzi nas do Canopy Growth (CGC, 14,21 USD). Canopy jest liderem w dziedzinie rekreacyjnych i medycznych produktów marihuany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

  Podobnie jak większość akcji marihuany, Canopy stał się czymś w rodzaju bańki giełdowej w 2018 i 2019 roku. Bańka puli pękła nieco ponad rok temu, a dziś akcje są notowane za mniej niż połowę swoich dawnych maksimów.

  Prawdopodobnie w najbliższym czasie nie zobaczymy powrotu do bubble high. Ale za prezydentury Bidena nie zdziw się, jeśli Canopy i inne firmy zajmujące się marihuaną staną się jednymi z najlepszych spółek w ciągu jego kadencji.

 • 7 Zaskakująco cennych aktywów na szczęśliwą emeryturęTesla
 • Wartość rynkowa: 393,2 mld USD
 • Stopa dywidendy: nie dotyczyWracając do tematu zielonej energii Tesla (TSLA, 421,20 USD) jest naturalnym beneficjentem prezydentury Bidena.

  Jednym z deklarowanych celów Bidena jest uczynienie Stanów Zjednoczonych liderem w produkcji i akceptacji pojazdów elektrycznych. I chociaż Tesla nie jest jedyną grą w mieście na pojazdy elektryczne, jest to zdecydowanie największa i najbardziej znana gra.

  Oczywiście Tesla nie potrzebuje Joe Bidena, aby wzbudzić zainteresowanie swoimi samochodami. Tesla radzi sobie więcej niż dobrze pod wyraźnie nie zieloną administracją Trumpa. CEO Elon Musk generuje więcej prasy niż większość prezesów, a akcje TSLA płonęły. Nawet po znacznym wycofaniu, od początku roku akcje wzrosły o 255%, a Tesla jest obecnie najcenniejszą firmą motoryzacyjną na świecie.

  Czy to niezrównoważona bańka? Może być. Musimy jednak powiedzieć „może, ponieważ akcje przez lata wydawały się drogie według tradycyjnych wskaźników, a mimo to nadal rosły. Tak więc, niezależnie od tego, kto zostanie następnym prezydentem, możesz chcieć ostrożnie stąpać po akcjach Tesli. Ale administracja Bidena z pewnością popchnęłaby pojazdy elektryczne, a to może tylko poprawić wyniki finansowe Tesli.

 • 14 najlepszych akcji technologicznych, których nie ma na Twoim radarzeGrupa koni roboczychDzięki uprzejmości Workhorse Group

 • Wartość rynkowa: 3,0 mld USD
 • Stopa dywidendy: nie dotyczyW rzeczywistości Biden może być dobry dla kilku flot pojazdów elektrycznych. Dlatego warto rozważyć również udziały w Workhorse Group (WKHS, 28,13 USD), która produkuje nie tylko pojazdy elektryczne, ale także elektryczne drony dostawcze.

  Workhorse ma trochę historii, której korzenie sięgają 1998 roku. Poza tym jego głównym celem nie są pojazdy konsumenckie, ale samochody dostawcze. Firma WKHS początkowo rozpoczęła konwersję samochodów dostawczych innych producentów, ale przeszła do tworzenia własnych oryginalnych modeli w 2015 r. Po fuzji.

  Potencjał jest tutaj oczywisty. Branża dostawcza kwitnie podczas pandemii i prawdopodobnie nie zmieni się to, gdy życie wróci do normy. Już teraz Workhorse zalicza do swoich klientów United Parcel Service (UPS) i Ryder System (R).

  Zwycięstwo Bidena mogłoby dodatkowo ułatwić WKHS drogę. Produkcja i dotacje ze strony administracji Biden prawdopodobnie zachęciłyby firmy do modernizacji flot ciężarówek na modele elektryczne. Sektor ten miałby silne wiatry za plecami, a w Białym Domu był zorientowany na ekologię Demokrata.

 • 25 najlepszych akcji blue chipów funduszy hedgingowych do kupienia terazMartin Marietta Materials
 • Wartość rynkowa: 14,4 mld USD
 • Stopa dywidendy: 1,0%Kluczowym elementem platformy Joe Bidena jest jego plan „Build Back Better, który obejmuje zobowiązanie do „mobilizacji amerykańskiej produkcji i „budowy nowoczesnej infrastruktury.

  Być może Biden będzie musiał negocjować z republikańskim senatem, ale jest mało prawdopodobne, aby spotkał się z dużym sprzeciwem w tych konkretnych kwestiach. Obie strony przynajmniej deklarują potrzebę renesansu produkcji i inwestycji w infrastrukturę.

  Analitycy WFII twierdzą, że „poprawa infrastruktury i zmiana w łańcuchu dostaw towarów opieki zdrowotnej i innych elementów uznanych za krytyczne dla bezpieczeństwa narodowego będą prawdopodobnie popychane przez podzielony rząd lub przez Demokratów.

  To prowadzi nas do Martin Marietta Materials (MLM, 231,88 $).

  Martin Marietta to firma zajmująca się materiałami budowlanymi, która specjalizuje się w materiałach używanych w dużych projektach budowlanych. Wytwarza między innymi kruszony piasek i żwir, gotowy beton i asfalt oraz produkty i usługi brukarskie.

  Prezydent Trump wyraził chęć inwestowania w infrastrukturę przez większą część swojej prezydentury, więc jest prawdopodobne, że Martin Marietta poradzi sobie dość dobrze, jakkolwiek okaże się to wybory. Ale wygrana Bidena powinna pomóc przyspieszyć wydatki na infrastrukturę, czyniąc MLM jednym z najlepszych akcji do kupienia dla nowej administracji.

 • 13 najlepszych funduszy awangardowych na następną hossęEnergy Transfer LP
 • Wartość rynkowa: 15,0 mld USD
 • Wydajność dystrybucji: 18,1%Być może zrobiłeś podwójną próbę, gdy zobaczyłeś Energy Transfer LP (ET, 5,55 USD) na liście Biden. Przecież Energy Transfer to w końcu operator rurociągu i szczególnie kontrowersyjny. Firma jest obecnie uwikłana w trwający spór dotyczący rurociągu Dakota Access Pipeline, który przebiega w pobliżu rezerwatu Standing Rock. Sprzeciw wobec rurociągu jest powodem celowym dla działaczy na rzecz środowiska.

  Jak więc transfer energii może znaleźć się na liście takich ulubieńców jak Tesla?

  Sprowadza się do przepływu gotówki.

  Pod administracją Biden można bezpiecznie założyć, że budowa nowego rurociągu będzie spowolniona. Proces wydawania pozwoleń stanie się dłuższy i bardziej uciążliwy.

  „Biorąc pod uwagę rok wyborów, uważamy, że otoczenie regulacyjne stanie się bardziej wymagające pod rządami Bidena, ponieważ może on wymagać długich przeglądów w celu ustalenia, czy wartość ekonomiczna projektu przeważa nad jego wpływem na zmiany klimatyczne – piszą analitycy Stifel.

  Paradoksalnie jest to dobre dla wielu rurociągów, zwłaszcza dużych, o ustalonej pozycji. Wielu operatorów przyjęło podejście wzrostu za wszelką cenę, chcąc budować imperia niezależnie od rentowności. Świat, w którym nie buduje się nowych rurociągów, to świat, w którym budowniczowie seryjnych imperiów, tacy jak Transfer Energii, mają o wiele więcej gotówki. Bez pokusy, by wydać je na nowe projekty, Transfer Energii mógłby przyspieszyć spłatę zadłużenia lub nawet odkupić akcje.

  Zobaczymy. Ale w międzyczasie, w akcjach ET, otrzymujesz pobity gigant rurociągowy ze światowej klasy aktywami i 18% rentownością z dystrybucji, którą Transfer Energii do tej pory utrzymywał w czasie recesji.

 • 7 najlepszych zasobów energii, które pozwolą na odzyskanie ropyGrupa UnitedHealth
 • Wartość rynkowa: 288,2 mld USD
 • Stopa dywidendy: 1,7%Joe Biden przełamał rangę z wieloma innymi Demokratami, powstrzymując się od obiecania „Medicare dla wszystkich lub jakiegokolwiek rodzaju systemu opieki zdrowotnej z jednym płatnikiem. Zamiast tego Biden obiecał zapewnić rządową opcję „podobną do Medicare dla planów zdrowotnych oraz uczynić plany sektora prywatnego bardziej przystępnymi i mniej złożonymi.

  Zobaczymy, jak odniesie sukces w tym przedsięwzięciu, jeśli wygra. Kilku ostatnich prezydentów z pewnością próbowało „naprawić opiekę zdrowotną i nie udało im się to i nadal jest to kosztowny i skomplikowany bałagan.

  Niezależnie od tego wygrana Bidena byłaby korzystna dla ubezpieczycieli zdrowotnych, takich jak UnitedHealth Group (UNH, 303,23 USD). United Healthcare ma szczególnie dobrą pozycję, ponieważ specjalizuje się w dodatkowych planach Medicare. Jeśli Biden z powodzeniem zapewni rozwiązanie typu Medicare, będzie ogromne zapotrzebowanie na dodatkowe plany.

  „W odniesieniu do propozycji rozszerzenia Medicare, kandydata na prezydenta Demokratów, Joe Bidena (założyciel Avalere Health, Dan Mendelson), szacuje się, że prawie 23 miliony osób kwalifikowałoby się do Medicare – piszą analitycy Credit Suisse.

  Opieka zdrowotna nadal jest politycznym polem minowym, więc ostrożnie inwestuj w ten sektor. Ale wygrana Bidena może stworzyć długi pas startowy dla UNH.

 • 10 akcji, które zainwestują w rewolucję w ochronie zdrowiaDochód z nieruchomości
 • Wartość rynkowa: 21,3 mld USD
 • Stopa dywidendy: 4,6%Fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) były niezamierzoną ofiarą ustawy o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r.

  Podpisana przez Trumpa reforma podatkowa obniżyła stawkę podatku od osób prawnych z 35% do 21%, co było świetne dla tradycyjnych korporacji. Ale w porównaniu z tym specjalne schroniska podatkowe, takie jak REIT, stały się mniej atrakcyjne. REIT nie są zobowiązane do płacenia podatków federalnych, o ile co najmniej 90% swoich zysków wypłacają w postaci dywidend.

  Plan podatkowy Joe Bidena podniósłby podatki od osób prawnych z powrotem do 28% i bardziej agresywnie opodatkowałby dochody zagraniczne. Jest również specjalnie zaprojektowany, aby zmusić duże, rentowne firmy technologiczne do płacenia więcej.

  Wszystko to źle wróży giełdzie. Ale nie byłoby to takie złe dla REIT-ów. Ich specjalny status podatkowy mógłby rzeczywiście zostać ponownie doceniony.

  Jednym z REIT do rozważenia jest dochód z nieruchomości (O, 61,67 USD). Chociaż Realty Income specjalizuje się w nieruchomościach detalicznych, większość jej portfela – apteki, sklepy dolarowe, sklepy ogólnospożywcze, sklepy wielkopowierzchniowe – jest stosunkowo odporna na COVID. To konserwatywny REIT z długą historią nagradzania swoich akcjonariuszy. Firma wypłaciła 600 kolejnych miesięcznych dywidend i faktycznie podnosiła swoją dywidendę przez 91 kolejnych kwartałów.

  Akcje spadły o ponad 25% w stosunku do ostatnich maksimów, co podniosło rentowność znacznie na północ od 4%. Połączenie ustępujących obaw przed COVID i ostrzejszego systemu podatkowego może być właściwą kombinacją, aby zwiększyć liczbę akcji.

 • 20 najlepszych akcji do inwestowania w czasie obecnej recesjiETF iShares Core MSCI Emerging Markets
 • Zarządzane aktywa: 53,0 mld USD
 • Stopa dywidendy: 2,8% Wydatki: 0,13%Rynki wschodzące (EM) jako grupa nie zabiły go dokładnie, zanim pandemia COVID-19 wywróciła świat do góry nogami. ETF iShares MSCI Emerging Markets (EEM) nigdy nie powrócił do swoich maksimów sprzed 2008 r., A ETF utknął w przedziale handlowym przez ostatnie 10 lat, mimo że był historycznie tani w porównaniu z amerykańskimi akcjami.

  Słabe wyniki akcji spółek z rynków wschodzących nie są całkowitą tajemnicą. Stare ceny towarów i masowy skandal korupcyjny skutecznie wyeliminowały Amerykę Łacińską z gry na większą część ostatniej dekady. Z pewnością nie pomogło też spowolnienie wzrostu w Chinach i wojna na Bliskim Wschodzie.

  Te problemy były specyficzne dla rynków wschodzących i nie miały wiele wspólnego ze Stanami Zjednoczonymi. Ale przyczyniła się do tego również polityka handlowa USA pod rządami Trumpa. Administracja Trumpa naprawdę wstrząsnęła status quo w handlu, co wstrząsnęło inwestorami z rynków wschodzących. To prawdopodobnie utrzymało kontrolę cen.

  Patrząc wstecz na ten okres, historycy mogą dojść do wniosku, że pandemia COVID oznaczała koniec powojennej globalizacji. Precyzyjnie dostrojone globalne łańcuchy dostaw rozpadają się w obliczu możliwości kwarantanny obejmującej cały kraj. Ponadto w obu partiach panuje coraz większa zgoda co do tego, że USA i Chiny są rywalami i nie są już przyjaciółmi.

  To powiedziawszy, administracja Bidena prawdopodobnie przewodniczyłaby mniej konfrontacyjnemu planowi handlowemu, który generalnie powinien być lepszy dla rynków wschodzących. Jednak ETF nie jest EEM, ale jego bardziej przyjaznym kosztem siostrzanym funduszem iShares Core MSCI Emerging Markets ETF (IEMG, 51,98 USD). IEMG, który zapewnia dostęp do prawie 2500 akcji rynków wschodzących, pobiera rocznie 55 punktów bazowych mniej niż EEM (punkt bazowy to jedna setna punktu procentowego).

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy